Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Simik (3)
"Není pravda. KDY pojede rychleji? Celý závod nebo jen někdy? Auto, které JEDE aktuálně rychleji, nemusí UJET celý závod rychleji.­"

O autu, které pojede celý závod rychleji se dá zpětně říci, že ujelo závod rychleji. ANO­/NE?
Pokud ANO nelze z Vaší formulace jednoznačně dovodit co tvrdíte ­- nemá jednoznačný význam, ale zahrnuje více možností.

Pokud máte problém si představit, že může být nějaké auto rychlejší než jiné stále, tak se zkuste zamyslet nad krátkým měřeným úsekem.

Lze říci že Ferrari ujelo ­(úsek­) závod­(u­) rychleji než trabant? ANO­/NE
Pokud ANO nelze z Vaší formulace jednoznačně dovodit co tvrdíte ­- nemá jednoznačný význam, ale zahrnuje více možností.

.

Rozumím běžet a uběhnout. Nedává vůbec smysl použít v tomto smyslu slovo rychlost­(kterou se vyjadřuje pohyb­), kdyz Vám jde o statistiku. Jedná o změnu vidu jak jsem vám psal. Změna vidu nemění podstatu činnosti.

https:­/­/www.mojecestina.cz­/article­/2013110101­-slovesny­-vid­-dokonava­-a­-nedokonava­-slovesa

.

"Ne, nelze tím popsat obě možnosti. Vždyť jste to sám napsal, že jedno je dokonavé a druhé nedokonavé. Jedno je v daném okamžiku ​­(v podstatě limitním, nulovém časovém období​­), druhé je za časový úsek. Vždyť jste to sám řekl, že to není totéž. ­"

Nevím kam na to chodíte, ale nic takového vid nevyjadřuje. Vid pouze říká, že ­"závod­" je nebo skončil. Nic o vašich úsecích a průměrování. Cituji z odkazu výše:

"Slovesný vid jednoduše řečeno rozhoduje o tom, zda sloveso vyjadřuje děj, který je ­(nebo může být­) ukončený, nebo děj, který ukončený být nemůže, je časově neohraničený.­"

Použitím dokonavého vidu nevyloučíte možnost, že skutečně jelo rychleji ­(třeba i celý závod­) a jestli tohle nedokážete pochopit, tak už fakt nevím jak to napsat.

Př. Pokud o někom napíši, že byl­(vid dokonavý­) herec neznamená to přece, že to tak muselo být celý život­(­"váš průměr­" od narození do smrti­). Z logiky věci vyplývá, že ani nemohl...
Odpovědět0  0
"Měl vyšší rychlost. Ale průměrnou. Což je naprosto, ale naprosto jasné z toho, že to UJEL rychleji a ne JEL rychleji.­"

Právě že není! Pokud pojedou dvě auta závod a jedno pojede rychleji, tak i ujede trasu závodu rychleji. Slovíčkem ujel je možné popsat obě možnosti!
Odpovědět0  0
1, Ujet je dokonavý vid od jet. Vzhledem k tomu, že se jedná o dokončenou událost může být použito obojí ve významu rychlosti.

2, Pokud se píše o rychlosti­(místo času­), tak nějak se nabudí dojem, že měl vyšší rychlost. Opravdu to jako redaktor, používající denně český jazyk k publikaci, nedokážete přes tolik vysvětlujících komntářů pochopit?

3, Samozřejmě, že si to můžete nadefinovat podle sebe a pak do zblbnutí obhajovat, ale jet a ujet má i dle Vaší definice stejný význam pokud nedojde ke změně rychlosti­/zde pauzám ­- viz bod 1. Že tomu tak není z nadpisu neplyne.

4, Znáte slůvko průměr? IMO kdyby tam bylo, bylo by to méně manipulativní.

5, Třeba nějaká krajová zvláštnost. U nás na západě se to takto nepoužívá. Odkud jste?


P.S. Článek jsem nečetl, protože mi titulek přišel podezřelý. Tím se nechlubím­(čekal jsem podraz od samotných testerů + vím jak zde hypujete baterie:­-­), míním to jako námět na zamyšlení, jestli tyto typy titulků opravdu plní svůj účel. Vzhledem k počtu komentářů asi bohužel ano...
Odpovědět0  0
Co podle Vás znamená, že někdo jede rychleji?
Odpovědět1  1
Nesouhlasím s bagatelizací chřipky. Popírači chřipky ji zřejmě ještě neměli.
Uvědomte si, že každé nachlazení­/rýma není ve skutečnosti chřipka, byť se tomu tak slengově říká. Na chřipku se umírá a také může mít vážné následky, koneckonců to je důvod proč se proti ní očkuje.
Odpovědět0  0
Špatně jsem to formuloval, mělo tam být ne nezbytná péče.
Odpovědět0  0
S těmi obecnými řečmi se dá v zásadě souhlasit, ale řešením určitě není zavřít lidi­/ekonomiku na 3­/4roku.

"Kazdopadne by bylo hodne naivni si myslet, ze cela tahle zalezitost sla vyresit jen s minimalnimi dopady.­"

Určitě šla s menšími dopady než jsou. Těch nesmyslných a zbytečných opatření při 2. vlně bylo příliš.
Odpovědět0  0
Díky za srovnání.

IMO je další problém v tom, že částka 1% HDP na hlavu bude jiné v Německu a u nás, ale léky a přístroje budeme kupovat za stejnou cenu.

Americký systém je úplně jiný a i když věřím, že tam těch pijavic je dost asi nemůžeme obecně prohlásit, že vyšší %HDP=více pijavic. To by na tom mělo být Německo hodně špatně...
Odpovědět0  0
Kovid je tady s námi 1,5 roku. Za 2 měsíce tu bude 2. generace absolventů behem kovidu, kterou vláda může motivovat zůstat pracovat v ČR.

Vláda ten dluh udělala stejně a podle mně je zcela namístě se ptát, kolik těch peněz šlo do zdravotnictví, když tvrdí, že je na prvním místě...

Ale notak, kvalita zdravotnictví přece nestojí na počtu postelí.
Vždyť oni lidi s kovidem ani neléčili. Máš pozitivní test? Nesmíš z domu! Léky naposílení imunity dostal jen ten, kdo si o nějaké konkrétní řekl.

Na odborné vyšetření se u nás čekalo měsíce. V nemocnicích po odložení zbytné péče se logicky o další měsíce prodlouží.

V Americe bijou černochy, tu sem netaheje...
Odpovědět0  0
Co Vy jste za člověka...
Odpovědět0  0
Svět není tak jednoduchý.
Problém je v tom, že zavřením republiky se zastaví produkce a nebudou prachy ani na to zdravotnictví, takže ten dopad nelze jednoduše spočítat.

Už teď je predikována velká inflace­(koukněte na ceny v obchodech­), což pokud nebude kompenzováno navýšením úhrad, platů atd.­(neslyšel jsem, že by se k tomu politici chystali­) znamená zase zhoršení péče a logicky největší ohrožení těch, které jsme chtěli ­"zachránit­".
Odpovědět0  0
Bohužel ne nezbytně, nezapomeňte že byla na poměrně dlouhou dobu přerušena ­"nezbytná péče­". To znamená i různá vyšetření na která se dříve čekalo měsíce. Zpožděná diagnostika třeba rakoviny bývá fatální.
Odpovědět0  0
1, to že ty prachy vysají pijavice a zhoršuje to péči je přece obrovský problém
2, kolik ty sumy dělají v porovnání se západním světem v přepočtu na obyvatele?

3, původní otázka je nezodpovězena, protože byla řečnická k zamyšlení.
Zkuste se nad tím zamyslet. Pokud by skutečně šlo primárně o zdravotnictví, tak by tam ty prachy logicky měli jít, ale ony šli všude možně jenom ne tam.
Slyšel jste o tom, že vláda nějak podpoří zdravotnictví, aby tu situaci bylo schopné zvládnout?
Např. Nejsou lidi, protože jsou malé platy. Tento rok bude mít vláda­/zdravotnictví 2 ročníky absolventů zdravotnických škol od vypuknutí epidemie. Se zlomkem peněz z biliónu by je tu mohli udržet.

Jsou to jen plané řeči, respektive krizový plán jak si zachovat tvář před veřejností. Zdravotnictví ve skutečnosti mělo­(a ještě trvají­) obrovské výpadky poskytování péče­(řízeně­). Umírá se přece i na jiné nemoci než na kovid.
Odpovědět0  0
Ano, ale to platí pro domácnost­/bydlení bez ohledu na vlastnictví pozemku!

Možná že, když napíšu pro nechápavé, že vlastní pozemek je i garáž, dílna, zahrada, hospoda, stodola, louka, výrobní hala, les a v podstatě cokoliv jakoliv to je označené na katastru a cokoliv na tom stojí, tak pochopíte, že na vlastním pozemku jste si dělat cokoliv opravdu nemohl.
Odpovědět0  0
Domácnost může být i na cizím pozemku a na vlastním pozemku nemusíte mít domácnost.

Na svém pozemku jsem omezován stejně jako na jiném.

Ty výjimky jsou závislé na lecčems jen ne na vlastnictví pozemku!
Odpovědět0  0
Mnohé, bohužel už je nesleduju, protože jsem zjistil, že to nemá cenu, ale například jste nesměl na svém pozemku udělat párty. Tedy pokud nejste politik, ale ti mohli beztrestně i v hospodě.

Musíte­(možná, že už ne­) i v budově na vlastním pozemku nosit respirátor. Jste omezen tím co tam smíte dělat atd..
Odpovědět1  1
Přesněji: vir samozřejmě problém je, ale právě nelogičnost ­"boje s virem­" způsobuje pochybnosti.
Odpovědět0  0
Nebo jinak: mají 5V napájení, ale elektronika běhá na mnohem nižším napětí.
Odpovědět1  0
Moderní disky na 5V? Možná ty mobilní 2,5­".

IMO by nebyl problém i ty mobilní předělat na univerzální vstup 5­-12V. Mobilní HDD mají asi motor na 5V, ale pro step down­(buck­) měnič není problém přenést 100% na výstup, prostě zůstane otevřený ­- 100% střída.

V SSD jsou určitě step downy tak jako tak, protože paměti ani řadiče na 3,3V či 5V neběhaj.
Odpovědět0  0
"Na vašem pozemku či ve vaší nemovitosti vás nikdo ničím neomezuje a neomezoval.­"

To jste ale hodně vedle...
Odpovědět1  1
Problém není ten vir, ale nelogická opatření, které sami vládci nedodržují.

"..., tak stejně spousta lidí nedokáže moc pochopit, že jde především o zdravotnictví.­"

OK, kolik % z toho biliónu. co nás má stát ­"koronakrize­" za 2020­-2021, šlo a půjde do toho již dříve značně podfinacovaného zdravotnictví o které ­"jde především­"?
Odpovědět0  0
Kryptoměny samozřejmě jsou regulované zákony.

"Jinak řečeno, dokud absence regulace způsobuje růst jejich majetku, je vše v pořádku, ale jakmile je tatáž absence regulace o majetek připravuje, už je totéž najednou špatně.­"

V článku není o tom, že by někomu chyběla regulace, ani slovo...
Nevšiml jsem si, že byl problém absence regulace. Koneckonců ani ty regulace nebránily Muskovi manipulovat s cenou akcií a nebrání tomu ani dnes jen se to neděje tak okatě­(myslím obecně akcie­).

IMO jim vadí manipulace ze strany Muska a snaží se tomu zabránit, což mi přijde logické.

Samozřejmě je vtipné, že když cenu zvedal­(po nákupu­), tak se nikdo nebouřil ;­-)
Odpovědět0  1
OK. Oceňuji, že dokážete přehodnotit svůj pohled na věc a ustát kritiku, ale oni opravdu tehdy představovali revoluční baterii.
Že dnes víme jaká je­(byla skutečná?­) situace na minulosti nic nemění a je třeba porovnat jejich sliby s realitou a nikoli je omlouvat.

Nejste v tom sám, někde bych možná našel článek ze Světa motorů a jejich návštěvy v továrně HE3DA.
Odpovědět0  0
1. odstavec: nechápu souvislost s HE3DA a Vaším opravováním historie

2. odstavec: opět nechápu souvislost...

3. odstavec: To Vy jste je tenkrát označil za revoluční a nyní píšete ­"Nedělejte z HE3DA něco, co to není.­" a ­" žádná revoluce­".

Slibovaná 50x nižší cena nic není?

To nejsme mi kdo dělá­/dělal z HE3DA něco co není, ale autoři ­"projektu­" a Vy­(novináři­). Zameťte si před vlastním prahem.
Odpovědět0  0
"Nedělejte z HE3DA něco, co to není. Vždyť to ani žádnou superextra charakteristiku mít nemá. Je to jen upravený lithiová baterka s optimalizací na mechanickou odolnost, žádná revoluce ​­(standardní evoluce, jako se děje už 30 či kolik let od vzniku Li​­-Ionu​­).­"

?

"Jenže, podobných revolučních baterií jsme už na stránkách SHW popisovali několik desítek a zatím dochází pořád jen k evoluci a žádné výraznější revoluci. Tentokrát tomu ale bude jinak.­"

https:­/­/www.svethardware.cz­/revolucni­-bezpecne­-baterie­-he3da­-se­-budou­-vyrabet­-u­-havirova­/45297

P.S. Tohle by samo o sobě mělo potenciál revoluci způsobit, ne?: ­"Hovoří se také o tom, že výrobní náklady baterií mohou být zhruba 50krát nižší ve srovnání s tím, kolik stojí baterie u Tesly."
Odpovědět0  0
"Tento „nový“ operační systém od Microsoftu měl nabídnout stejný zážitek, který ...­"

Jsem jediný komu přijde divné prezentovat OS jakožto nositele zážitků?

Odpovědět0  0
Chtěj to mít hotový letos, makaj na tom, ale ještě zvažují možnosti jak to bude řešené.
Odpovědět3  0
V čem je o tři řády níž?
Odpovědět0  0
"...videa na něm umístěná se zasadila o to, že se Leavitt rozhodl odejít ­(nebo možná ­"byl odejit­")...­"

Ta videa jsou ale ... samice vepře domácího.
Odpovědět2  0
Mám takový dojem, že ty ­"neizolovany steny­" v paneláku jsou duty a uvnitr je polystyren, prostě sendvič ;­-)
Odpovědět0  0
Vzhledem k nadšenému vyznění článku jsem očekával zájem o koupi a následnou recenzi.
Odpovědět0  0
1, Dle zdroje jsou ty baterie z poškozených koloběžek, nechápu proč baterie nepoužijí k opravě­/výměně v jiných koloběžkách. I když možná ano, tento ekologický byznys bude velice lukrativní vzhledem k tomu za kolik prodávají ten reproduktor.

2, Ty parametry jsou dost zvláštní, vzhledem k tomu jak velké jsou 25W reproduktory v nabídce obchodů.

3, Dle výdrže až 20h a srovnání s jinými na trhu, tam taky mohou být jen 2 články.

Všechny tyto argumenty jsou obecné a samozřejmě reproduktor může mít opravdu 25W ve velmi malých rozměrech a s přiměřenou baterií čímž by si asi obhájil cenu.

Vzhledem k tomu, že redakce je těmito aktivitami nadšená a fandí jim, mohla by jednoduše tyto námitky skeptiků vyvrátit recenzí. Nechcete uvedený produkt otestovat?
Odpovědět0  0
Opravdu je přestane ukazovat při hledání?

Měl jsem za to, že nesmí zadarmo zobrazovat celé články či velké úryvky, protože to vedlo k tomu, že lidé pak ani na zpravodajský server nešli.
Odpovědět1  0
Tupci jsou tupci. Nelze je ochránit před nimi samými proti jejich vůli. Alespoň ne ve svobodné společnosti.
Odpovědět1  0
letadla? lety do vesmíru? lodě na mazut?

O které nejvýznamější technologii je řeč?
Odpovědět0  2
Volný trh funguje, ale jinak než by si většina lidí přála.
Odpovědět4  0
"AMD jde aspoň ​­"clockerům​­" na ruku ​­- řízením každého jádra individuálně je super věc.­"

Tak AMD to určitě dělá kvůli overclockerům. facepalm
Odpovědět1  2
Nemusí to mít příčinnou souvislost, může jít o vyladění na míru­(tzn. i při původním napětí by to na těch 5GHz dosáhlo­).

Pokud to spolu souvisí, nižší teplota zlepší stabilitu. Možná by mohl narazit při 3jádrech na 5GHz na limit příkonu.
Odpovědět9  0
"...­(pamatujme, TDP v případě CPU Intel neznamená v podstatě nic­).­"

To je vskutku odvážné tvrzení.

https:­/­/www.intel.com­/content­/www­/us­/en­/support­/articles­/000055611­/processors.html

https:­/­/www.svethardware.cz­/tdp­-procesoru­-intel­-proc­-neodrazi­-skutecnou­-spotrebu­/47986

Desku s Intelem nemám, ale četl jsem, že lze v BIOSu nastavit omezení pouze na PL1.
Odpovědět0  1
Nechápu souvislost s pohromou. Chytáte se stébla.

Vypustit lze i kapra do rybníka, zvíře do přírody atd..
Odpovědět0  0
Ano, proti tomu asi nelze nic namítat.

No možná by bylo vhodnější použít minulý čas, ale to bych byl zbytečně rýpavý:­-­)

Odpovědět0  0
"Ty prezentace totiž obsahují i grafy, který tuto pravidelnost ukazuje­"

Jediný graf, který jsem našel s časovou osou je v prezentaci č. 2 na straně 10 a ten neukazuje nic z toho co tvrdíte.

Naopak, pokud se po 5ti letech objeví nová­/vylepšená technologie, tak to rozhodně neznamená, že se vylepšení konají každý rok.


Pokud jsem nějaký graf přehlédl, tak sem s ním, prohlédl jsem to jen zběžně.
Odpovědět0  0
"Ty prezentace totiž obsahují i grafy, který tuto pravidelnost ukazuje­"

Pokud to tak je, pak to, ale nevyplývá z uvedených čísel, ale z grafu.

"Jasně, občas je to trochu více, občas trochu méně­"

Tak ne, beru zpět, nevyplývá to ani z grafu.
Odpovědět0  0
"Faktem nicméně je, že v roce 1991 měly první Li­-Ion články hustotu necelých 100 Wh­/kg, dnes jsme asi na 270 Wh­/kg. To znamená, že se hustota každý rok pravidelně zvyšuje asi o 3,5 %.­"

Tuto pravidelnost z těchto 4 čísel opravdu nemůžete odvodit. Je to čirá spekulace.
Odpovědět2  2
Vypustit se dá i jeden kus. Pokud potřebujete příklad: ­"Vypusťte Krakena.­".
Odpovědět6  0
AMD fanoušci vědí, že je to jejich zásluhou ;­-)
Odpovědět1  1
Dovolil bych si nesouhlasit, protože si myslím, že skutečně úspěšná* firma lhát nemusí.

AMD v uvedení na trh úspěšné nebylo a proto ­"lže­". Kdyby se jim vše povedlo, nemají důvod lhát.

*Samozřejmě záleží na definici úspěchu
Odpovědět2  7
Moderní­(s vyšší účinností­) zdroje jsou dělané tak, že mají 12V větev a ostatní napětí je z DC­-DC měničů. Čili podle mne se akorát přesunou měniče ze zdroje na desku.

Zajimavější by bylo, kdyby jsme se bez 5V obešli úplně ­- pokud jsou opravdu potřeba, mohl by být měnič přímo v HDD, DVD atp. IMHO tam moc elektroniky na 5V nebude, pokud vůbec nějaká.

OEM to má o dost jednodušší např. ví kolik bude potřebovat napájení pro HDD, ale zase jsem viděl, že si s nějakým standardem u zdrojů hlavu nelámou. Koneckonců proč taky.
Odpovědět1  0
"Je třeba brát v potaz to, že tyhle zprávy se týkají produktů, o nichž se dnes zcela vážně uvažuje a které se už mohou chystat,­"

ROFL
Odpovědět0  6
Asi to tak nebylo myšleno, ale co tenhle pohled:

Intel byl lídr trhu ve vývoji výrobních procesů. Pak se na hodně dlouho zasekl a teď lídr rozhodně není.

To co mu brání vyrábět lepší CPU je právě výrobní proces.
Odpovědět1  0
"AMD se dnes později odpoledne odhodlá­"

"odhodlat se dok. ­(3. j. ­-á; přech. min. ­-av­)
pojmout úmysl; rozhodnout se ­(zejm. k něčemu těžkému­)­"


Vzhledem k tomu, že je to naplánováno již dlouho, doufám že to s AMD není tak zlé a jde jen o bulvární výrazivo.
Odpovědět1  6
Ale to přece nijak nedokazuje, že se nějak snížil požadavek na IQ pro získání řidičáku, jak ­"tvrdíte­" v předchozím příspěvku.
Odpovědět0  1
Nemusí jít jen o IPC, být to může­(a dle úniků bude­) i vyššími takty.
Odpovědět2  0
Nějak jsem nepochopil úvodní odstavec. Co je myšleno tím ­"Der8auer a jemu podobní­"?
Odpovědět0  0
Cache prý s novými procesy škáluje hodně špatně, čili to asi není nejlepší příklad...
Odpovědět6  0
A mám pocit, že to dělají ti samí lidé co jinde...
Odpovědět3  0
Zajistit, aby byl přítomný alespoň jeden posklytovatel lze mnoha jinými způsoby. Tohle už jsem jednou vysvětloval:

" Simik ­(100­) 18.9.202010:56
1, Mě to nijak složité nepřijde. Prostě místo blokování odinstalace Edge, bude blokovat​­(varovat při odinstalaci​­) aplikaci právě využívanou pro API.­"
.

A v tom je právě ten zakopanej pudl. Pokud MS řekne nelze jej odinstalovat, protože musíme to a ono a přitom je nad slunce jasné, že to lze zajistit i jinými způsoby, pak je ­(skoro­) všem zřejmé, že se jedná o ­"výmluvu­" a MS nechce, aby byl Edge odinstalovatelný.
Odpovědět0  0
1, To vše tu již bylo a je např. Flash, webview, Net.framework, visual C++ atd.

2, Jak jiné společnosti řeší WebView...

3, Nevím jestli to děláte schválně nebo o tom opravdu nevíte, ale Android má podporu Webview a lze vyměnit poskytovatele. Psal jsem to již v prvních komentářích.
Proč by Chrome nepodporovalo standardní API? Notabene když jej MS používá jako jádro EDGE!
Touž si vymýšlíte opravdu obskurdní scénáře.
Je to celkem jednoduché, aplikace nahlásí systému co podporuje a podle toho ji systém využívá. Pokud nebude podporovat­(poskytovat­) WEBVIEW, nebude možné ji použít jako náhradu za současného poskytovatele a ten tudíž nepůjde odinstalovat.
Ale to je samozřejmě scifi, protože MS se svého prohlížeče nikdy nevzdá. Když mu to prošlo jednou ­(IE­), tak mu to projde znova.

4, Škoda, myslel jsem, že se to používá.


P.S. Nic z toho přece není důvod, aby nešel vyměnit poskytovatel a už vůbec ne, aby na tom musel být závislý OS. Vždyť engine prohlížeče je vystaven do internetu zpracovává kódy z cizích stránek nad kterými nemá uživatel kontrolu.
Odpovědět1  0
Microsoft se hájí tím, že jde o aplikace pro OS.
To mi přijde zvrácené, mít vlastné OS závislý na aplikaci konkurence.

Přijde mi, že vytváříte­(Microsoft­) falešné filema buď bude ve Windows Edge nebo budou aplikace nezabezpečené. To je přece nesmysl.
Možností zajistit přítomnost API je spousta. Příklady jsem psal v předchozím příspěvku.
Ten Flash je jeden z příkladů API, které fungovalo aniž by bylo součástí OS. Takových je přece mnoho a žádný nemusí být zadrátovaný v OS. Každá aplikace může udělat ­(a dělá pokud potřebuje něco k běhu­), že zjistí přítomnost­/verzi potřebné knihovny a napíše chybovou zprávu s informací kde knihovny stáhnout. Naprosto běžná věc.


"estli je někde problém, bude spíše v tom enginu, jenže ten engine je právě to, co by tam zůstalo, kdyby Microsoft umožnil rozdělení Edge od enginu.­"

Nejde o dělení, ale o zbavení se­/nahrazení celku jiným. Proč by tam musel zůstat? Myslím technicky, že MS chce mít v každém počítači svůj prohlížeč je každému jasné. Pokud jde o standardizované API, neměl by být problém jej nahradit jiným jako například v Androidu.


"Tady se řeší nová struktura hybridních Win32 aplikací, o něco, na čem není postaven jen prohlížeč, ale spousta aplikací­"
Jaké například?

Přesto to IMO nijak nevynucuje to vše co tvrdíte ­- mít natvrdo zadrátovaný engine prohlížeče v OS a ještě na něm být závislý.

Pořád se musím ptát, pokud to jinak nejde jak to řeší jiné OS?
Odpovědět0  0
1, Mě to nijak složité nepřijde. Prostě místo blokování odinstalace Edge, bude blokovat­(varovat při odinstalaci­) aplikaci právě využívanou pro API.
Zneschopnit OS lze určitě i mnoha jinými způsoby, než odinstalací prohlížeče, který není využíván.

2, Přijde mi jednodušší udržovat 50 jednoduchých aplikací než když budou všechny natlačeny do jednoho programu.

Odříznout potenciálně nebezpečnou aplikaci lze poměrně snadno ­- firewall, sandbox, omezená práva atd.
Nespouštíte snad všechny aplikace s přístupem na internet a pod administrátroským účten, ne?
Jak to uděláte se součástmi OS?

Součásti OS, o kterých je článek by snad také udržoval Microsoft ­- to Vaše zobrazení nápovědy.

Jiné aplikace, které si nosí vlastní engine což stejně dělají, místo toho aby se spolehli na Microsoftí API. Jak zajistí Microsoft jejich kvalitu? Nijak.

V roce 2015 měl Chrome údajně 12miliónů řádků kódu. Tohle cpát jako součást OS ­(=OS je na tom závislý!­) mi fakt bezpečné nepřijde.

Jak zmíněné standardy řeší Linux, BSD a jiné, které jsou s bezpečností poněkud jinde než MS?
Odpovědět1  0
Zisk, reklamu a povědomí o výrobku.

Vždyť to sen každého výrobce­/prodejce.

Teda pokud AMD ­(jako jediná?­) netouží po plných skladech zboží o které není zájem.
Odpovědět0  0
Engine již dávno není jen statický zobrazovač. Používat jádro internetového prohlížeče na zobrazování nápovědy mi prostě přijde overkill.
Které aplikace OS potřebují pro svoji funkci jádro internetového prohlížeče s javaskriptem, přehrávačem videa, podporou pluginů a dalších věcí běžných v internetových prohlížečích?

To je takový problém tu nápovědu zobrazovat v jiném ­(uživatelem nastaveným jako výchozí­) prohlížeči?

Myslím, že bezpečnost bude horší. Myslím, že je snazší udržovat dvě jednoduché věci než jednu složitou.
Nebo jinak, myslíte že moloch typu Chrome bude bez chyb? I kdybych byl ochoten připustit, že se to může stát, tak je neustále vyvíjen a ty chyby se tam zase objeví.



"Pokud si má každá aplikace zajišťovat vlastní engine, není právě to spíše vyšším bezpečnostním rizikem, že si každá s sebou přinese nějakou bezpečnostní díru, a že je větší riziko, že tato chyba nebude opravena?­"
Jednotlivé aplikace lze IMO lépe zajistit, aby nemohly napáchat škodu než celý OS.


Odpovědět1  0
Smysl Vám to IMO dává, protože neberete v úvahu bezpečností rizika.
Odpovědět0  0
"Proč tam nevezmou vrtací soupravu, co by udělal vrt hlubokej několik metrů ?­"

článku:

"tento LISTER bude ve skutečnosti měřit tok tepla z vnitřku Měsíce a pokusí se provrtat se do hloubky až 3 metrů,"
Odpovědět1  0
I přesto mi nedává smysl, aby na něm byl závislý OS, byť jsou to podpůrné aplikace.

I v tom uzavřeném Androidu jde to zobrazovací jádro vyměnit.


BTW.: Jak to řeší např. Linux­/GNU, BSD či Apple?
Odpovědět1  2
V článku je uvedeno ­"podpůrné aplikace­" což si vykládám tak, že se jedná o součást OS.

Tuším, že Android jako takový funguje i bez toho. I kdyby ne, pořád mi nepřijde dobrý nápad mít OS závislí na webovém prohlížeči­/engine.
Odpovědět3  1
"V tomto je potřeba uznat, že vysvětlení Microsoftu dává smysl.­"

Mně teda závislost operačního systému na webovém prohlížeči smysl nedává.
Odpovědět3  4
"Ideální pozice to rozhodně není, proti ideálnímu sklonu cca 30° to bude u nás pokles cca 30 % u jižního okna, cca 40​­-45 % u západního a východního.­"

Můžete ukázat nějaké výpočty?
Protože bych čekal přesný opak, že u západního a východního okna budou ztráty menší ­- slunce je níže nad obzorem. Také se na západ či východ dávají s větším sklonem.

A vzhledem k tomu, že sinus 30 stupňů je 0,5, tak bych čekal 50% ztráty na jižním okně.
Odpovědět0  0
Nevíte, proč tam dávají okna s poloviční propustností, když by jich mohli dát polovinu nebo menší ­- nižší uniky tepla?

Osobně takovou budovu neznám. Můžete uvést nějakou známější?
Odpovědět0  0
K druhému odstavci dodám, že svislý sklon rozhodně není ideální pozice a snížený prostup světla o 50% je docela dost. Ta okna se přece montují proto, aby se světlo dostalo dovnitř!
Odpovědět2  0
HP mělo zdroje s podobným konektorem o výkonu přes 200W a nevidím v tom problém.

Taky nechápu tu paniku s PL2 a zvyšováním spotřeby. Vždyť je to záležitost BIOSu desky a kromě toho, že předpokládám, že to standardně lze zakázat­/nastavit, tak ani nevíme jestli to tato konkrétní deska vůbec umožňuje.
Odpovědět0  0
""milionovou baterii­" ­(přesněji tedy akumulátor­)­"

IMO to je baterie i akumulátor, tedy akumulátorová baterie.
Odpovědět0  0
Ale zároveň je tam psáno, že hra­(tu omáčku s uvozovkami nechápu, ač nevydána pořád je to hra­) nebyla určena široké veřejnosti, takže pro vlastní potřebu firmy:­-)
Odpovědět0  0
"Tak tohle jsem tedy nepochopil ani v nejmenším? Kdo kde něco zařezává? Právě naopak. Zařezáváte tady jedině Vy.­"

Zařezávají politici nesmyslným zdaněním současných technologií.


"Pokud vytýkáte EV malý dojezd a současně nechcete, aby zatěžovaly distribuční síť a rychlonabíječky, tak je potřeba tu energii vyrobit a nabít lokálně. Ale to se Vám také nelíbí... ­"

Ale to si nerozumíme. Já proti lokální výrobě nic nemám, ale myslím, si že problém je složitější a FV na střeše auta je řešení jen na papíře či absolutní nouzovka pro pár zoufalců ­- např. na sídlišti. Fotovoltaika na každé střeše je fajn, ale zase tam musí být další baterka ­- další ztráty.
Prostě mi to celé přijde jako ­"rovnák na ohejbák­". Chceme ekologická auta, tak je uděláme na baterky. Moc to nedojede, tak na to dáme jako placebo panel. Jak jsem psal ­- Musk přišel s ekonomickým konceptem, kdy začal drahými auty a postupně snižuje cenu a rozšiřuje se okruh využití. Proti tomu nic nemám je to evoluce a postupný nenásilný vývoj. Kdybych byl příznivcem konspiračních teorií, tak bych řekl, že se zavedené automobilky zalekly Tesly a snaží se ji dohnat ­- zajistili si podporu politiků, což právě hrozí tím násilným přechodem s potenciálními velkými problémy.
Odpovědět0  0
Proboha, baterie nepotřebuje žádný zákon. Reagoval jsem na Vaše srovnání CPU a baterii. CPU měli naznačený jasný směr ­- minimálně zmenšování výrobního procesu. https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Moor%C5%AFv_z%C3%A1kon

Souvislost v jakýmkoli jiným odvětvím mi uniká.

Grafy jsou zajímavé, děkuji za pěkný souhrn, ale s vyjímkou prvního všechny vypadají, že zpomalují, chtělo by to logaritmickou stupnici.
Hromadná elektromobilita může způsobit pořádný chaos v ceně. Ať už nahoru­(větší poptávka­) nebo dolů­(výstavba továren­).

IMO není bez zajímavosti, že klesá cena za WH při současném růstu WH­/kg. Čili predikuji, že v budoucnosti budou v autech baterie s větší ­"kapacitou­", ale za +­- stejné prachy:­-)
Odpovědět0  0
1, On ten pokrok není nijak velký.

Jediná výhoda Li­-On je, že mají vyšší napětí a tudíž vyšší energii. Náboj pojmou menší.

Lithiové články jsou s námi velmi dlouho a Lithiové akumulátory z nich IMO vycházejí.
Nevím o žádné technologii, která by vypadala na nějaký velký pokrok ­- alespoň násobky energie na hmotnost či objem.

Každý samozřejmě doufá v nějaký pokrok, ale sázet naši budoucnost na tom, že se to opravdu povede mi přijde riskantní.

2,
"To, že dnes ještě nejsou komerčně dostupné, neznamená, že nebudou třeba za 15 let a výrobce je nenalepí jako tenkou a levnou tónovací folii na skla a spolu se střechou budeš mít na autě třeba 3​­-4 m2 světlocitlivé plochy.­"

Ale ani to neznamená, že budou! A to je to, co Vám říkáme zde v diskuzi, že se nelze nekriticky spoléhat na spásu vývoje a zaříznout jiné možnosti.
Odpovědět0  0
Lehký elektromobil je snadné vyrobit, stačí menší nosnost, dojezd a výkon. Viz elektroskútr, elektrokolo...
Lehká spalovací auta jsou tady s námi od počátku. Žádný složitý vývoj nebyl třeba :­-­)

Přirovnáváte přirozený vývoj CPU, kde již v době Pentia byl nastíněn vývoj do budoucnosti a vyřčen Moorův zákon k rozvoji elektromobility? OK, jak tedy zní analogický zákon ohledně pokroku v bateriích?

https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam#Klamn%C3%A1_analogie

Jediné pokroky v elektromobilitě o kterých vím, jsou výkoné polovodiče ­- střídače a tedy jednodušší­/lehčí motory a Lion baterie. Co se od té doby změnilo nějak výrazněji?
Odpovědět0  0
To není klamavá reklama, to je ideologie. Proti tomu se nesmí nic namítat.
Odpovědět0  0
Celá kritika EV je kvůli její nevyzrálosti a nepřipravenosti a vy argumentujete tím, že za 50 let to bude v pohodě? To myslíte vážně?

Snažíte se bagatelizovat problém výkonu jeho průměrováním, ale to prostě nejde nebo velmi složitě. Uvedená spotřeba elektromobilu odpovídá cca 12000km. Spočítejte si na kolik Vás v takovém případě vyjde provoz.

Fotovoltaika
"Jasně, ze 14 tisíc km ročně to nabije tak tisícovku­"
Alespoň nějaké číslo, jak jste k němu dosšel? Znamená to cca 250kWh ­- jaký výkon­/plochu má mít ten panel? Kolik předpokládáte času na slunci?
IMO dost nereálné, pokud nebudete parkovat neustále na slunci v jižním svahu se správným sklonem dle ročního období:­-­)
Že by ten panel měl mizernou životnost a účinnost jsem psal dříve, ale parkováním na slunci by dostavala na zadek i baterka.
Odpovědět0  0
Je zajímavé, že v obou zprávách se vyhrazujete proti jakýmsi odpůrcům... :­-­)
Odpovědět0  0
Argumentoval jste používáním starších baterií jako stabilizaci přenosové a distribuční soustavy. Alespoň to tak vyznělo, protože to byla reakce na ty problémy. Použití jako uložiště u solárního systému v baráku o ­"kapacitě­" 6kWh je trošku jiná liga.

Vzhledem k tomu, že se Leaf vyrábí od roku 2010 vzbuzuje to ve mně více otázek než odpovědí. Ale byla to jedna z prvních implementací, tak doufejme, že životnost dnešních baterií bude delší.

Ta matematika je myslím v pořádku, protože jsem počítal namáhání těch již použitých ­"baterií­" v vámi navrženém použití ­- stabilizace sítě. Naopak si myslím, že budou namáhy více, jak jsem psal v závorce odběrových špiček je více.

Myšlen byl výkup baterie jako takové při recyklaci auta. Vy pořád uvažujete v dnešní době, kdy má elektromobil nějakou hodnotu, ale časem se dostane na úroveň, kdy tam největší hodnotu bude představovat baterie a výměna se nevyplatí. Pokud za baterii nic nedostanu, budu s ní jezdit dokud to půjde. I dojezd 50km může být dostačující a taková baterie může být dost opotřebovaná pro jiné využití.
Situace běžná u dnešních starší aut ­- nějaká dražší oprava znamená likvidace auta. Výměna baterie bude tak drahá, že se nevyplatí.
Odpovědět0  0
Uhlíková daň­(CO2­/km­) by zdražila právě oblíbená SUV, tak soudruzi v EU vymysleli přepočet podle hmotnosti auta a výsledek je, že malá auta mají ­(úředně­) vyšší spotřebu. Ekologie v praxi.
Odpovědět0  0
"Obnovitelné zdroje. No právě že ty baterky to docela slušně řeší. Odpadní baterie z vysloužilých EV jsou ekologický problém. Tak proč je ještě 10​­-15 let nevyužít právě k vykrývání spotřeby a produkce z obnovitelných zdrojů?­"

Existuje někde funkční realizace? Přijde mi to spíše jako pokus kouřové clony ohledně likvidace baterek.
Využívat staré baterie není tak jednoduché jak se zdá. Každá bude mít jiné parametry vlivem rozdílného stárnutí. V každém autě jsou jiné, jinak tvarované, jinak chlazené,...

Ty roky mi přijdou dost nereálné. I kdyby se jen nabily přes den a vybily v noci­(odběrových špiček je více­), tak za 10let to je 3000 cyklů baterie, která už byla vyřazena, protože nedokázala dodat výkon nebo měla malou kapacitu.

Další věc je použitelnost těch baterek ze strarých aut. Pokud bude cena auta tvořena cenou baterie, pak by majitel musel dostat za baterii nějakou adekvátní částku jinak by se mohlo stát, že prostě bude auto využívat, dokud to půjde i když bude mít dojezd třeba 50km z původních 500km. Jak by byla takováto baterie použitelná k vykrývání spotřeby je otázka.
Odpovědět0  0
To všechno jsou takové hezké teorie, ale ono je nám to vnucováno v dnešní době za současných technologických možností.

Nabíjení přes noc je fajn, ale jen pro někoho, kdo moc nejezdí, protože má malý výkon. Stačí si přečíst pár recenzí.
Navíc pokud by takto nabíjel každý, tak distribuční soustava lehne. Při navrhování sítě se počítá s určitým souběhem. Hromadné noční nabíjení v té kalkulaci nebude. Už nyní je leckde problém s topením.

900kW se mi jeví jako hodně velký výkon. Neznamenalo by to natahat ke každé takové benzínce VN? Nezřídka bývají i dvě benzínky poblíž sebe. Navíc nelze dimenzovat příkon podle průměru. U současných benzínek budou obrovské rozdíly v odběrech. Kolik asi prodá ONO a kolik nějaká benzínka na ­"vesnici­".

Používání starých baterií zní krásně, ale také to nebude levné a bude to vyžadovat další infrastrukturu ­-prostor, chlazení, řízení. Baterie

Fotovoltaika na autě mi přijde jako nesmysl. Čím je panel teplejší, tím má nižší výkon. Životnost takopvého panelu bude asi taky nižší. Když může být v létě v autě 60stupňů, kolik může mít střecha? Obávám se, že energetický zisk nepokreje vychlazení auta. IMO bude lepší parkovat ve stínu a mít auto lehčí.

"A jen tak pro zajímavost, jedno osobní EV znamená pro síť průměrně trvalou zátěž asi jen 350​­-400 W.­"
To je jistě zajímavé, ale chtělo by to nějaké srovnání. Například kolik spotřebuje jeden člen domácnosti průměrně?

Pak také auto se nebude nabíjet neustále ­- bude také jezdit což je IMO největší paradox současné elektromobility. Malý dojezd, což by nevadilo tomu, kdo jezdí krátké vzdálenosti. Ale ten pravděpodobně najezdí málo kilometrů celkově, takže žádná ekologická záchrana se nekoná a navíc ho vyjde každý kilometr draho.
Možná pro firmy s pojížďkami po městě? Navíc úšetří na dani.

Že je možné dát na budovu panely, které pokryjí její spotřebu? Proč se to tak málo používá? To přece s elektromobilitou nesouvisí, mohlo to být už roky na každé střeše. Odpovím si sám, protože to nemá valný smysl.

Nechápu dělení lidí na odpůrce či příznivce. Asi jsem tedy příznivec, páč jsem si pořídil elektroskůtr. Dokonce se mi líbí jak Musk našel místo na trhu ­- výroba elektromobilů je drahá, tak udělal luxusní auto pro bohatý.
Ale v mém věku už mě nebaví pohádky o tom, že naše problémy, které si pod nějakou ideologickou záminkou sami vytvoříme, vyřeší budoucí technologie.
Odpovědět1  0
Přesně takto chápu funkci toho disku.
Odpovědět0  0
Ale tu cache by měl používat pouze při přepisu. Klasický lineární zápis snad není problém.
Odpovědět0  0
"To znamená, že zpočátku uplatňují klasický záznam a na SMR přejdou v případě, že místo na plotnách začne docházet.­"

Můžete to nějak rozvést či ozdrojovat, protože by to znamenalo přepisování a tedy snížený výkon již při prvním zapisování na ­(určitou­) část disku. Přijde mi to ještě děsivější než samotné SMR, pro které by první zapsání neměl být zádný výkonový problém.

Odpovědět0  0
S tou cache to platí pouze jednosměrně. Některé nové disky mají 256MB i s klasickým zápisem čili nelze podle toho vybrat nový disk­(např. v článku zmiňovaný 8TB RED­).

Dobré vodítko se zdají být seznamy kompatibilních HDD pro různé NASy. Výrobci disky testují a SMR odhalí.

P.S. Není divné to vyjádření WD, že zatímco malé kapacity mají SMR, ty velké­(kde je předpoklad, že bude SMR potřeba­) jej nemají?
Odpovědět1  0
Ten běh motoru byl tuším po velké zátěži kvůli dochlazení turba. Mám takový dojem, že dnes se hodně používá elektrické čerpadlo k dochlazení. Nevím jestli ve všech, ale vzhledem k tomu, že je to určeno pro BFU...
Odpovědět0  0
A tím dosáhnou jediného ­- puncu tajných informací a konspirační teorie to jen posílí :­-)
Odpovědět2  3
"Bethesda opět jednou potěšila crackerské skupiny, když se jí povedlo vypustit do světa hru, jejíž hlavní .exe soubor nebyl opatřen DRM ochranou.­"

Nebyl bych si tak jistý tím, že je opravdu potěšila. Mám za to, že překonávání ochran u těchto skupin je věcí určité soutěže a prestiže, kdo dřív a lépe. Takto jim to překazila.
Odpovědět1  1
To nelze srovnávat. Streamování her a videa se nerozšíří ze dne na den, ale postupně s možností síť upgradovat.
Odpovědět1  0
To ani není nutné. Stačí aby si někdo, kdo Vás má v adresáři, naistaloval Whatsapp.
Odpovědět0  0
Tak to se snad dalo čekat, ne?
Odpovědět0  0
Ten salát z ISS taky sluníčko neviděl.
Odpovědět0  0
Dost často to bývá podáno tak, že čína cenzuruje, ale západní režimy bojují proti fakenews:­-)
Odpovědět2  0
"Desky s chipsetem X4... a B4... nezvladal PCIe4.0 protoze datove spoje nejsou dost vykone nebo silne pro prenos dvojnasobku dat, byl tady o tom clanek kdyz se to tenkrat resilo, nekteri vyrobci delaji kvalitnejsi desky a proto, teoreticky PCIe4.0 zvladaji ­"

PCIe4.0 je poměrně starý a je rozhodně starší než ty desky a ohlášení parametrů RYZENů 3xxx. IMHO nic nebránilo tomu ty desky navrhnout tak, aby to zvládly. Představa, že předtím to nešlo a teď najednou jo, je založená na představě, že se něco změnilo. Ale já ničem nevím... Vy ano?

"Zvláštní...jen pasivní chladič a jeste tak malý... když se chce, tak to jde­"
Pravděpodobně se jedná o čipset na úrovní B450, který nemá vyvedené PCIe4.0 k zařízením, tudíž nelze srovnávat s X570.
Odpovědět1  4
"A pak vysvetluj zakaznikum proc a jak je možné ze na desce konkurence to funguje a na tvoji desce ne,­"

No to by tak hrálo, aby různá řešení od konkurenčních firem byla jiná... facepalm

Spíše by byl problém v tom, že drahá řešení by PCIe 4.0 nezvládla, ale levná bez opakovačů ano.­(téže značky­)
Odpovědět0  5