Chudáku, ještě jednou se otři o AMD a otřu o tebe svoji pěst!
Odpovědět0 0
Díky za informaci, taky jsem se ve třech obchodech dopátral těchto dvou kombinací.
Odpovědět0 0
Nemá tento Athlon cache L2 jen 512kB?
Odpovědět0 0
Ctyrjadro je zbytecne, kdyz i druhe jadro si vetsi casu vali koule...
Odpovědět0 0
Já mám jiný dotaz. Není mi jasné, jak může být HD2600XT s GDDR4 o procento pomalejší než s GDDR3. Není tam chyba? Řekl bych, že výkon GDDR4 verze bude na úrovni 8600GTS. A taky bych se přimlouval za jiné členění, toto odpovídalo stavu trhu před rokem. Jinak díky za každoměsíční aktualizaci.
Odpovědět0 0
Toš to je bomba, teď se mi budou při hraní diapozitivy promítat 2x rychleji, tj. 1 za sec. SUPER! Samým stěstím jsem si ucvrnknul...
Odpovědět0 0
Á, Tele-líný se probudilo... Nemám strach, ono to vemeno něco vymyslí, třeba vyskladní svoje ďábelské netbuřty pod heslem - ke každému OLPC malou jadernou elektrárničku.
Odpovědět0 0
No, jestli je ECS úspěšným výrobcem základních desek, tak bůh s námi a zlý pryč :-)))
Odpovědět0 0
... a rozhodně by to bylo rychlejší a efektivnější ... Takhle na ně - rozdělit a panovat!
Odpovědět0 0
Šlo by vypsat rozteče montážních děr u S2? Má některý 80mm?
Odpovědět0 0
Teda, nebylo by lepsi do levne sestavy dat radeji single-core Athlon64 3000+ (-500), desku s chipsetem nF430 (-400) a s penezi ktere zbyly do 10tis. (-1100) dat do teto sestavy napr. GF7300GT nez tam za kazdou cenu narvat dual-core? Jde prece o levnou sestavu alespon na zakladni hrani her, ne? Vase sestavy pocitaji s jako nejslabsi grafikou X1950Pro, ale spousta lidi hraje i na daleko horsich grafikach, presto podstatne lepsich nez integrovanych. Mezi integrovanou a X1950Pro je ku...sky velky vykonnostni rozdil.
Odpovědět0 0
OC se nepočítá a ve vašem případě se znovu naučím procenta. Polovina je 5%? Hm, možná na Intelu. ((Nejvyšší oc se na Pentiu podařilo myslím přes 7GHz.))
Odpovědět0 0
No, kdyby jsi byl tak nezaujatý, jak se nám tady snažíš tvrdit, tak by jsi tenkrát koupil na nižší peníz o něco výkonnější AthlonXP 3000+ než topící a zravější P4 3,0GHz.
Odpovědět0 0
Tak na to klidně vsaď, u Intelu vždy těch nejdražších (čti 10 litrů a víc). Já si teda nemyslím, že to bylo až tak špatně vymyšleno, nápad to ve své době byl vcelku OK. Teď už se ale žačnou množit další jádra a jde spíš o to, jestli je ta implementace nebude stát víc než výsledný efekt.
Odpovědět0 0
No, pokud to stavíš takto, dá se ta lež i porovnat. AMD řeklo 2x, dobře i kdyby se tím zvýšil výkon jen o pětinu, stále je to 60% slibu. Intel řekl 10GHz, dostal se na 3,8? To je 38% slibu. Pořád tu v tvém srovnání vidím rozdíl. To mu s netbuřtem muselo sakra týct do bot, když takto lhali.
Odpovědět0 0
Jo, protože pak jsou tu další debilové, kteří mu to žerou a přispívají na plat, že?
Odpovědět0 0
Nejde o to, jestli někoho poškodil úmyslnými lži, ale o důvěru ve firmu. Mám se spoléhat na výrobek někoho, kdo lže jak naše vláda? Já jim to prostě neodpustím, to je celý, to je můj postoj.
Odpovědět0 0
Jenže oni tu technologii uvedli do praxe, navíc jako první. Ale teď si fakt nevzpomínám, kde mi klepe těch 10GHz!?
Odpovědět0 0
To už je na léčbu.
Odpovědět0 0
Já taky a bohužel na jedné P4 stále trpím. (Samozřejmě v zaměstnání, domů mi to nesmí.)
Odpovědět0 0
No jo, ale teď to uvedli na pravou míru. Jenže od Inteláků jsem se žádné omluvy nebo vysvětlení za tak brutální lži nikdy nedočkal. A to je sakra rozdíl!
Odpovědět0 0
To nebyl teoretický odhad, ten debil to tvrdil jako fakt. A když neznali hranice křemíku, měli držet tlamy, hovada.
Odpovědět0 0
To jsi se opravdu spokojil s málem.
Odpovědět0 0
Oni tam mají pořád to tele-líný? Vždyť to je ten vocas, co žvanil o 10 GHz procesorech v roce 2005! Tomu bych nevěřil ani dobrý den, dementovi hovadskýmu.
Odpovědět0 0
To je pravda a vůbec by měli být kupující opatrní v případě skříní s krycími dvířky na předním panelu. Vadí to téměř vždy - třeba při instalaci fan-control panelu. Nebo pokud se vám přivírají zrovna v okamžiku, když vyjíždí šuplík od mechaniky.
Odpovědět0 0
Je pekny se bavit o spotrebach, ale nikde se clovek nedovi spotreby GK. Myslim, ze by to mela byt povinnost vyrobcu toto uvadet.
Odpovědět0 0
.. a ja mel dosud za to, ze prolomeni ochran je veci sw !?
Odpovědět0 0
..oklestovali 8800GTS tak dlouho, az vyklestili -- eunucha..
Odpovědět0 0
Je to fakt krize, výkon 7900GS a k tomu skoro o tác vyšší cena, dále nutnost koupit systém, který nic nedovolí -> zůstávám u XP se svojí 7600GS a čekám, do stvoří ATi, toto mi za upgrade nestojí. Cena je absolutně mimo. Jinak výborná recenze, díky.
Odpovědět0 0
Při vytížení je spotřeba srovnatelná, ale při nečinnosti ji má AMD stále poměrně výrazně nižší (-20%).
Odpovědět0 0
Nespoléhal bych na to..
Odpovědět0 0
Pak ale bych radil divat se spis na spotrebu procesoru, tam ma Intel stale co zlepsovat a chipset to nevytrhne.
Odpovědět0 0
..tak to ja se z vlastni zkusenosti branit budu dal..
Odpovědět0 0
Jo, a jeste neco: AMD melo veliky stesti, ze nekopirovalo tu bajecnou NetBuřt technologii..., kdyz teda kopirovalo uplne vsechno?!
Odpovědět0 0
Nejak jste se "zapomnel" vyjadrit k tem slibovanym 10 GHz!
Odpovědět0 0
To jako ma byt od Intelu lepsi?
Odpovědět0 0
Myslim, ze o tom pouziti int. grafik na hrani zacal nekdo jiny a 3Dmark mi u slabsich grafik neco malo rekne o vykonu, nejde o to trhat rekordy. A na miste nV a ATi bych se zas tak moc nebal => jeste ze vam v PC tlucou vic nez rok 10-ti GHz NetBuřt procaky, ze? (To byl ku.va slib, za ten by se jeste ted meli na potkani omlouvat!!!)
Odpovědět0 0
No, ja bych ho zase neprecenoval. Intel byl vzdycky machr na pohadky. Pockal bych na realitu a spis se nechal prekvapit.
Odpovědět0 0
Tak bych k nemu koupil MB s grafikou od nVidie, ne humac od Intelu. Spoustu her ani nespusti.
Odpovědět0 0
To urcite, ale je potreba si vybrat. Kdyz integrovanou, tak neco od nVidie nebo ATi. Urcite ne ty pokusy od SiS, Intelu apod. V tom je propastny rozdil.
Odpovědět0 0
V tomto pripade asi lepsi - nic.
Odpovědět0 0
No, spis bych rekl, ze zatim ma zkusenosti s tim, jak cloveka pri pokusu o hrani nasr.t. Jejich grafiky neprojdou ani 3Dmarkama a dokazou tak max urychlit scrolovani v Exploreru. Fuj, humus, nebrat, zadarmo drahy...
Odpovědět0 0
Chybí vám v recenzi Jetway (extrémně levný) a EVGA (velmi kvalitní a za slušnou cenu přetaktovaná).
Odpovědět0 0
A proč by měly konkurovat 7900GS, když X1950Pro ji strčí do kapsy za stejnou nebo mírně nižší cenu? Nebo že by AMD chtělo stejně výkonnou gk jako 7900GS za podstatně nižší cenu?
Odpovědět0 0
Rekl bych, ze 7300GT bude taky ztracet nejakych 15-25% na 7600GS na standardu. Jenomze se da sehnat uz na 2 litry a ty 4 blokovane pipky ji alespon podle testu az tak moc nechybi. Takze je to asi fakt otazka toho, na co mam.
Odpovědět0 0
No uber, 7600GS se da koupit uz za 2600,-. A ta GB? Ma sice mensi pamet a nizsi takt, ale je s pasivem a GDDR3. A jadro ma 560MHz uz od vyrobce a jeste obsahuje hru. A to ten Gainward nema. Navic nejlevnejsi plnohodnotna 7600GT je za 3400,-, tzn., ze ten paskvil od Gainwardu je presne na pul cesty. Takze, kdyz test exotu, tato od GB by asi nemela chybet.
Odpovědět0 0
7600GS s 512MB neni tak uplne standard. Spis tam mohla 7600GT od GB za 3100,- s pasivem, to je utok cenou! Ale vubec, rekl bych, ze test mel rict, co se obvykle na co a za kolik vic hodi. A pak musim srovnavat standard. Nejakou zvlastnost muzu pak popsat v jednotlivem clanku, ale tento svadi ke spatnemu zaveru, ze 7300GT je vykonnejsi nez 7600GS i kdyz je standardne slabsi, ale vi nekdo, o kolik? Nebo rozdil 7600GT a 7600GS, vyplati se priplatit? Naprosta vetsina techto karet se prodava na referencnich taktech nebo mirne upravenych, techto exotu se tolik neproda. O to me de. Kdyz nekdo proda X1600XT o 200 Kc levnej a na krabici nacmara X1600Pro, taky si z toho necvrknu do gati.
Odpovědět0 0
Konecne aspon nejaky test beznych grafik, ale stejne, chybi tady Radeon X1600Pro, vlastne ted X1300XT, ktery take spada do teto kategorie a hlavne bych do testu nedaval nejake "zvlastnosti" jednoho vyrobce, kdyz temer vsichni GF 7300GT taktuji 400/700 s GDDR2. To je mi pak takove srovnani na ho.no, pokud zrovna nemam tuto gk. O kolik je tedy standardni 7300GT pomalejsi nez 7600GS??? Neni mozny uz jednou mozny proboha v testech pouzit standard?
Odpovědět0 0
No to teda bude požer...
Odpovědět0 0
Nevím, nevím, ale zdá se mi přinejmenším podivný komentovat porážku Intelu v ScienceMarku o 37% jako "jistou převahu AMD" a 11% lepší výsledek v PCMarku05 jako "zcela na opačné straně". A co hodnocení testů procesorů? Výsledek 4:2 pro Intel ohodnotit 10:3, resp. 8:2 ??? Myslím, že zadání bylo dáno předem - zvítězit musí PC s procesorem Intel (však to známe, viz. Kapsch, že?) No nedej bože, aby se v některém testu ukázalo, že že E6300 není až taková výhra, to by někteří nerozchodili. Co na tom, že v klidu žere jak zjednanej. (Proto se asi spotřeba sestavy pro jistotu nezjišťovala.)
Odpovědět0 0
Neni to trochu trapny?
Odpovědět0 0
Asi bude jednodušší koupit low-profile 64bit grafiku s TV-outem.
Odpovědět0 0
Mozna se ptam blbe, ale jak propojim integrovanou grafiku s TV?
Odpovědět0 0
Taky me to nijak zvlast nevzalo, ceny se mi nezdaji zrovna dvakrat OK. Rekl bych, ze se svym Athlonem preskocim tuto generaci a pockam na K8L s DDR3. DDR2 se svyma cenama jsou uplne v pi...
Odpovědět0 0
Proc asi chteji udelat tento mark az ted a ne v dobe slavne NetBurst technologie??? To je fakt zajimavy...
Odpovědět0 0
Mam ji a ma skutecne frekvence 560/400. Je supr!
Odpovědět0 0
Opět nezklamali v "široké" podpoře grafik, když nepodporují GF6600GT AGP a R9600Pro.
Odpovědět0 0
Teda ty novy "zazitky" Intelu stoji fakt za to, je to fakt nekdy zradlo. To se tedy ten uchyl z Intelu opravdu trefil.
Odpovědět0 0
To se prece dalo cekat, ze prechod Intelu na 65nm nesnizi ani spotrebu ani vyzarovane teplo. To byly od zacatku jen a jen kecy dementu z Intelu.
Odpovědět0 0
To ale asi nebude pripad bezneho uzivatele kupujiciho si recenzovanou sestavu, ze?
Odpovědět0 0
No konecne se alespon jedna firma probudila !!!!
Odpovědět0 0
Oni si ze zakazniku nikdy nepretanou delat pr-Dell.
Odpovědět0 0
Rad bych pripomenul, ze s PCIe existuje pro socket 754 i cipova sada K8VT890. Mozna neni tak dobra jako nForce4-4x, ale zase se nemusi chladit aktivne, coz je treba pro mne obrovske plus! Deska napr. Gigabyte K8VT890 zcela bezne k dostani a levnejsi nez s chipsetem nVidia.
Odpovědět0 0
Vubec nechapu, proc automaticky pro PCIe? PCIe dnes nenabizi temer zadny vykon navic, PC na AGP je stale vic nez 75%. Takze AUTOMATICKY pro me znamena AGP, nebo at se vyjadri presne, pokud to dokaze.
Odpovědět0 0
No prave, ta dostupnost pro AGP u ATi je des a hruza. Nevim, co si mysli. Vetsina pocitacu ma AGP a jeste nejakou chvili mit bude. Rozumim tomu, ze nVidia GF7800gt/x udela uz jen pro PCIe, ale mainstream by na AGP nemel zapominat. Zvlast, kdyz v soucasnosti prechod nepredstavuje prakticky zadny vykonovy narust. Taky nebudu menit necely rok starou dost slusne vybavenou zakladni desku s nF3 250 kvuli sbernici. To radej pujdu znovu do nVidie, treba GF6800gt a at si X800gto strci do...
Odpovědět0 0
Jo? Urcite? I pro AGP?
Odpovědět0 0
Moooc hezky clanek! Diky autorovi, muselo to dat priserne prace. Diky.
I v tomto souhlasim, jenze ... Radeony X800GT/O vypadaji pekne, ale co z toho, kdyz je tezke je sehnat. GF6600gt sezenu na kazdem rohu, od jakeho vyrobce chci, s jakym prislusenstvim chci, s jakym chladicem chci, pro jakou sbernici chci atd. V tomto je ATi naprosto a uplne mimo, desne me tim stvou. Nejsem rozhodne nejakym zarytym zastanecem nVidie, vadi mi treba spotreby jejich karet, ale dostupnost maji obvykle rychle vyresenou. A GF6600gt je podle me uz ted legendou.
I v tomto souhlasim, jenze ... Radeony X800GT/O vypadaji pekne, ale co z toho, kdyz je tezke je sehnat. GF6600gt sezenu na kazdem rohu, od jakeho vyrobce chci, s jakym prislusenstvim chci, s jakym chladicem chci, pro jakou sbernici chci atd. V tomto je ATi naprosto a uplne mimo, desne me tim stvou. Nejsem rozhodne nejakym zarytym zastanecem nVidie, vadi mi treba spotreby jejich karet, ale dostupnost maji obvykle rychle vyresenou. A GF6600gt je podle me uz ted legendou.
Odpovědět0 0
To prece bylo naprosto jasny, uz kdyz tu lez - bohapustou lez - tenkrat Intel vypustil. Vzdyt oni vzdycky jen slibuji a pak zakaznikovi plivnou do xichtu. Ke vsem svym produktum z duvodu ochrany zakaznika by meli pribalovat nalepku "Koupil jsem si Intel - jsem debil.".
Odpovědět0 0
Prave, taky mam na druhym PC R9600Pro a rad bych to vymenil za X800GTO se 128MB (GF6800 me pripada pomerne draha, i kdyz je pro AGP levnejsi nez pro PCIe). Prece kvuli nove gk nevyhodim zbytecne dalsi 2000 za PCIe fosnu.
Odpovědět0 0
Pripojuji se, opravdu si nic jineho nezaslouzi, kdyz takto ser.. na AGP. Za co spousta lidi asi tak vymeni R9550, R9600pro, GF5500, GF5700 a hodne dalsich?
Odpovědět0 0
Nema tam byt za III. ctvrtleti?
Odpovědět0 0
A co tato: Jetway GeForce 6600GT 128MB DDRIII, TVout, DVI, AGP 8X za 3698,- Kc bez DPH a 4401,- Kč s DPH.
Odpovědět0 0
No, ja mam pocit, ze GF6600gt vyjde jen o nejakych 600 navic. Mela by jit taky lip pretaktovat, takze ten rozdil asi odpovida. Ale podle me ani X700Pro neni k zahozeni, skoda jen, ze pro AGP se tezko shani - prave na rozdil od GF6600gt.
Odpovědět0 0
Vykon vypada velice pekne, zvlast po pretaktovani. Ale co ta spotreba? Mel jsem vzdycky za to, ze daleko vic "zerou" karty nVidia, ale prekonat i GF6800gt je uz dost silny kafe. Nezacalo ATi prebirat zkusenosti od Intelu?
Odpovědět0 0
Taky se pridam. AGP bych v nejlevnejsich sestavach takto nezavrhoval. Vzdycky muzu vymenit R9600Pro (coz je stale slusna GK s velmi nizkou spotrebou) za X800pro, X800xl nebo GF6800, GF6800gt, ktere jsou dokonce nativne koncipovany pro AGP, takze jsou vetsinou i levnejsi nez pro PCIe. Az bude vyrazne vetsi vykonnostni rozdil mezi AGP a PCIe, nemam namitek, ale v soucasnosti me to prijde jen jako reseni pro reseni. Proste, Intel zase nevedel co roupama delat.
Odpovědět0 0
Ze nejdou taktovat procesory Athlon64 na socket 754??? Mam 3400+ a dostanu ho bez zvyseni napeti na 2,64GHz na Gigabyte K8NSPro nForce3! To pak udela Super pi 2M za 81s a na to jinak potrebujete A64 3800+ na s939. Jo a teplotu mam pri zatizeni 48C v nevetrane skrini, ale s Arctic Cooling Freezerem 64.
Odpovědět0 0
Ti z ATi me pekne stvou s tim, ze nedelaji karty stredni tridy pro AGP. Zrovna potrebuju provist upgrade u jednoho PC - vymenit R9550XT a ATi nic rozumnyho nenabizi do 5000. Prece nebudu vyhazovat dalsi dva tacy na desku. No nic, vidim to na starou dobrou GF 6600GT. Podle mne to zabalili prilis brzo, hodne lidi v mym okoli bude menit stejnou grafiku nebo 5700 a zrovna tato X800GT mohla byt idealni. Toto ATi kur...ky nezvladlo.
Odpovědět0 0
Podle me je clanek docela fajn, prehledne poradi, na cem jdou slusne spustit hry (taky bych se primlouval za nizsi kategorii do 13-15 tis. Kc, to je umeni udelat sestavu pro mene narocneho hrace napr. jako 2. PC domu pro nejmladsi). Kdyz se podivate po hotovych sestavach na netu, jsou vam schopni dat k procesoru 3000+ Venice grafiku 9250 a tvrdit, ze ma vynikajici vykon ve hrach. Ale postavit sestavu treba na s. 754 se Sempronem 2600+, mb JW A689DAS, ram 256-512MB, gk R9600Pro, hd 80GB, dvd LG (staci dvd mechanika, vypalovacku mate na tom vykonnejsim PC) a rict: tady mate sestavu za 10 tis. bez monasu, na ktere rozjedete i nejnovejsi hry bez vyhlazovani, to uz vyzaduje trochu premysleni, srovnavani a kombinovani. Se 40k je to sranda. A k teto inpiraci je tento clanek dobrej. Takze diky autorovi.
Odpovědět0 0