I kdyz od testu uplynulo hodne vody, dekuji za clanek, na ktery jsem narazil nahodou, kdyz resim prave jak zabezpecit co nejjednoduseji flashky. Je s podivem, ze zadny jiny server se timto nezabyva.
Souhlasim s vytkami, ze by se hodilo trochu vic info o bezpecnosti-algoritmech apod.-pokud ty informace jsou k dispozici, ale hlavne nejake prakticke zkouseni: prace pod beznym uzivatelem, uspesnost prihlasovani otiskem prstu apod.
Jinak vsem kritikum, ze se musi instalovat SW - prectete si jeste jednou a pozorne produkt Kingston. Planuji jej koupit, tak v pripade zajmu napisu dojmy.
Odpovědět0 0
ali_baba
|
16.4.200918:43
True Crypt je sice super ale musis ho mat nainstalovany na pocitaci alebo niekde nahraty ci nie ? Nemas moznost prist s klucom do lubovolneho pocitaca natukat heslo a mountnut disk to je o nicom. V tomto mi pride tento disk lepsi lebo si aspon prenasa program so sebou je to praktickejsie.
Odpovědět0 0
_Lubos_
|
12.5.200913:39
truecrypt nemusí být nainstalovaný. Na počítači, kde jej máš nainstalovaný jej spustíš a dáš tam vytvořit cestovní disk. On se nahraje na tu fešku a pak je možný jen bat souborem jej spustit s příslušnými parametry a naťukat heslo a on připojí virtuální disk. Podrobněji je to popsáno v dokumentaci TrueCrypt. Každé řešení má své plus i mínus. V řešení TrueCrypt vidím především jeho cenu...
Odpovědět0 0
osobne by som chcel nasledujuce. Pichnem usb disk do lubovolneho pc. Disk sa nacita a je zneho mozne citat. Pri zapise na tento disk system vypyta meno/heslo. Ked sa nezada korektne meno/heslo, zapis nebude uskutocneny. Pozna niekto takyto soft?
Ak niekto chce vediet naco je to dobre... chcem data citat hocikde, ale nechcem aby mi zavirene kompy zavirili kluc.
Odpovědět0 0
_Lubos_
|
5.3.200915:31
právě že TrueCrypt toto umí téměř dokonale :)
Odpovědět0 0
_Lubos_
|
4.3.200911:02
Chybí mi v článku detailnější informace o bezpečnosti jednotlivých způdobů zabezpečení. Já osobně jsem produk, lkterý by mi po této stránce vyhovoval, na trhu nenašel (především bez nutnosti instalace SW). Z tohoto důvodu používám softwarové řešení pomocí TrueCrypt a jsem maximálně spokojen.
Odpovědět0 0
certisko
|
4.3.200910:33
Dost ma zaraza ze v teste nebola spomenuta dost velka nevyhoda. A to je vo vacsine software nutny k fungovaniu tychto klucov! Napr PC s Linuxom, Windows bez admin. prav (v praci). Tam je taky kluc nepouzitelny.
Odpovědět0 0
Dobrý článek.
Jinak u mě by zvítězil Corsair Padlock. To proto, že zabezpečení nevyžaduje nějaký software, tj. je to čistě hardware. Tím je možné flashdisk používat na libovolných systémech... Škoda, že není známo jakou trvanlivost(kolik let provozu) mají akumulátory starající se o fungování hw části, tedy pokud to není nějaký vysokokapacitní kondenzátor... Taky by mě zajímalo, zda je možné odemknout disk, když je připojen (mám na mysli to, že by se napájení pro odemknutí dalo použít z USB sběrnice...
Odpovědět0 0
Díky za tento článek. Bohužel z něj nevyčtu věci, které mě zajímají nejvíce. Moje představa user friendly zabezpečené flasky je: 1. prvotní nastavení zabezpečení může být libovolně pracné (není to často opakovaná záležitost) 2. běžná práce musí být naopak maximálně jednoduchá, tj. přijdu k PC který ještě nikdy mou flashku neviděl, přihlásí se jako usbmassstorage a zeptá se na heslo nebo na otisk prstu (preferoval bych otisk prstu, ale s tím, že ho nejdřív zadám, rozsvítí se dioda a já vím že je vše ok a pak teprve vsunu flashku do USB portu - těžko bych se identifikoval u podlahy nebo za compem). Jestli jsem to ale pochopil správně tak vždy je třeba nějaká prvotní instalace softu, ať už z instalačního cd nebo virtuální mechaniky. Pletu se?
Odpovědět0 0
_pepak
|
4.3.200910:05
Trochu mi v článku chybí nějaké informace o bezpečnosti těch zařízení. Tak třeba namátkou:
- Podpora práce pod uživatelským účtem - disky se šifrovacím čipem jsou zřejmě jediné šifrující disky, který je toho schopny, prostě proto, že pokud by šifrování mělo běžet v softwaru, tak je potřeba do Windows doinstalovat ovladač, což omezený uživatel nemůže.
- Otázkou je bezpečnost zařízení, která jsou chráněna biometricky - třeba otiskem prstu. Je skoro jisté, že u nich data nejsou šifrována (buď vůbec nebo bezpečně), prostě proto, že neexistuje jiný způsob, jak z biometrického vstupu vypočítat jednoznačný šifrovací klíč, než to udělat vyhledávací tabulkou - tzn. každý, kdo dokáže disk rozebrat a k té tabulce se dostat, bude mít i přístup k datům.
- Nějaké implementační detaily k použitým šifrám by taky neškodily - přinejmenším algoritmus, délka klíče a šifrovací režim.
Odpovědět0 0