Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od šarik.
Pokud je to můj majetek, tak do toho nemají co kecat. Je moje věc, co si tam sám opravím, když po nich nic nechci. Navíc mi způsobili škodu na mém majetku, který zcela učinili nepotřebným, i když po opravě byl použitelný.
Je sice dojemná jejich péče o mé blaho, ale na to jim kálím.
Odpovědět9  1
To je práce výrobců desek, aby vám je zničili a museli jste si koupit novou, když evidentně u vás nezafungovalo bezolovnaté EU svinstvo.
Odpovědět0  0
Stejně nejhezčí byla Vista.
Odpovědět1  2
Brokovnice.
Odpovědět0  0
Zůstávám u své ZP 150. Rychlé, spolehlivé, na velikosti nezáleží.
Odpovědět0  0
Jestli toto splní, tak vidím budoucnost Linuxu na desktopu v těch nejzářivějších barvách.
Odpovědět4  0
Míval jsem AMD pouze kvůli ceně. Ale od té doby co začal dělat APU se naše cesty rozešly. Přestal jsem upřednostňovat cenu, ale položil jsem si otázku, zda v kancelařině potřebuji opravdu APU. Když došlo na výměnu HW, tak shodou okolností došel Intel se SB a pro mé účely mě oslovily nižší modely T řady s ohodně zajímavějším TDP než AMD a cenově se lišily v řádu stokorun. A tak nějak jsem přešel na Intel a dokonce mu zaplatil nekřesťanskou cenu za nynější i3­-4130T, kterou bych v životě za procesor nedal, protože mě AMD přestalo trvale oslovovat nabídkou.
Odpovědět0  1
Neutěšuj se. Jednak je tu řeč pouze o woknech 8 a druhak wokna jsou úpadkový systém a nějaké statistiky to nezachrání.
Odpovědět0  2
1. možnost­) pochopili, že wokna nikdo nechce ani zadarmo.
2. možnost­) počet legálních uživatelů woken8 je tak malý, že platí 1. možnost.
Odpovědět0  4
Pro ty, co jsou opravdu chudí, že si nemohou dovolit Windows je tu linux. Tato věta měla znít: ­" Pro ty, co jsou opravdu chudí DUCHEM, je tu Windows, ale není pro ně Linux.­" :tlemící smajl:
Ano, Macroshit vám osahá desku, trochu se porozhlídne po disku, nainstalí backdoor NSA a pak už jen vás bude dojit a buzerovat. :blicí smajl: Až mi z toho Heartbleed.
Odpovědět5  4
S tím počítám, že to pochopí je ty 2% populace.
Odpovědět0  0
Zbytečná poznámka, že si Linux nepolepšil. Drží si na desktopu svá 2%, protože je prokázáno, že pouze 2% populace má nadprůměrnou inteligenci. A zbytku musí stačit pohled do woken.
Odpovědět2  6
O minulém víkendu byly podobně napadeny servery společnosti Avast, což je docela ostuda, když právě tato společnost by se měla o vyšší bezpečnost počítačů.
Odpovědět1  0
Zrovna to mám na mysli pane kolego a už jsme se o tom spolu bavili.
­"AMD pak mluví o tom, že grafický výkon těchto APU je až 2,5x vyšší oproti ­"srovnatelným procesorům Bay Trail­"
až zpráva bude znít ­"AMD pak mluví o tom, že PROCESOROVÝ výkon těchto APU je až 2,5x vyšší oproti ­"srovnatelným procesorům Bay Trail­" tak snad jejich tiskové prohlášení bude mít smysl.
Mě ­(a valné části BFU­) je naprosto ukradený výkon grafiky. Já potřebuji procesorový výkon a na zobrazení mi stačí ULA ze ZX Spectra.

Odpovědět1  0
Všechno jde když se chce. Už dohání výkon kancelářských procesorů Intelu.
Odpovědět0  2
Františku, mám z tebe radost, žes mě velmi správně otypoval na vlastníka integrovaného Intelu. Ano, je to Atom D525. Mno a hry jsem nikdy nehrál, akorát Rats, protože já i kapa používáme PC k práci. Tudíž není naděje, že si koupím herní grafiku a přestanu ze sebe nadále dělat blbce.
Nicméně tento Atom zvládá honit Linux, zároveň ve virtuálu systém, ze kterého Tux blinká a to vše šifruje on the fly a ještě mu zbývá humor na šifrování a pakování volovin do cloudu za krmivo 13W. Mno, takže ty cos nerezignoval na svůj mozek mi navrhni něco od AMD při této spotřebě s tímto procesorovým výkonem a osvětli mi, jak bych využil výkon GPU :­-­)­)­)­)­)­)­)­) Můžeš začít ve stejné cenové relaci tím FX­-4100 na 95W, odpovídající procesorově Core i3­-2100 SB na 65W, které Intel doporučoval do kancelářských počítačů. Už kdybych na to co potřebuji nasadil pouhý Celer SB, tak ho mám na svědomí, že se mi ukouše nudou a FX­-4100 by zase vypustilo duši.
A co tam máš dál?
Odpovědět2  0
"procesorová jádra u čipů AMD ustupují do pozadí a naopak GPU je stále důležitější­"
Na co je mi silné GPU, když slabé CPU ho neuživí? A na co je mi APU v serveru?
AMD rezignovalo na procesorový výkon, já jsem rezignoval na AMD, když se vydalo cestou APU.
Odpovědět1  2
" firma učinila dřívěji­" Co je to dřívěji? Nerozumím jazyku tvého kmene.
Odpovědět0  0
Na to, že je to uvedení převratné novinky na trh, tak docela nezájem ze strany místního obecenstva bažícím po každém gigabajtu navíc.
Celkem bude zajímavé, jaká bude cena a hlavně reference od uživatelů co se týká životnosti, spolehlivosti záznamu, a v neposlední řadě přístupové rychlosti. To jenom jestli plotny nerezignovaly na systémové disky a nebudou mít roli jen pomalých datových úložišť.
Odpovědět0  0
Dosud platilo, data v cloudu, data v čoudu. Nyní se tato poučka rozšíří o hesla v cloudu, hesla v NSA.
Odpovědět0  0
To už musí být habrový s magnetickým záznamem, když se musí sdružovat kvůli holému přežití. Třeba hybridní disky. Dobrá věc pro mě jako linuxáka, když se mi OS s programy a daty vejde do 8GB NAND a ještě zbyde. Ovšem soudruzi woknaři skučí, díky M$ zcela oprávněně, že i chystaných 24 GB je málo a to se bojím pomyslet co by to stálo. Vycházím z toho, že Vista mi na kancelář brala 20+GB a teď mi stačí 1­/4. Nemám zdání kolik GB by bylo potřeba u woken a jejich programů nacpat do NAND v základu, aby se to přiblížilo rychlosti vzhledem k SSD. A to se bavíme jenom o využití majl, net, kancelář. Tedy je­-li potřeba na woknech něco víc, tak hybridní disk toto rozhodně nespasí a hooodně dlouho u woken bude nejvhodnější SSD na práci a nějaký pomalý magnet k tomu. Pro woknaře je hybridní disk zcela slepá ulička. Levný magnet je nesmyslně prodražován NAND, které není v té velikosti veskrze k užitku.
Odpovědět1  0
To máš úplnou pravdu. Já tajně doufal, že by to nemuselo být moc cenově rozdílné kvůli konkurenci. Ale u Seagate je oproti obyčejnému HDD za 8 GB NAND navíc 500,­- a kdyby jsme to vzali výpočtem, tak u WD by to bylo k tomu o dalších 1000,­- navíc jen za NAND.
Až to bude ke koupi tak uvidíme co z toho vyleze. Budu mít tvá slova na paměti.
Odpovědět0  0
Jestli to fakt má 24GB, tak proti pouhým Seagatím 8GB budu muset změnit po 20 letech lokál.
Odpovědět0  0
Konečně někdo dostal rozum a začal dělat co chcou lidi a ne výrobce.
Odpovědět1  0
AMD na letošek nechystá desktopové grafiky, v procesorech taky už ale pošesté exhumuje AM3+. Do FM2 cosi má, ale je to procesorově bída s nouzí. Vypadá to, že AMD je na tom hůř než se zdá. Pokud se na to díváme izolovaně. V souvislostech s Intelem, který taky už nespěchal s uváděním desktopových Ivy Bridge a s Haswellem už vůbec ne, konči s desktopovými deskami, integruje do CPU kde co, může ukazovat, že kromě toho, že nemá AMD co nabídnout, obě firmy čekají jak to vlastně s desktopem celkově dopadne, aby nevyhazovali peníze na vývoj něčeho, co se v horizontu 3let může stát okrajovou záležitostí.
Odpovědět3  2
Netrolluju. Názoruju.
Odpovědět0  0
Vím o tom, že jsem si oproti desktopu pohoršil v nm, ale výkonově roztrhá na kusy všelijaký trapárny typu FX od AMD.
Odpovědět0  0
Opravdu muzeální kousek AM3+ a jaké má možnosti kromě toho, že se tam dají dát 100W předpotopní procesory s mizivým výkonem? Tomuto dá na zadel můj Atom D525 a s monitorem to celé žere s bídou 30W. :­-­)­)­)­)­)­)­)­)­)­)­)­))
Odpovědět0  0
To je překvapivé, že se ještě vyplatí dělat desky na zastaralý AM3+.
Odpovědět0  0
Když říkám, že desktop má svý za sebou a sokl taky, tak bednaři se zuřivě brání a namlouvají si, že s bednou na věčné časy. Je snad už jasnější argument, že mám pravdu, když Intel končí s deskama, protože deska bude jen nosič přilepeného CPU, ve kterém bude vše integrované, a nějaký ten konektor pro periferie. Toť vše. A když toto udělá Intel, tak ti zoufalci od AMD při jejich zastoupení na trhu neseženou výrobce klasických desek se soklem za přijatelnou cenu.
Odpovědět0  4
Má cenu ještě kupovat za takové peníze sokl 1155, když je za dveřmi Haswell?
Odpovědět0  0
Intel na konec roku slíbil u SSD překvapení. Že by memristory?
Odpovědět0  0
Aha! Tak CES je podle tebe neveřejný veletrh. O něm je řeč pokud sis všiml o čem se v článku píše. A neveřejných částí veletrhů se účastním pravidelně, protože to bývá první den pro zvanou odbornou veřejnost. A s přímými partnery se nejedná ani na neveřejném velethu, ale to jsou extra akce. Takže kušuj a běž za maminkou, ať ti vybere blechy, zkontroluje úkoly a spat.
Odpovědět0  0
Reaguj prosím. A je mi jedno jestli mi dáváš + nebo mi nadáváš. Aspoň někdo si mě všímá.
Odpovědět0  0
Tady čtu, že to představí na veletrhu a u nás na veletrhu je to fakt jinak. Partnerům jsme představili výrobky před veletrhem a na veletrhu se to představilo veřejnosti. Nebo snad veletrh není určen pro veřejnost? On to nedělá nikdo jinak, ale někdo o tom píše jinak nebo nerozumí svým vlastním myšlenkovým konstrukcím.
Odpovědět0  1
Proč to představí jen vybraným partnerům? Asi to nebude takový zázrak, aby se s tím pochlubili veřejně. Už je 5 minut po 12, aby už uvedli něco konkurenceschopného nebo je už čas na řízený krach?
Odpovědět0  2
Má to cenu vůbec dělat, pro těch pár zoufalců co se drží placek zuby nehty? Navíc bych řekl, že vnitřek není TEAC, ale nějaký OEM. Tohle se TEACU nemůže vyplatit vyrábět na svý triko, takovou mrtvou technologii.
Odpovědět1  1
(sem to patří­) Mám rád nárůst blbosti. Aspoň se my chytří mezi sebou poznáme. A pokud chcete nějaké extravuřty, tak si to nechte vyrobit na zakázku a zaplaťte si to. Ale nenuťte ostatním co nechcou.
Odpovědět0  0
Mám rád nárůst blbosti. Aspoň se my chytří mezi sebou poznáme. A pokud chcete nějaké extravuřty, tak si to nechte vyrobit na zakázku a zaplaťte si to. Ale nenuťte ostatním co nechcou.
Odpovědět0  0
Konečně normální inteligentní člověk žijící v realitě.
Odpovědět0  0
Měsíc zdržení nic neznamená. Přece se tu nechce tvrdit, že za měsíc výrobci vyprodají své plné sklady s Ivy Bridge. Navíc kdo bude chtít Haswell, tak už čeká na něho teď a měsíc zdržení ho nedonutí vzít Ivy Bridge. Vždyť musí být plné sklady Sandy Bridge v nižších modelech, když IB Celer a Pentia budou uváděny na trh teprve v nejbližších měsících. Zakopaný pes bude jinde. Zásadní informace je, že v mobilní řadě přibyly další modely. Řekl bych, že Intel má jako jediný přesné čísla kolik prodal CPU pro desktop a kolik pro mobilní segment. Možná ví, že úpadek desktopu je katastrofálnější než se odhaduje a zpoždění vzniklo změnou organizace výroby v rozšíření mobilních procesorů. A při té příležitosti to vezme z jedné vody načisto a na Computexu ukáže, že desktop je pro BFU mrtvý a je na pořadu dne něco menšího a snáz přenosného.
Do toho by také zapadaly prosakující zprávy o lepení procesorů na desku, snaha naintegrovat vše do CPU a rozšíření nabídky mobilních Haswellů je jenom další kamínek do mozaiky útlumu výroby klasických CPU pro desktop.
Odpovědět0  0
O tom už byla řeč na podzim. A sám Intel tohle říkal. A když řekne, že VRM bude v procesoru, CPU se bude lepit na desky a na integraci RAM také dojde, tak přes to nejede vlak. Teda aspoň dokud bude mít 80+% trhu.
Odpovědět1  0
Není otázka nemožnosti, ale potřebnosti. Řekni mi jak velká část trhu potřebuje i7+GPU+16 GB RAM??? Stačí většině něco do i3, GPU tam je co pokryje běžné požadavky a RAM v dohledné době okolo 3GB je reálná k integraci.
Odpovědět0  0
Jediná správná cesta. Integrovat všechno do CPU, včetně RAM. Proč zvyšovat výrobní náklady kvůli pár jedincům, kteří mají peněz dost na to, aby do jedné desky strkali několik různých CPU. Takto celý PC vyjde na poloviční cenu než nyní.
Kdyby AMD zůstal u klasiky, tak kolik prodá desktopových CPU? Pokud by se našel výrobce ochotný dodávat klasické desky pro AMD, tak kolik by to pak stálo?
Podle mě to dopadne tak, že 90% produkce bude integrované a kdo bude chtít extravuřty v klasice, tak to bude záležitost nějaké ruční manufaktury za hříšné peníze. Něco na způsob mě, když chcu nosit kvalitní mechanické hodinky, tak mi je udělají, ale za peníze, které dají jen fajšmekři. Takže to samé v bledě modrém nebo se toho ujmou soudruzi z lidové Číny.
Odpovědět1  4
Cokoliv bez numerického bloku nemá právo na život.
Odpovědět8  0
Oni totiž ani nemají co prodávat než nějaký APU.
Odpovědět0  1
To bude nějaký hotentot nebo malé děcko. Napíšu sem, že k práci nepotřebuju grafiku a furt mi nutí jakousi herní grafiku, kterou si mám v budoucnu dokupovat. Z her jsem hrál nejsložitější Rats, Pampuch a Piškvorky a tím končí moje nároky na grafiku. PC nemám na hraní, ale na výdělek jako pracovní nástroj. Zpracovávám informace a data, pakování, šifrování velkých souborů, takže ocením procesorový výkon=rychlost=dřív hotová práce, a o 30W nižší TDP než nabízí AMD mi opravdu stojí za to, neboť mám propočítané, že v horizontu 4­-5 let co mi vydrží PC se mi rozdíl v ceně vrátí.
Samozřejmě jsem vděčný AMD, že mi díky své cenové politice umožnila vůbec si pořídit první PC a často upgradovat kvůli výkonu, ale u APU se naše cesty rozešly. Na co mi bude pro mě nepotřebná výkonná grafika, když procesorová část se mi dusí, má to 2x větší spotřebu a abych pravdu řekl, tak AMD jsem vždy musel provozovat s výkonným chladičem. Takže když u Intelu ještě kromě ušetřené elektriky odečtu náklad na lepší chladič, neboť mu stačí to jeho pořád studené boxované chladítko, tak cenový rozdíl mezi mým Intel a tvým AMD není zase tak katastrofický milý Petře04.
Odpovědět9  1
Souhlasím, že Intel je nekřesťansky drahý. 20 roků jsem měl AMD kvůli ceně. Při mé činnosti pro mě není důležité ECC, instrukce, výkon grafiky. Pro mě je důležitá 1­)spotřeba, 2­)spotřeba, 3­)ticho. Proto mám svého prvního Intela téčkové řady, kde rozdíl proti AMD v ceně je pár stovek, ve spotřebě 50% dolů a procesorový výkon daleko mimo mé schopnosti vnímání. Takže podle stavu elektroměru a rychlosti zadaných úloh nemám pocit, že jsem obětí reklamního humbuku Intelu. Jen ta cena.....ale významná částka se vrátí na elektrice.
Odpovědět8  2
Jásáš nad AMD pouze ze svého úhlu pohledu. Zjevně využiješ výkon integrované grafiky. Třeba já jsem po 20 letech u AMD dal do pracovního počítače zrovna v článku uvedený Intel Pentium G630T. Hry se nehrají a v práci je poznat brutální výkon Intelu a ta podle tebe zoufalá grafika stíhá všechno ­(nevím jestli jí nepomůže CPU­). Ale hlavně za cenu vyšší o pouhých 300,­-Kč oproti cenově srovnatelnému AMD mám zase 3x výkonnější CPU a hlavně o 30W nižší TDP, což je za měsíc na spotřebě dost poznat a návratnost rozdílu ceny opravdu předraženého Intelu je 1 rok.
I nové Trinity mě nijak neoslovilo. Pokud někdo bude mít vyšší požadavek na grafiku, tak ho použiju, ale v současné době je Intel první volbou.
Odpovědět1  1
Tak s takovou spotřebou a výkonem bude moje příští PC už all­-in­-one.
Odpovědět0  0
Pokud potřebuji něco udělat opravdu vážně, odhazuji elektroniku a beru si čtverečkovaný blok, plnící pero, pravítko a kalkulačku. Uděláno rychle, jednoduše, spolehlivě. Já bych všechny ty internety a počítače zakázal ve škole.
Odpovědět0  0
Za ty love?
Odpovědět0  0
Rozhodně tamten víkend strávím o hodně příjemněji, než instalací Woken 8.
Odpovědět1  0
Moooc divný. Nemáš krpu v řadiči nebo ve zdroji?
Odpovědět0  0
Jestli je nezapouzdřený polovodič, tak co s ním bude dělat sluneční záření, zejména jeho UV složka? Jsem stará struktura, co ještě pamatuje EPROM a tam se po naprogramování přelepilo okýnko pro mazání, aby se zamezilo přístupu světla jako takového, i když byla mizivá šance, že se v mašině k tomu dostane světlo. Možná je jiná doba, ale za sebe bych si takovou flešku nekoupil.
Odpovědět0  0
Před dvěma měsíci jsem upgradoval z důvodu 10leté obnovy HW. Nikoliv kvůli výkonu, ale asi od roku 2003 mě začíná zajímat spíš spotřeba než výkon. Ntb nebo něco podobného nechci, protože se nehodlám vzdát výhod PC a to snadné opravitelnosti, levných dílů, teplot. Taktéž jsem to nechtěl hrotit deskou s integrovaným CPU. Proto jsem zvolil Pentium G630T s TDP 35W, SSD a tím jsem spotřebu srazil asi o 45%, což se blíží spotřebě výkonných ntb za současného zachování zmíněných výhod PC. Řekl bych, že na pořadu den není už výkon, ale spotřeba.
Odpovědět3  1
Pokud je tu zmínka o scipnutí SSD, tak nikdo zatím neříkal, že by to bylo vinou opotřebených buněk. Všechno zatím ukazuje na vadu elektroniky. Tedy odchází jen elektronika a buňky drží. Co se týká HDD, tak jsem asi smolař, neboť disky mi nevydrží řádně fungovat déle než 3­-4 roky max. Mám Intel 320 25nm a zápis dat probíhá nárazově. V průměru přepíši celý disk 1x týdně. To by bylo zaokrouhleně 60 přepisů za rok a po dobu 5 leté záruky je to 300 přepisů, I kdyby byl počet zaručených přepisů 2 000, tak pokud SSD odejde, nebude to vinou nízké životnosti buněk.
Jinak souhlasím, že rychlost odezvy PC s SSD je vysoce návyková a za tento luxus beru na vědomí vyšší pořizovací cenu a nemyslím, že bych se ještě někdy vrátil k HDD.
Odpovědět2  0
Z toho mám taky obavy.
Odpovědět0  0