mám totíž obavu že podsvětlení nebude panelem diod pokrývajících celou plochu LCD (což by zajistilo dokonalou homogenitu podsvícení), ale opět jen pomocí jednoho nebo více pruhů diod se světlem rozvedeným světlovody. To se vyjímá dobře v reklamě (má to led podsvícení, whoa), ale z funkčního hlediska a z pohledu kvality obrazu je to řešení stejné jako podsvětlovací trubice, jen dražší a s nižší spotřebou.
Odpovědět0 0
To já mám zase kontrast oo:1 (limitně), když moncek vypnu tak z něho žádné světlo vycházet nebude, jenom si musím udělat absolutní tmu. To ledkové podsvícení za 400$ při tloušťce panelu 16mm bude dle mého názoru řada bílých LED někde na spodku a pak se to prostě rozvede světlovody, takže lze očekávat homogenitu jako u notebookových LCD.
Je na každém, jestli je ochoten oželet vesmírné technologie jako lesklé černé plasty, plexisklo a dotyková tlačítka Starlight Touch (ideálně ještě podsvícená modrýma LEDkama, keřícíma přímo do ksichtu) a připlatit nějakých 100$ za něco pořádného.
Odpovědět0 0
j.....j
|
14.1.200914:12
napajaci zdroj je externy?
Odpovědět0 0
Pochopil jsem správně, že nejde o OLED monitor jen o klasiku podsvícenou OLED technologií?
Odpovědět0 0
NRX
|
14.1.200913:18
Myslím, že článok hovorí jasne, že ide o LCD s LED podsvietením namiesto CCFL trubíc a nejde o OLED LCD.
Odpovědět0 0
Šlo mi spíš o to, že jsem nepochopil, proč by někdo něco takovýho dělal..
Odpovědět0 0
Důvod je jasný. Laicky řečeno: V LCD panelech je vrstva, která dělá obraz, ale na to, aby to bylo vidět, je potřeba přes to prohnat světlo (tak jako promítačka - film/diapozitiv dělají obraz, ale když se neprosvětlí žárovkou, uvidíte prd). No a to světlo dělá zářivka. Když se místo té zářivky dá sada LED diod, má to menší rozměry, menší spotřebu, lepší barvy a pokud se to udělá dobře tak i lepší rovnoměrnost podsvícení.
Odpovědět0 0