RDG ani mikrovlnné záření nezpůsobuje sekundární emisi, takže zářit nebudeme...s největší pravděpodobností a když budeme mít štěstí, se s tímto zařízením v životě ani nepotkáme ;-)
Odpovědět0 0
To zařízení vůbec nevyužívá rentgenových paprsků, ale mikrovln. A má mnohem blíže k radaru, než k rentgenu. Tolik jen k titulku. Už téměř dva roky je využívají ozbrojené složky a mimochodem, některé patenty k tomuto zařízení jsou registrované i u nás.
http://news.mit.edu/2011/ll-seeing-through-walls-1018
Odpovědět0 0
Jako člověk od fochu, bych tím označováním RTG brzdil. Co se týče radiace, tak tu máme všude a v ČR ještě více než ve světě, protože naše republika stojí na radonu.
Odpovědět0 0
Jak je to s tou radiací? Myslel jsem, že mobily vyzařují radiové vlny. Abych neplácnul úplnou kravinu, páč si to nepamatuji, tak wiki (i když to není nejkvalitnější zdroj informací) říká:
radiové vlny = spektrum elektromagnetického záření s vlnovou délkou od 1 milimetru
rengenové záření = forma elektromagnetického záření s vlnovou délkou 10 nanometrů az 1 pikometr
V tom bych řekl, že je hodně velký rozdíl.
Já jen abych kvůli takovému zařízení za chvíli všichni nesvítili :-D
Víme jak to je, že...kvůli šmírování atd. lidem nabulíkujeme, že je vše bezpečné.
Odpovědět0 0
Dobrá úvaha. MIT zde zřejmě neporovnává přímo dvě radiové vlny stejné délky, tudíž (v podstatě) přesně míru škodlivosti. Spíše se tímto údajem snaží naznačit, že mobilní telefon vyzáří 10000× více různých radiových vln než tento přístroj, takže se jedná o opravdu nicotné množství vln.
Já to tedy chápu jako porovnání množství vln na jiných vlnových délkách. Takže všichni svítit nebudeme (doufejme :D ). Ale připravujeme zajímavý článek o šmírování uživatelů internetu, tak zůstaňte naladěni, pokud vás dané téma zajímá :D :-)
Odpovědět0 0