Risk je zisk a nebo taky ne. My konzervativci v tomto nezískáváme neboť se bojíme rizika a za ty nervy by mi to nestálo, ale kdo na to má žaludek, tak ať si klidně vydělá/prodělá.
Odpovědět1 0
upřímně, pár jsem jich měl před cca dvěma lety a byly to pro mě takový nervy, že jsem nakonec byl rád, když jsem je za $450 prodal, abych měl klid ;) Nakonec jsem nic nevydělal, ani neprodělal
Odpovědět1 0
Čekám na propad, pak něco asi koupím
Odpovědět1 0
Rostouci cena neni dostatecny duvod prohlasit neco za bublinu.
Odpovědět2 4
Je to dobrý náznak toho, že o bublinu jde a ostatně obrovké náhlé propady hodnoty v minulosti toto dále podporují.
Odpovědět5 2
Ne, ani volatilita neni dostatecny duvod pro to aby to byla bublina. Kdyz se cena nahle propadne a pak vystoupa vys, tak to proste znamena, ze nejaky spekulant hodne prodelal...
Na to aby to byla bublina by ste musel ukazat ze bitcoin nema takovou hodnotu.
Odpovědět1 2
Pokud máte na mysli situaci zhruba před měsícem, tak prodělali spíš obyčejní lidé, které to vyděsilo a prodali. Spekulant spíš prodal po 4500 USD za BTC, a následně koupil znovu po 3000. A dnes mají hodnotu 6000. Krásný kšeft.
Odpovědět0 0
Jak se to vůbec s daněním virtuálních měn v ČR?
Odpovědět0 0
Zdaňovat se musí i příjmy z kryptoměn, ale pouze v okamžiku, kdy kryptoměnu zpeněžíte zpět do Kč. Takže pokud své Bitcoiny / altcoiny necháte roky ležet a jen si mnete ruce, jak to jde hezky nahoru, nemusíte státu nic dávat.
Odpovědět0 0
Na dost místech se již dá btc platit. V různých eshopech, nákup služeb a podobně. Pokud utratíte v eshopu 1btc a "náhodou" je vám poskytnuta protigodnota v ceně 6000 USD, tak není co danit. A pokud to mám říct ošklivě, tak pokud se k převodu na hotovost nepřihlásíte a nezdaníte ho, tak také není co řešit. A možností je víc.
Odpovědět0 0
Jenže nikdo nemůže vědět, že z 4500 to takhle padne, aby to včas prodal. Taky to mohlo z 4500 vylézt na nynějších 6000, pak by prodělali.
Odpovědět0 0
Bitcoin je nafouklá bublina, která časem splaskne. Když bych si měl vybrat, místo do bitcoinu, bych investoval do fyzického stříbra. Je to v podstatě dnes ta nejlevnější věc (ve srovnání se svou reálnou hodnotou) ta nejpodhodnocennější komodita na světě! Nejlepší investice za posledních 400 let! Na rozdíl od zlata, víc než polovina ročně vytěženého stříbra mizí v průmyslu (nejlepší vodič elektřiny, světla, nejlepší germicid) Je po něm masivní poptávka nejen v průmyslu (není adekvátní náhrada za něj) ale teď čím dál víc i u investorů (ví o něm jen 1 ze 100). Vloni sem viděl dokument, kde jeden těžební a investiční expert uvedl, že se jeho cena, kvůli velkému poklesu těžby, má po roce 2025 srovnat se zlatem (teď je 75-krát levnější). V těchto letech se děje stříbrný zlom (silver peak). Za 15 let má být jako 1. kov na světě kompletně vytěžen a pak se jeho cena bude počítat v násobcích zlata. Michael Morris v knize "Co nesmíte vědět", píše, že se radil s experty a podle nich pravá cena stříbra by měla být 100 až 500-krát větší než je teď! Jelikož se s cenami drahých kovů manipuluje už dekády, nikdo jejich přesnou cenu nezná.
USA brzo definitivně zbankrotují a pak ceny drahých kovu explodují. Má dojít ke "The greatest wealth transfer in history" (největší převod bohatství v historii). Paul Volcker jednou řekl, že největší nepřítel dolaru je zlato. Jelikož se s cenami drahých kovů manipuluje už dekády, nikdo jejich přesnou cenu nezná, ale papírového zlata je na světě více než 300x více než toho fyzického. U stříbra je ten poměr dokonce jestě větší! (asi 500x) V současnosti dochází ke stříbrnému zlomu (silver peak), čili bude se ho těžit čím dál tím méně a méně, zatímco poptávka po něm rok od roku roste a má prudce vyletět nahoru. Kdyby se teď naráz přestalo těžit stříbro, jeho zásoby by do 3 měsícu došly. Jeho cena má cenu zlata přeskočit do 10 let. Za 15 let má být jako 1. kov na světě kompletně vytěžen a pak se jeho cena bude počítat v násobcích zlata, klidně může dosáhnout 5-násobku ceny zlata. Samotné zlato půjde po globálním finančním kolapsu a až většina měn světa bude kryta zlatem, minimálně 10x nahoru. Já sám mám ve stříbře investováno okolo 2 milionů korun.
https://srsroccoreport.com/the-coming-global-silver-production-collapse-skyrocketing-silver-value/
Odpovědět2 4
To jsou jenom takové spekulace. Kdyby tomu opravdu tak moc věřili, tak to stříbro ve velkém skupují a cena je jinde už teď. Kiyosaki je ten člověk, co se mu nechtělo platit slíbenou provizi, tak raději poslal firmu do bankrotu? :-)
Odpovědět0 1
cau, akym sposobom si investoval na taku dlhu dobu, kedze kontraky tak dopredu nejsu. dik
Odpovědět0 0
Kupuju jen fyzické stříbro, žádný stříbrný ETF, to je jen nekrytý papír. Skladuju ho doma ve vlastním trezoru.
Odpovědět0 0
To jsou ale žvásty, stříbro bude možná vytěženo, ale jen za současnou cenu. Pokud by cena měla růst, tak by jste se divil jak rychle se najdou nová naležiště. No a jeho využití v průmyslu? Jistě se najdou levnější náhrady...
Odpovědět0 1
Před pár lety rhodia byl nedostatek a jeho cena za 4 roky vyletěla z 2400 $ za unci na 10 000 $ za unci. To samé se stane s cenou stříbra. V průmyslu má stříbro nezastupitelnou roli a dlouho se ho nevyplatí něčím jiným nahrazovat, protože v přístrojích je ho po kapkách, např v mobilech jen asi 0,3 gramu, tudíž jeho vyšší cena by neměla mít na cenu přístrojů dlouho velký vliv.
Odpovědět0 0
Zase žvásty, čtyřnásobek není stonásobek. Stříbro má samozřejmě zastupitelnou roli, je to jen otázka ceny a kompromisů v kvalitě. Výrobci se snaží ušetřit každý dolar. Jen tak mimochodem, zásoby třeba takové ropy se odhadují podobní experti posledních 100 let na nějakých 30-40let a přitom se stále těží, jak je to možné? No to je jen otázka ceny, za kterou se vyplatí těžit :-D
Odpovědět0 0
Zdravím z budoucnosti. Zjevně jste neměl pravdu. Stříbro mezitím zhodnotil jen o 60% zatímco Bitcoin o 700%. USA nezbankrotovalo a i když je zrovna válka na Ujrajině tak to vypadá pro Bitcoin i USA celkem dobře.
Odpovědět0 0