Uvidíme, jestli je napadne, že moduly by třeba mohly být standartizované a stackovatelné. (druhý obytný, třetí obytný, další servisní atd atd) Pěkně stavebnice a zvětšovat dle potřeby.
Odpovědět0 0
Dost by mě zajímala odolnost tohoto kevlarového "balónu" vůči radiaci, mikrometeoritům a vesmírnému šrotu po předchozích návštěvách oběžné dráhy. Ne že by dnešní stanice byly něco extra odolného, ale pár zásahů dostali a jen u škrábanců laku to nezůstalo.
Odpovědět2 0
Kevlar se používá na neprůstřelné vesty. Což něco značí o jeho odolnosti. A "nafukovací" modul byl na ISS pěkně dlouho a pokud vím, nevykázal žádné odlišné chování oproti ostatním. Tedy krom detailu, že při vynesení zabíral zlomek váhy a prostoru..
PPS: nevím, nakolik je tohle možné, ale dšsně by se mi líbila představa další opravy Hubbleova teleskopu. Crew a nákladní dragon doletí na místo, vytáhnou si nafukovací halu, provedou komplet servis, halu vyfouknou a zamíří zpátky domů.. Technicky to podle mého nemá chybu, ale jestliá by to někdo (NASA) zaplatil... Ale přijde mi šílené, že se ZEMĚ (celá planeta) jen tak zbaví nejpokročilejšího optického teleskopu co kdy měla.. Který by se navíc ASI dal ještě vylepšit.. Máte zrcadlo, ale vyměníte snímače za 10 let novější, paměť za novější, komunikační systém atd atd.. A zrovna Hubble ne ideální, jelikož je navržený jako skládačka. A hafo dílů se už v pohodě měnilo.
Odpovědět1 0