Se pár věcí psaných na Vašem webu sice nesouhlasím (netýká se tohoto článku), ale většinou se mi články na SHW líbí a líbí se mi i to, že autoři se zapojují do diskuzí pod články !!!
P.S. Abyste nezpychli - myslím, že byste mohli mít širší zázemí HW, aby testy byly trochu vyváženější (např. 2 sestavy, 2 desky apod...) Ale ono to asi leze dost do peněz mít vždy aktuální vybavení, co ? :-((
V poslední době už většinou děláme recenze srovnávací, ale vždycky to bohužel nejde. Kupovat věci na recenze není možné a tak jsme odkázáni na spolupráci s distributory. Ta je někde skvělá a někde zase už tolik ne.
V každém případě našim cílem je, aby v každé recenzi byl produkt srovnávám alespoň s jedním obdobným produktem. Kupříkladu u poslední posledních dvou recenzí Socket A desek se to povedlo. U jiných recenzí se to zase nepovedlo :-).
V letošním roce se setkáte mnohem více se srovnávacími recenzemi mnoha obdobných produktů z jedné kategorie. Jinak rádi bychom dělali těch recenzí více a zavedli třeba i spoustu nových služeb a funkcí SHW (jsou už i namyšlené a navržené), ale jak říkáte leze to do peněz :-(.
<b>Jenomže tohle není test zaměřený na přetaktování, to je doménou několika málo lidí.</b><p>
To si snad delate legraci, anebo jste zcela mimo - jak jste na tech nekolik malo lidi prisel? Samozrejme u zadne slusne recenze nemuze chybet O/C - vsechny kvalitni weby u recenzi se u recenzi desek bez schopnosti O/C neobejdou. Jinak co se FIC desek tyka, jde o bezny standard nevybocujici z rady, ale pro O/C jsou naprosto nevhodne.
To snad nemyslíte vážně vy ? Kolik desítek tisíc počítačů se prodá ročně v naší zemi a jaké procento (přesněji promile) z nich pracuje přetaktované ?
Add chladič, k přehřívání a z něj vyplývající nestabilitu jsem nezaznamenal, jinak bych to velice výrazně napsal do recenze.
Add aktivní chladič, dle mého názpru by byl vhodnější a přesně tak jsem to napsal. Nenapsal jsem deska je špatníá protože nemá aktivní chladič. to je trošku rozdíl. S mým názorem nemusíte souhlasit.
Add prostor kolem patice, toho místa je tam zoufale málo a osadit desku větším chladičem je docela problém.
Add konektor pro zdroj, není zdrovna vhodně umístěn. Za mnohem vhodnější považuji umístění na kraji desky mezi konektory a paticí.
Přesně tak - s vaším názorem o aktivním chladiči nesouhlasím, nesouhlasím s názorem o osazení zdrojového konektoru a rovněž nesouhlasím ani s tím, že osadit větší chladič je problém. Mám na AN11 chladič pro AMD Thoroughbred do 2700+ o rozměrech základny 80x60 mm a nebyl problém ho osadit. Na testy jsem v posledních 14 dnech měl 8 ks výkonných chladičů a nestalo se mi, že by se některý z nich nedal nasadit.
Nesouhlasit se mnou je vaše právo. Co však nemůžete popřít, je skutečnost, že oněch 5 mm činí montáž chladiče méně komfortní než by byla s větší odstupem. Na jiné základní desky je montáž rozměrnějšího chladiče mnohem snažší, protože je tam prostě více místa.
No a ono umístění napájecího konektoru, z mého pohledu je prostě vhodnější místo, to které jsem uvedl výše. Rozhodnout se musí každý sám, co je pro něj lepší - od toho jsou tu fotografie.
Ty KINGMAXI Vám téměř jistě pojedou na 200 Mhz. Také mám tuto desku variantu KT3-ULTRA ARU a s obyčejnými pamětmi V-Brand 266Mhz mi jede FSB na 198 Mhz s CAS2.Božská deska:). Takže podle mne jste udělal dobře.
V mem okoli je to zhruba kazdy treti pocitac...
U člověka, který se denně pohybuje na overclocking.cz to není nic divného, spíše je to samozřejmost. Drtivá většina lidí lidí to, ale nedělá.
I kdyz to drtiva vetsina lidi nedela, i tak pretaktovava znacne mnozstvi lidi. Procpak asi vsechny solidni weby v recenzich vzdy berou v potaz O/C schopnosti?
Souhlasím - místa před a za paticí je minimálně, do boků je místa dostatek, ale kolikrát se na desku osazuje chladič... Důležité je, že chladič nasadit jde a na součástky netlačí. Nějaký ten milimetr navíc by samozřejmě pro větší komfort neuškodil - to nepopírám. Zdojový konektor - taková deska vyžaduje také větší rozměry skříně a tam kde nezasahuje zdroj do prostoru nad deskou je umístění zdrojového konektoru spíše výhodou (kabely nebrání průchodu vzduchu), ale opravdu to musí posoudit každý sám. Díky autorovi za předchozí reakce!
A co takhle porovnání výkonu třeba s dříve testovanou Asus A7V333? Všiml jsem si, že FIC vykazovala v testech vyšší hodnoty než ASUS (např. propustnost pamětí AN11,AN17). Chlazení North Bridge pasivním chladičem je naprosto běžná věc a absence chladicí pasty je sice divná věc, ale docházelo snad k přehřívání? Osobně jsem si něvšiml, že by se bridge nějak zvlášť hřál a beru pasivní chladič jako dostatečný. Proč takové rozčarování u FIC - ASUS s KT333 používá také pasivní chladič. Výtku o osazení konektoru pro zdroj taky nechápu a přesto, že je mezera mezi paticí pro CPU a okolními kondenzátory malá, nebrání osazení výkonných ventilátorů. No, kdo chce psa bít...
Mám desku MSI KT3 Ultra a když jem jí koupil, tak sem vzal "jen" 266MHz paměti (jsou to Kingmaxy) Má cenu vyměnit je za dražší 333Mhz verzi? dejv
Podle mého názoru ne, výkonnostní přínos se pohybuje v úrovni několika procent. No a cenový rozdíl mezi 256 MB PC266 a PC333 je cca 1000 Kč bez DPH.
Eště aby byli ty paměti na 166rychlejší, když ste je tak blbě nastavili proč sou na 2.5-3-5-3, když zvládnou 2.5-2-5-2(takhle jste nastavili ty 133) a 4way interleave???? a Zvednete-li napětí tak na 2.9V pudou i na CL2 (mám to odskoušené, kingmaxy skutečně na CL2 a 166 dou), dokonce při napětí 3.2V udrží 2-2-5-5 4way a 1T při 180MHz, ale to jen tak na okraj. Určitě by bylo zajímavější testovat to při stejných nastaveních - tedy buď obě na CL2.5 nebo obě na CL2 - Bylo by to objektivnější.
Sakra, překlep misto 2-2-5-5 samozřejmě 2-2-5-2
Jenomže tohle není test zaměřený na přetaktování, to je doménou několika málo lidí. Klíčovou otázkou byly kam až dostanu KT266A a KT333 s kvalitní pamětí s korektním nastavením. Pro jsem použil CS2 na 133 MHz a CS2,5 na 166 MHz. Na výkonnostní zisk při přetaktování pamětí byl zaměřen jiný článek který vyšel před cca týdnem deseti dny.
Uz jsem to jednou u clanku o KT333 psal (bez odezvy), ale vsimnete si, ze podporuje 166MHz sbernici pri 33MHz PCI! Pri otevreni zamku procesoru mu lze snizit nasobic a pustit do nej externe 166MHz. Jadro procesoru zustane nepretaktovane a procesor by mel stihnout komunikovat s pametmi bezicimi v CL3 na 166MHz. Nevim jen, jestli znemu nasobice zrovna tato deska podporuje.
Dale pak jste mi slibil kratky prehled kodovych jmen procesoru spolu s technologii, frekvencemi, PR apod. Pokud jsem ho prehledl, tak se omlouvam.
Nepřehlédl jste jej, bohužel ten článek dosud nevyšel. V současné době dokončujeme s kolegy jeden projekt se kterým se na SHW setkáte velice brzy. Ten slíbneý článek napíši ihned po dokončení...
Doost pekne udelana recenze, dik :-)
Taky dík, budem se snažit aby takové byly všechny :-)