Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Test 320GB 2,5" externích pevných disků: 2. část

29.8.2008, Michal Koláček, recenze
Test 320GB 2,5" externích pevných disků: 2. část
V minulém článku jsme vám představili, a podle použitého balení, funkcí a příslušenství popsali, všechny zástupce 320GB 2,5" externích pevných disků z našeho testu. Nyní je už vše připraveno k prezentaci naměřených výsledků a vyhlášení vítězů. Soupeřit spolu bude 8 modelů od výrobců Prestigio, Maxtor, Transcend, Verbatim a Western Digital.
Jako první přichází na řadu aplikace HD Tach ve verzi 3.0.4.0.. V celkem přehledném grafu znázorňuje výkon při sekvenčním čtení, které poté zprůměruje, dále burst přenosy přes rozhraní, průměrnou přístupovou dobu a nakonec využití CPU. Musím konstatovat, že u této hodnoty došlo k velmi nepřesným výsledkům, a tak jsem ji neuvažoval. Údaj nám doplní HD Tune Pro (v3.10), ale o tom až v následující kapitole. Nejprve uvedu zachycené obrázky přímo z HD Tach, kde jsou i všechny potřebné informace.


- Maxtor OneTouch 4 Mini -


- Prestigio DataSafe I -


- Prestigio DataSafe II, černý -


- Transcend StoreJet TS320GSJ25M -


- Verbatim USB Portable Hard Drive 96531 -


- Western Digital My Passport Elite WDMLZ3200 -


- Western Digital My Passport Essential WDME3200TN -


- Western Digital My Passport Studio WDMS3200 -

Ke společnému srovnání jednotlivých zástupců je potřeba uvést také přehledné grafy, protože takto si vše jen těžko mezi sebou porovnáte. Zpracoval jsem důležité ukazatele kromě využití CPU, protože získané výsledky byly dost matoucí.



Při testu Burst, jenž nám udává rychlost komunikace přes rozhraní, se v dobrém světle představil DataSafe II. U ostatních kandidátů jsou hodnoty velmi podobné. Nejvíce ztrácí OneTouch 4 Mini.



Vyrovnaná měření jsou vidět i v testech přístupové doby. Samozřejmě až na výjimky v podobě Maxtoru a Verbatimu. Oba v tomto ohledu lehce propadli. Uvidíme zda tuto skutečnost potvrdí i program HD Tune Pro.



Kapitolu pojednávající o HDTachu zakončím testem sekvenčního čtení. Zástupci série My Passport jsou na tom velice podobně stejně jako u předchozích výsledků. Nejvyšších hodnot dosahovaly disky od Maxtoru a Verbatimu, pole uzavíraly shodně DataSafe I a Transcend StoreJet. Naměřená čísla si ověříme trochu vychytanějším softwarem s názvem HD Tune Pro.
reklama