TVL, to je zase kosočtvercovina.
Odpovědět4 1
co tak burka na mori?, ako sa to bude spravat kolko to spotrebuje samotna prevadzka a udrzba? ake budu straty pri transporte, premene energie?
Odpovědět0 0
No jo, proč vyrábět elektřinu jednoduše v JE když to můžeme dělat takto složitě ale moderně :-)
Odpovědět4 0
Neviem, ci jednoducho v JE ale urcite overenym sposobom.
Holt je taka doba vyhadzovat peniaze na zjavne kraviny :)
Odpovědět1 0
Velmi jednoduše, moderní rektor se musí relativně jen trošičku hlídat a pak šlape jak hodinky. A sami Japonci dokonale ukázali, jak nesmírně je bezpečný. Ve Fukušimě neskutečným způsobem zanedbali opatření proti Tsunami, přišla vlna snad 2x větší, než na jakou to ve výsledku připravili. A přitom se nepodařilo ani jeden reaktor přivést k výbuchu a v zásadě ani k větší havárii. V nejhorším případě se jádro vytavilo a zůstalo v kontejnmentu a ven uteklo vlastně směšné množství radiace. A jediné oběti byli dělníci, na které při likvidaci spadly trosky, což by na ně spadlo z jakékoliv jiné budovy ve stejném stavu také.
PS: A tahle ve článku zmíněná legrace by podobnou vlnku nepřežila. Základy možná, ale stoprocentně by to zpřelámalo a urvalo solární panely, což je u soláru chyba dost podstatná.
Jo a jestliže mají Japonci po Fukušimě strach mít jádro na pevnině, tak co jim brání je mít na moři? Zakotvený trup s reaktorem a na pevninu jde jen pár kilometrů dlouhý kabel a jím teče pár set MW.
Odpovědět1 0