Profesionální "těžba" kryptoměn v pravém slova smyslu :-).
Odpovědět0 0
...jako kdyby tím pálením dělali lidstvu službu. Přitom pálí nekvalitní uhlí, ze kterého je mnohem více zplodin, a proto se to uhlí běžně nepálí.
Odpovědět4 1
No tak to tam nechají ležet jako haldu. Za jak dlouho to nějaká boiřka stejně zapálí? Lépe, když je z toho alespoň nějaklý užitek. (a pokud tam mají filtry, tak krom neškodného CO2 skoro nulové emise. (rozhodně o x řádů lepší, než kdyby to v té haldě desítkoy let čmoudilo samo a bez přístupu kyslíku.)
Odpovědět2 6
Troufnu si tvrdit že to tam už nějakou dobu leží a zatím to nic a nikdo nezapálil. To je argument jako pojďme vytěžit všechnu ropu z moří a oceánů, protože co kdyby došlo ke geologické poruše a znečistilo to oceány. Vlastně tím děláme planetě službu. Nemáš zač planeto!
Odpovědět3 2
Tato halda je len nasledok. Pricina je tazba uhlia.
Nebude sa tazit uhlie, nebudu tieto haldy.
Odpovědět0 0
Pokuste si něco nastudovat o oxidační a tepelné dynamice uhlí.
Pokud je uhlí uschováno pod zemí a bez přístupu kyslíku, je tam a nic moc se neděje.
Jakmile vynesete uhlí na povrch, začne pozvolna oxidovat. Sice pomalu, ale stále. Výsledkem oxidace je CO a CO2 a teplo. Když máte hromádku uhlí na dvorku, nid se neděje. Když ale máte velkou haldu, je to průšvih. I když v odvalových haldách je málo zbytkového uhlí, jsou obrovské a mají velký objem. Vzniká velké množství tepla a halda začne samovolně hořet.
Všichni, kdo pracují s uhlím ví, jak velké smí být hromady a jak často se musí přeskládat. A taky, za jak dlouho se to uhlí samovolně rozpadne.
Odpovědět4 1
Super, zelení ze zblázní. :)
Odpovědět6 1
Podla mna nielen zeleni ale aj normany clovek sa nad tym musi pozastavit.
Odpovědět6 1