Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od slow.aged
Tak si nabootuj WinPE a zkus to znova :)
Odpovědět0  0
Nebude to na podobném principu, jako expanzní nádoba v topném okruhu?
Odpovědět0  0
teda, ten objektiv bych rád viděl :D
Odpovědět0  0
první světlo
E­-ELT ­- 2024
TMT ­- kolem 2027
Odpovědět0  0
SEIS se nebude zakusovat, jen naslouchat, samopenetrátor je familiárně nazýván Krtek, a NASA mu říká HP3.
https:­/­/mars.nasa.gov­/insight­/spacecraft­/instruments­/summary­/
Odpovědět0  0
Že tam je, se tuší už poměrně dlouho, ví se o velmi hmotném objektu, který odpovídá pozici radiového zdroje Sgr A*, vylučovací metodou se došlo k tomu, že nic jiného o této hmotnosti ­(spočítali z period těch hvězd S0­-S38 na posledním obrázku­) a zároveň velikosti to být nemůže. Nyní se jen dostali o chlup blíž k horizontu. Je jen otázka několika let, než se zprovozní interferometr EHT a budeme sledovat horizont události přímo, za což se ­(vsadím boty­) bude udělovat Nobelovka.
Odpovědět0  0
Ne, to by zvládli ­(airbagy se pro přistání na Marsu už použily­), ale fyzika nedovolí realizovat tu tvoji představu letu nad povrchem. Příliš malý vztlak kvůli příliš řídké atmosféře. Spíš chtějí malý lehký vrtulový dron s vysokým RPM na nějaké z budoucích misí.
Odpovědět1  0
Nebude to náhodou Ciolkovského číslo, které vyjadřuje poměr celkové a suché hmotnosti? Nikoli pouze nákladu, ale celého hardwaru ­(vlastní sonda, motory, nádrže, stínění ...­)?
Odpovědět0  0
Ano, to je pravda, žádné spektakulární odfukování astronautů se v budoucnu konat nebude, ale stále je dostatečně silný na to, aby panely ofoukal, už se to jednou stalo.
Odpovědět0  0
Ono se z článku může zdát, že Hayabusa 2 celou tu dobu byla ve své domovské pozici 20 km od Ryugu, ale už se přibližovala vícekrát, příkladně nedávno kvůli vysazení roverů ­(jeden manévr na vypuštění Minerev, jeden na vypuštění MASCOT, to byly desítky metrů­) a už předtím při zkoušce přistání se dostala na 600 metrů od povrchu.
Odpovědět0  0
Původní plán 90 dní, realita 14 let. Pokud se skutečně už neozve a NASA ho odpíská, dám si na jeho počest panáka. Neskutečný stroj.
Odpovědět6  0
asi tady:

https:­/­/cs.wikipedia.org­/wiki­/Kr%C3%A1tk%C3%BD_prodej

taky jsem o krátkém prodeji ještě neslyšel, ale narozdíl od mnohých nemám patent na rozum :)
Odpovědět2  0
Přes to, že palivo do Protonu je hnus žíravej, tak jeho spalováním vzniká voda a dusík. O tom si kerosen může nechat zdát.
Odpovědět1  0
Z nadpisu něco vypadlo, ale zbytek je kvalitní zpráva.
Odpovědět1  0
Je mi to jasné :­) Instituce, placená z daní, ovlivňovaná politiky na jedné straně, slušně etablovaná soukromá firma s agresivní cenovou politikou na straně druhé.

Já bych tu BFG coby inspiraci nezatracoval. Musk prý býval vášnivej hráč ;)
Odpovědět0  0
Musk je sice takovej trochu střelec, ale ohledně dodržování pravidel planetární ochrany se několikrát nechal slyšet, že s tím problém nemá.
Ale je fakt, že jakmile se jednou na Mars dostanou lidi, tak bude velmi obtížné prokázat, jestli nějaký mikroorganismus na Marsu nalezený je původní a nebo importovaný ze Země. To je přirozenost života, šířit se pokud možno všude, kde to jde.
Odpovědět0  0
Více motorů je výhoda také pro přistávání prvních stupňů. V té chvíli je Falcon 9 velmi lehký, zbývá mu trocha paliva a kdyby místo 9 motorů po nějakých 800 kN měl jeden motor s tahem 7 MN, tak by mu přebytek výkonu byl spíš na překážku, ono ten motor Merlin 1D nejde škrtit pod 40% tahu. Přistávací manévr probíhá na jeden motor ­(možná v budoucnu na 3, tak jako dělá vstupní zážeh­).
Odpovědět0  0
Asi máš na mysli nekoukatelnou Formuli 1, o té ale článek není. Své diváky si to podle mě najde.
Odpovědět0  0
je žena :)
Odpovědět0  0
Teda, vážně si myslíte, že Amíci dali do vývoje Space Pen 100M USD? A vážně si myslíte, že Rusové stále používají tužky? Během programu Mercury a Gemini i amíci psali tužkou, nejsou tak blbí, jak si myslíte. A také věděli, že grafit je vodič, který ve stavu beztíže ve formě malých úlomků, kterým se při psaní nevyhnete, dovede docela nepěkné věci, když zalítne tam, kde může něco zkratovat a že se s tím musí něco dělat. A tak přišel Fisher se svým patentem. Ale váš náhled na program STS téměř sdílím.

No a k obrázku­/článku ­- celkem očekávatelně se J. Bezos vyhnul BFR od SpX, což by ale neměl, protože svého nového Glenna má na papíře stejně tak, jako je na papíře BFR. Jo, to by NG už tak mohutně nevypadal.
Ale nechci nic bagatelizovat, pokud to BO dotahnou do ­(znovu­)použitelného konce, bude to paráda.

Děkuji za článek, jsem rád, že se SHW ­(celkem­) nedávno rozhodl rozšířit aktivity i o kosmonautiku.
Odpovědět0  0