až tak na rusku nezaleži , najvačši težary su USA so svojim viac ako 25% podielom.
Kryptomeny su čista piramidovka, kym najdeš ludi čo su ochotny tie tvoje bitcoiny kupovať za peniaze, tak zisk rastie ku hviezdam, a ked už nebudu chceť od teba kupovať bitcoiny tak čo už tebe ostanu peniaze a im bitcoiny :D
Preto dnes mame už 25000 kryptomien, futbalove kluby, aj celebrity maju vlasne kryptomeny, už aj intel si urobil vlastnu kryptomenu, no proste kazdy od koho to nejaky hlupaci kupia predava vzduch za peniaze :D
Odpovědět4 2
Krypto by se melo zakazat celosvetove... Aspon by pak byl dostatek hardwaru a nebylo by takove plencani drahym materialem pro nic
Odpovědět7 4
Vstříc socialismu! Tentokrát už bez milionů obětí :-D.
Odpovědět2 5
lidi mají moc volnosti. vymýšlí píčoviny jako kriplkoiny.
Odpovědět5 1
Díváte se na to optikou komunisty. Taky co od Vás čekat, že :-).
Myslím si, že pohled člověka, který preferuje svobodnou společnost by byl jiný:
Nevymýšlí lidé "kriplkoiny" spíše proto, že mají NEDOSTATEK volnosti?
Zkuste o tom přemýšlet ;-).
Odpovědět2 4
Tenhle typ lidí chce aby ostatní měly jedinou svobodu. A to svobodu (a povinnost) dělat to co on chce aby oni dělaly :-(
Odpovědět3 1
Jo přesně. Takoví ti vypočítaví vyžírkové, kteří se tváří (nebo hůř- mají pocit), že konají v rámci obecného blaha.
"Hele sousede, nechoď do posilovny a raději mi poryj záhon."
Víte co? Hleďte si radši svýho.
Odpovědět3 4
Vy mi naopak ubirate moji svobodu tim ze diky vam tezarum neni dostatek hardwaru, ktery je ted diky nim predrazeny.
Odpovědět3 2
Vyjete na špatný strom, nejsem těžeř, ani zastánce cryptoměn těžených na GPU. Jsem bitcoin maximalista a bitcoin je těžen na ASIC minerech, ne GPU, takže vliv na dostupnost GPU je minimální, byť nějaký malí je.
Další váš omyl je v tom že za nedostatek HW můžou těžaři. To nemůžou, nedostatek HW je globální a i ve výrobních procesech o které si těžař neopře ani kolo. I kdyby kryptoměny neexistovaly, byl by jste tu stále a nadával na to že GPU jsou předražený. Těžaři totiž v současné době situaci sice lehce zhoršují, ale nejsou prvotní příčina nedostatku.
Dále pletete si pojem "svoboda", s pojmem "nárok". Nárok by byl v rozporu se svobodou, takže právě proto že jsme alespoň v částečně svobodné společnosti nemáte centrálním komunistickým plánovačem (který stejně bylo ověřeno prakticky a dokázáno teoreticky nemůže fungovat protože žijeme v reálném světě omezených zdrojů a ne v pohádce kde by byl kouzelný prsten co vše přičaruje) garantovaný nárok na dostupné zboží v takové ceně v jaké chcete.
Odpovědět3 2
Tak víš jak, třídní nepřítel musí být jasně definován, aby proti němu plebs mohl bojovat, případně alespoň přenést svou zlobu na něj.
Připomnělo mi to praktiky lokálních wifinářů s astronomickou agregací, kteří nebyli technicky schopni dostát slíbeným závazkům a svalovali vinu na "stahovače".
Odpovědět2 1
Bohužel to tak bývá.
Odpovědět1 1
"Další váš omyl je v tom že za nedostatek HW můžou těžaři".....kamo ty si bud spadol teraz z mesiaca, zijes v nejakej bubline alebo len proste trolujes z nudy?
Odpovědět1 2
No, spíš jsi z měsíce spadnul ty. Hlavní příčiny nedostatku HW jsou odvozeny od té zanedbatelné věci které se říká pandemie, které by sis všiml, když bys na této planetě byl. V první řadě obecně dlouhodobě klesající trh s PC se zvrátil a začal znovu růst a to celkem prudce, hold když lidi zjistili že musí o dost víc pracovat a bavit se z domu, tak to vede ke zvýšení poptávky po PC. Výroba čipů je na týdny až měsíce a nejde přerušit a ani urychlit, to znamená že reakční doba na změny v poptávce je pomalá, navíc výstavba nové továrny je na dlouho roky, takže reakční doba na nárůst poptávky je o to ještě o to horší.
Další problém způsobený pandemií je v celkovém narušení dodavatelských a logistických řetězců které kompikují produkci a distribuci.
Až po těchto "maličkostech" teprve přihází těžaři, kteří situaci zhoršují, ale nedostatek nezpůsobily. Pouze prohloubily, ale i bez nich bys tu byl bez grafiky a skučel jak je nefér že nemáš novou grafiku.
Odpovědět2 0
nedostatek byl i před pandemií a pokud jde o těžební horečku, tak původ nedostatku GPU je snad jasný ;)
Odpovědět1 2
Zrovna v tu dobu, těsně před pandemií jsem si kupoval svou grafiku, cena byla normální, čekací lhůty nulové, protože czc jich mělo na skladě hromadu. Takhle nedostatek nevypadá...
Navíc při pohledu na cenu etherea, nedává tak ani teoreticky smysl aby způsobylo nedostatek ještě před pandemií, protože průdký růst poptávky po GPU od jeho těžařů nastává zákonitě po prudkém růstu ceny ETH a v tu dobu nejen že už byla pandemie, ale byly i dávno lockdowny...
Odpovědět2 0
Třeba by žádné kryptoměny neexistovaly, kdyby vlády neovládly peníze.
Boom kryptoměn nastal záhy po tzv. krizi z let 2007/2008 a je dokázané, že tyto tzv. krize způsobují vlády právě svou kontrolou nad penězi.
Takže běžte požádat o grafickou kartu svého politika :-).
Odpovědět2 2
"Dokázané." Leda prd. Někdo to prostě tvrdí, aby mohl škubat ty peníze, které údajně nenávidí, z hejlů.
Odpovědět2 2
Ne ne, hledejte Ludwig von Mises - teorie hospodářských cyklů. Můžete ji zkusit vyvrátit, jestli chcete ;-).
Odpovědět1 1
Salvador pak zhasne.
Odpovědět4 2
farmy sa ledva presťahovali z Číny do Ruska a už tu máme výhľad nového sťahovania, budú si musieť zvykať ako Lastovičky , postaviť hniezdo zarobiť pár drobných a ide sa inam....jednoznačne majú kryptomeny pred sebou budúcnosť. BTC zlomí tento rok všetky rekordy ako rýchlo sa dá dostať na nulu, pre investorov je to výzva poobzerať sa inam. Po inflácii ktorá trhá rekordy , rovnako ako ceny energií je tu tak ďalší klinec do rakve pre BTC, pre El Salvádor je to šanca nakupovať vo výpredaji za požičané peniaze z MMF.
Odpovědět4 2
Co to je proboha zase za blábol?
Bitcoin má přesně určený konečný počet jednotek, Bitcoin inflace živý, protože současná inflace je tažená "tištěním" nových peněz.
Čili jakým způsobem vyjádříme cenu věci, která disponuje konečným počtem, věcí, která konečným počtem v žádném případě nedisponuje?
No? Jakým?
Přeci rostoucí cenou odpovídající množení té věci.
Samozřejmě do toho zasahují i jiné vlivy, ale výše uvedený vliv je zcela zásadní!
Odpovědět0 4
Super, jen tak dál. Časem se přidají další a další. To je jen dobře. Brzo bude ten odpad zakázanej všude.
Odpovědět10 4
Ha ha ha :-D.
Časem se přidají další, ale příznivcům kryptoměn to bude šumák ;-).
Odpovědět1 3
jo? a jak pak prokážeš, že si přišel k majetku? když to bude z kriplkoinů, tak to půjde blbě viď? takže smolík pacholík
Odpovědět4 0
ono stačí když se zakážou směnárny a mohou si s těma kryptoblbostma vytřít něco :D protože to nevymění za reálné peníze.
Odpovědět3 1
Který nevyměníš třbea ani za druhej steak v měsíci, protože ty reálný peníze budou za pár let CBDC a sociální inženýři ve vládě třeba zneužijí jejich programovatelnosti. A pak budeš sám rád používat bitcoin.
Odpovědět0 3
Nevím, nejsem např. poslanec, abych musel prokazovat původ svého majetku. Čili nic prokazovat nemusím, protože to po mně nikdo nemůže chtít.
Odpovědět1 3
Jo? Fakt? A to si jako myslíš, že jako nebude podezřelé, když se ti jen tak na účtu u *doplň si vlastní banku* jen tak budou objevovat peniážky? Mám pocit, že si toho banka velmi rychle začne všímat a začne se do toho šťourat.
Odpovědět3 2
No, pokud stát tímto způsobem zaúkoluje banku, tak se to asi bude dít, no. Ale pokud vím, tak to u nás dosud neplatí.
Pak nezbude nic jiného, než doufat ve zbytky konkurence v tomto sektoru a tedy že aby banka neztratila klienta, no tak radši stát neposlechne a šťourat se v tom nebude.
Banka samotná jinak nemá potřebu se v tom šťourat způsobem, který by poškodil jejího klienta, to je snad jasné.
Odpovědět1 1
Finta je v tom, že až se krypto rozjede, nebudeš muset měnit na fiat.
Odpovědět1 2
To v zásadě nechci už dnes, ale řekněme, že by třeba mohla vadit i situace, kdy nakoupím nějaké kryptoměny, tj. ze svého účtu odešlu peníze např. nějaké směnárně. Ačkoliv to by asi směnárny stát zavřel úplně.
Nevím, snad to takhle daleko nedojde.
Odpovědět0 1
To byla reakce na Zubika. Ale neva. Hele, některé banky už odmítají posílat peníze na směnárny. Krásný důkaz toho, že nad svými prostředky v bance máš jen zdánlivou kontrolu. Přitom ty samé banky třeba už nákup krypta nabízejí (samozřejmě přes sebe) :D Úžasné chucpe, ne?
Odpovědět2 0
Ano, to je pravda, některé banky se dopouští různých restrikcí. No, musíme doufat, že to nakonec nebudou dělat všechny.
Odpovědět0 1
IMHO zisk z kryplomen je porad ziskem ergo z nej musis odvest dan ... s obchazenim danove povinnosti uz to muze nasledne byt vselijake ;) jasne ze s predejem 1 ETH te asi nikdo nahanet nebude ale s rostoucim "ziskem" bude umerne rust i sance na zachyt prislusnym uradem ...
Odpovědět0 0