Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Tatramat
Jste si jistí, že Tiger Lake ­- H má PCH na jedné substrátové destičce s CPU? To se mi nějak nezdá. Možná tak H35, ale H určitě ne.
Odpovědět0  0
Co jsem se díval na parametry, tak moc toho nepíšou. Ale z toho co píšou to opravdu moc velký zázrak není ­(poměr kapacity k váze není nic moc­), kromě té bezpečnosti a možnosti odebírat rychle velké proudy bez zahřívání. Což je dost velká výhoda, nevýhoda pak ta váha. Mají TUV certifikaci a i nějaká česká laboratoř to testovala. Dostalo se to do finále soutěže NASA iTech ­(víc to nešlo páč umístění se neudělují­). Jediný místo kde se zatím používají je v Americe v Nevadě, jde to sledovat online. Takže pořád nevím...
Odpovědět1  1
Pokud to není nějaký fake, tak naprosto bezpečné litiové baterky vyrábí česká Heda. Resp. právě rozjíždí výrobu. https:­/­/www.he3da.com. Na netu jsou i videa, jak do baterie střílí, mlátí kladivem a zapalují a nic. Spousta lidí je skeptická a vidí v tom nějaký podvod. Nevíte o tom něco víc?
Odpovědět1  1
Kontron není ­"nějaký lokální výrobce­", kontron je obrovská nadnárodní firma a má tu u nás pobočku s vývojáři. Pravděpodobně nemá ani výrobu stejně jako supermicro nebo apple. Dělají vývoj a vyrábí jim to někdo jiný. A, bez urážky, i ­"nějaký lokální výrobce­" dělající vývoj počítačů na úrovní HW o tom ví víc než kdokoli na tomhle webu.

Mě ale nejde o tuhle konkrétní změnu­/aféru. ­(I když by se vývojáře jistě šlo zeptat: Kdybyste měl za úkol přidat funkci xxx na toto PCB od firmy xyz, jak by se to dalo provést?­). Mě jde o jakýkoliv zásah do výrobních dat.

Důležité a zajímavé otázky jsou např. Jaká data dostává výrobce? Jakým způsobem si tato data předávají. Jsou nějak zabezpečena proti zneužití. Jsou v těch datech informace o netlistu a o signálech? Jsou v nich informace o součástkách? Dají se v těchto datech provádět změny a v jakém rozsahu? A takových otázek by se našla ještě celá řada.

Tento příspěvek je jasným důkazem, že i takovéto dotazy ­"jen lokálnímu výrobci­" by věci prospěly ­(tyhle dotazy měl v prvé řadě položit bloomberg, než tuhle zprávu pustil do světa­). Pak bysme se např. vyhnuli spekulacím o dodatečných úpravách PCB mezi výrobou a distribucí, protože na vyrobeném PCB nejsou možné změny bez toho aby to nešlo poznat a už vůbec by nešlo dát nic dovnitř desky.



Odpovědět0  0
Jde se zeptat na spoustu věcí ohledně vývoje počítačů a výroby PCB. Jak to celé vůbec probíhá. Položit otázky, podle kterých by si šlo udělat obrázek jak moc náročná by jakákoliv změna v produktu byla pro člověka, který o něm neví vůbec nic a provádí de facto reverse engineering. Jaká data má k dispozici a co s nimi musí udělat. Jestli je vůbec nějaká úprava bokem možná nebo ne a co by jakákoliv změna ve výrobních datech obnášela. Jen málo čtenářů má vůbec potuchy jak to celé funguje a je to vidět zde i v jiných diskuzích. Takovýto rozbor­/analýza, říkejme tomu jak chceme, by mohla spoustu věcí osvětlit a vysvětlit.

No a pokud se opravdu není na co zeptat, což zcela určitě není pravda, tak se naskýtá otázka proč se vydávají články, které nejde ověřit.
Odpovědět0  0
Ono by stálo za to, kdyby redaktoři těchto zpráv kontaktovali nějakou firmu zabývající se vývojem počítačů a zeptali se jak složitý by bylo dostat něco takového do výrobních a osazovacích dat, co by to všechno obnášelo a ještě aby si toho nikdo nevšiml. Protože v těch článcích je jinak velice málo informací. I u nás takové firmy mají vývoj např. Kontron.
Odpovědět0  0
Až na to, že Ethereum přechází z Proof of Work na Proof of Stake, takže pokud by to tak bylo, tak to žádné GWh stát nebude.
Odpovědět0  0