Co takhle přejít na levnější a opravdu ekologické řešení? Nedělat mikroplasty?
Odpovědět3 0
To je, jako bys navrhl at se v prelidnenych zemich dal nemnoží :o)
Odpovědět3 0
Je potřeba těm zemím pomoci zlepšit životní úroveˇň. Čím vyšší životní úroveň, tím méně potomků.
Na druhou stranu, ať si ve své zemi mají kolik potomků chtějí, jen pak ať nechodí žebrat k nám.
Odpovědět2 0
Nestačí vám katastrofa, kterou způsobilo, když se jim začaly posílat léky a jídlo? Chcete ještě podstatně větší, až si "vzýší životní úroveň" a budou vyžadovat miliony tun spotřebního zboží? (a stále budou trtkat jak králíci, to s enezmění, dokud mají jídlo z humanitární pomoci, jen co ukáží nafouklá bříška děcek. Je to stejné, jako výcvik pejska. KDyž mu budete dávat pamlsky za to, že trhá slepice, bude trhat slepice. Když mu dáte pamlsek pokaždé, když se vyčůrá do kouta, bude čůrat v koutě... No, černouškovi dáte jídlo, když ukáže hladové děcko... Co udělá? Nadlábne se a vyrobí další děcko. Je to zcela přirozený postup, je na to tak naučený Když mu po ukázání hladového děcka dáte ještě mobil, počítač a auto, (zvýšení životní úrovně) vyrobí ještě víc děcek. Dokud je budeme krmit, nemají sebemenší důvod cokoliv měnit. Základ je nekrmit, zaměstnat, převychovávat...Prací".)
Odpovědět3 1
Je potřeba jim pomoci vybudovat infrastrukturu, aby se mohli živit sami. Spotřební zboží si pam mohou, ale nemusí, kupovat, to jim přece nebudeme dávat zadarmo.
Oni nedělají děti ani tak pro zábavu, jako kvůli tomu, aby je ty děcka živila, až budou staří. Tak to byl do nedávna i u nás, kdy byly velké rodiny běžné a čím byli lidé chudší, tím byly rodiny větší. Každý do té rodiny totiž něčím přispěl, i kdyby měl žebrat, a všichni ve výsledku živili své rodiče.
Je jedno, jestli ty děti přispívají prací, krádežemi, humanitární pomocí, nebo sociálními dávkami.
Navíc je v těch zemích vysoká úmrtnost. V přírodě je rovněž zcela běžné, že některé druhy mají mnoho potomstva, a přesto ty druhy nejsou přemnožené.
Odpovědět1 1
Ano, v přírodě je běžné, že některé druhy mají hodně potomstva. Jenže ty slouží jiným druhům jako potrava. Jakmile odstraníte predátory a mají dostatek papání, katastrofálně se přemnoží. A porodnost u nich NIKDY neklesne. Tak proč myslíte, že u lidí klesne?
Odpovědět1 0
Protože černoši jsou mentálně zcela jedineční. Pročtěte si deníček jakéhokoliv projektu, co tam byl pomáhat. dokud tam byli bílí, černoši pracovali, tvrdili, že vše chápou, že to tak budou dělat i nadále. Bum, bílí odjeli, vrátili se a co najdou? Vzorová farma pustá, zvířata sežraná, stromy podetnuté, pole vyschlá. Záplavová jezírka, ve kterých byly ryby zbořená, pustá. Studny se zhroutí, čerpadlo někdo ukradl. ANi jediný takový projekt černoši neudrželi fuknční. Takže proto. A to si uvědomte, že se ho účastnili ti nejpracovitější široko daleko. Ostatní se celou tu dobu dál živili tím, že ukazovali nafouklá bříška svých děcek na kameru. Ano, já zcela souhlasím se závěrem, že tam, kde lidé vlastní prací dojdou k nějakému civilizačnímu standartu, klesne porodnost. Jenže tady je 99% obyvatelstva zcela pasivní a žádné úsilí nevyvine. A to zbylé procento dojde k názoru, že jide se mají lépe, načež jde do Evropy.
Odpovědět2 0
"Protože černoši jsou mentálně zcela jedineční. "
A na to jste přišel jak?
"A to si uvědomte, že se ho účastnili ti nejpracovitější široko daleko."
Máte nějakou zvláštní představu o pracovitém a vzdělaném Afričanovi. Důležité je vzdělání, které to celé může zlepšit. A na tom se v Africe pracuje hodně.
"ANi jediný takový projekt černoši neudrželi fuknční."
Jak to víte? Vy máte seznam všech projektů, které se kdy v Africe uskutečnily, a jejich aktuální stav, že to tak rozhodně tvrdíte?
Odpovědět0 1
Mikroplasty, mimo jiné, vznikají rozpadem plastů, takže leda zakázat všechny plasty, včetně plastových ryb.
Odpovědět2 0
Jako každá kapka dobré. Jen by mě v tomto případě zajímalo, jak řeší otázku třeba planktonu či drobných živočichů. Pokud filtry zachytí i mikroplasty, asi zachytí i výše uvedené. Jak to budou separovat? Aby jednou nebyly vody sice bez mikroplastů, ale zároveň i bez živočichů. :-o
Odpovědět2 0
Nebál bych se toho. Tohle zůstane ve fázi vybírání peněz na vývoj. Časem zjistí, že to nemají čím pohánět a bude po projektu.
Odpovědět3 0
A to by nešlo podobný filtr namontovat na tankery? A na podobné lodě.
Odpovědět6 0
Samozřejmě že dalo, ale poslední dobou je snad povinnost vykazovat nějakou činnost a i když je to úplná blbost, ale je v tom i náznak nějaké ekologie, tak se dostanete na nástěnku s Grétou a "vo tom to je". Jen hádám kolik takových plastových ryb sami vypustí plastu a baterií do moří, nebo kolik jich někde zůstane na dně při poruše, nehodě nebo po útoku dravé ryby.
Odpovědět4 0
Jo, je to presne jak píšeš. Smysl by měla možná obrovská lod na atomovej pohon. Ale to by zase asi nikdo nechtel platit.
Odpovědět0 0
A vy byste chtěl vozit ve svém autě zařízení, který by čistilo okolní vzduch?
Odpovědět1 0
Záleží na tom, jak hodně to užívání auta omezí a kolik mi budete platit.
Odpovědět0 0
Kolik budete platit majitelům tankerů a jiných lodí? Já vám nic platit nebudu.
Takže, kdo by komu měl co platit? Nikdo nic platit nebude, protože je to pochopitelně holý nesmysl. Nákladní loď slouží k převážení nákladu.
Odpovědět2 0
To byl jenom příklad. Mně nic platit nemusíte, ale třeba podporu OZ si lidi už platí a nikdo se jich ani neptal, jestli chtějí přispět.
Odpovědět0 0
Takové zařízení se jmenuje vodíkový spalovací motor.
Nebude se používat.
Odpovědět0 0
Ještě aby se používal proboha. složená účinnost horší, než měly první spalovací motory.
Odpovědět1 0