Tak snad jim to zas nezačne hořet, až to budou instalovat, snad se poučili z minulosti.
Odpovědět0 1
"Hoří, má panenko"
Odpovědět0 2
Toto je naprostá hrůzostrašnost. Kolik takových nesmyslů se bude muset postavit, aby se stabilizovala naprosto nestabilní síť, kterou si nyní Němci a v budoucnu (nuceně) budují? Již nyní se ukazuje, jak jsou obnovitelné zdroje nespolehlivý zdroj energie (pokud jsou tlačeny jako hlavní zdroj). Nyní v Německu frčí staré uhelné elektrárny ze 75% své kapacity a k tomu plynové. I když fotovoltaika v Německu má instalovaný výkone 60GW a větrné elektrárny také cca 60GW, tak ze spotřeby Německa v současné době (cca 65-70GW) dodávají do cca 10%, i když mají instalovaný výkon skoro 2x větší, než je spotřeba.
Výsledkem je produkce 1kWh s cca 750g CO2/kWh, což na zelenou energetikou nejvíce rozvinutou zemi je zoufalost, když ČR má cca 550-600g/kWh (máme velmi malý instalovaný výkon obnovitelných zdrojů) a taková Francie, která má cca 70% spotřeby pokrytý jadernou energii a produkuje jen cca 80g CO2/kWh.
V létě bude mít Německo zase velké přebytky a nebude kam s nimi. Ani tyhle mega baterie to neřeší, stále jsou moc maličké.
Odpovědět0 5
Prostě politika Německa je taková, že přediemenzují OZE a většinu roku pojedou OZE(soláry+vítr)+baterie+přečerpávačky. V zimě svítí málo, takže když nebude foukat, tak zapnou plyn. Takových období ale bude jen pár měsíců v roce. Dokonce plánují výstavbu nových plynových elektráren, které budou moci přestavět na vodík.
Celé je to ekonomicky postavené na tento model, takže se výstavba nové JE ekonomicky nevyplatí.
Odpovědět2 0
JE se nevyplatí pokud se počítá s "ekonomickou" návratností tuším 30 let. Banky a investoři chtějí své peníze do 30 let zpět i s úrokem. Jenže JE fungují 60-80 let, to pak jedou třicet až padesát let "skoro" zadarmo. Což u Německého modelu neplatí. Další kolo po třiceti letech, nové panely, nové větrníky. Ale zadání zní jinak :). Kde je pak ta ekologie...Uvidíme, co se prosadí. Třeba JE a za sto let budou naši potomci nadávat, že sme bohapustě spálili uran v reaktorech a teď musí na stavbu vesmírných korábů uran dovážet z jupiterových měsíců (třeba)...
Odpovědět0 0
Je to tak, po těch cca 30 letech začne JE generovat čistý zisk, ale Němci jedou přesný opak, ty jadérky mají někomu prodat nebo aspoň pronajmout,
Já to říkám pořád, pronajmout si ten pozemek s tou JE, dát tam naše lidí, nebo i ty Němčoury zaplatit jako obsluhu
a hned by mohl ČEZ mít další zdroj energie který by mohl dodávat do sítě GW elektřiny, vyrábělo by se v Německu ale byla by to Česká elektřina a byl by na trhu dostatek energie.
Němci dokonce odstavují nově postavenou JE‼️ to je na hlavu postavené to jejich myšlení
Francie má několik desítek aktivních reaktorů a několik dalších chtějí stavět,
zatímco my tady přemýšlíme o stavbě pouhých 1-2 reaktorů s možnou opci na (asi) celkem až(‼️🤣🤣) 6 reaktorů, to je směšný
a s výhledem na budoucnost Německa to je...... 🤣🤣🤣🤣
Říkám, sousední státy Německa mají na hranicích odstřihnout dráty, ať si ty blackouty Němci pěkně vyžerou, já bych je s pomocí našeho jádra zachraňovat nechtěl, stejně tak Rakousko které věčně protestuje proti našemu jádru
Odpovědět1 1
Stará JE určitě nejede "zadarmo". Provoz je stále dražší, neustále se něco sere a musí se to opravovat. Odstávky jsou stále delší a stále se naráží na nové problémy. V tomhle oboru se nesmí nic ošulit, a je to dobře.
Odpovědět1 0