Společnost SiS se pouští do WLAN sítí
Vraťme se ale k samotnému čipu, který nese označení SiS160 a vyhovuje specifikaci IEEE802.11b. Zde osobně vidím hlavní kámen úrazu, protože tato specifikace je více než tři roky stará a její maximální datová teoretická propustnost (11 Mb/s) v dnešní době již nevyhovuje současným požadavkům. Ostatně dnes je schválení nejnovější specifikace IEEE802.11g Wi-Fi aliancí je takříkajíc za dveřmi. A právě v této době přijde SiS s čipem vyhovující tři a půl roku staré specifikaci ? No doufejme, že má v záloze modernější řešení a čeká jen na schválení normy 802.11g.
Čip samotný je vyráběn 180 nm CMOS technologií a dodává se ve 128 pinovém LQFP (low-profile quad flat pack) balení. Samozřejmostí je dále podpora pro 64 či 128bitové zabezpečení WEP (wired equivalent privacy) a také další bezpečnostní standardy TKIP (temporal key integrity protocol) a WPA (Wi-Fi protected access).
V tiskové zprávě mě zaujala jedna zajímavá věc. Prezident společnosti SiS prohlásil (přesněji to za něj do tiskovky napsal někdo z podřízených), že čip SiS160 byl certifikován na shodu s předpisy FCC. Nikde jsem se ovšem nedočetl za byl certifikován Wi-Fi aliancí. Logickým závěrem je tedy, že čip SiS160 postrádá tuto certifikaci, což osobně považuji nevýhodu.
Zdroj: tisková zpráva společnosti SiS