Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Thermaltake Mozart TX: počítačová almara

24.4.2007, Jan Vítek, recenze
Thermaltake Mozart TX: počítačová almara
Thermaltake neustává v představování nových a aktualizovaných modelů skříní, mezi nimiž se objevily i Mozart TX. Tyto modely musí zaujmout už jen svou mohutností dávající příslib velkého a snad i dobře využitelného vnitřního prostoru. Co je na tom pravdy?
Hodnotit Thermaltake Mozart TX a srovnávat jej s ostatními modely jiných výrobců není jen tak. Jedná se o svým způsobem unikátní skříň jejíž obdobu bychom hledali jen těžko. Navíc bude okruh zájemců kvůli její velikosti poměrně malý; však každý doma nepotřebuje mít tak obrovskou bednu. To ale skříni nemůžeme vyčítat, protože to je její koncept.

Je tady však dost jiných věcí, co jí vytknout můžeme. Jednak je to absence jakýchkoliv míst pro její uchopení a také by Thermaltake mohl do nabídky zahrnout i model s 'podvozkem', či alespoň nějaký upgrade kit. Dále tu máme menší problémek s uchycením grafických karet. Rychloupínací plastové mechanismy jsou totiž doslova k ničemu, protože absolutně nejsou schopny zajistit karty tak, aby se ve své pozici neviklaly. Naštěstí je možné zámky vycvaknout a použít normální šroubky.



Stejně snadno se ale bohužel nevyřeší špatně pojaté napájení ventilátorů, kde se využívají výhradně Peripheral Power konektory, což je při počtu ventilátorů vskutku nešťastné. Nejradši bych u takovéto skříně viděl nějaký integrovaný systém napájení a nejlépe i s možností regulace otáček. Leč Thermaltake ani nenapadlo použít u ventilátorů u základní desky napájení pomocí třípinových konektorů. Dále už to jsou pouze drobnosti, jako moc těsné seskupení předních I/O konektorů, podivně vyřešený otvor u napájecího zdroje, nebo neexistující zajištění dvířek při položení skříně na bok.



Mezi potěšující skutečnosti patří kvalitní provedení skříně, jemuž vévodí akurátně zvolená tloušťka SECC plechu 1 mm a masivní i atraktivní přední hliníkový panel. Veškeré odhalené hrany jsou v interiéru zaobleny a díky všemožným přepážkám se skříň tváří i přes své rozměry pevně. Výborný je také nápad s vyvedením napájecího konektoru pro eSATA boxy, i když ten nebude fungovat pro všechny typy. Leckomu také přijde velmi vhod systém chlazení s víceméně oddělenými komorami. Díky tomu například teplo z pevných disků nejde dále do skříně přes ostatní komponenty a také zdroji je značně ulehčeno. Pokud tedy hledáte místo, kam uschovat svou rozrostlou sestavu a případně i výkonné vodní chlazení, nebude vám vadit do skříně investovat ještě několik hodin práce a nebudou vám vadit (či přímo je budete vyžadovat) takové rozměry, zde je jasná volba. Cena okolo 6000 Kč s DPH je odpovídající.


Obrovský prostor
Rozměry a hmotnost
Oddělené komory komponent
Napájení ventilátorů
Možnosti chlazení
Nesnadné přenášení
Konfigurovatelnost a výbava
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 6 300 Kč s DPH



Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Thermaltake Mozart TX poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení skříně Thermaltake Mozart TX děkujeme firmě TN Trade





Vývoj ceny testovaného produktu: