Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od tfoltynek
Podle toho grafu se kapacita zvedne z nejakych 240 na 350 a to není zas tolik. Dělá to teda zhruba 45%, ale lepší než nic.
Odpovědět0  0
Odpovim si sam. Vyska by nemela presahnout jeden palec tedy 2,54cm a vaha 3libry tedy 1,36kg. Tak to je moc pekne a doufam ze cena nebude premrstena, cekal bych kolem 15.
Odpovědět0  0
Jen by me zajimalo jestli se i snizi vaha. Preci jen by mela byt zakladni deska a chladici obvody mnohem mensi.
Odpovědět0  0
Jakou by jste cekali cenu? Myslite ze by mohly nizkotaktovana 6ti jadra zacit na nebo pod urovni 965 resp. 975 BE ?
Odpovědět0  0
Je spousta programu ktere vyuziji hodne jader a minimalne dokud se neujme akcelerace pomoci GPU tak bude vice jader stale potreba. Nerikam ze 6 jader potrebuji vsichni, ale treba pro upravu videa nebo fotografii jsou vyuzita beze zbytku a prave to je cinnost kterou dela dost uzivatelu. Me treba na dvou jadrech trva jen vytvoreni jpegu z rawu po jednom foceni hodinu procesoroveho casu a to je fakt dost.
Odpovědět0  0
Myslim ze nebude, protoze by konkurovala 4890 a ta se bude urcite jeste nejakou dobu prodavat za pekne penize. 4770X2 by asi nebyla pod 5000,-
Odpovědět0  0
Ja osobne to beru tak, ze co ma Atom je pro me netbook a cokoliv lepsiho je pro me notebook. Na Atomu se moc pracovat neda, ale nerikam ze to nejde, jenom je to tak nejak pomalejsi. Timeline s 11,6­" displejem a Core2 solo­/duo bych urcite moc rad mel, uz 13­" varianta se mi moc libi, ale uvidime co tam daji za rozliseni.
Odpovědět0  0
By me zajimalo jaky vykonovy rozdil bude oproti 4830, preci jen 128bit sbernice je nahrazena GDDR5 a to by nemuselo byt moc znat. Za ty prachy hold fajn doprodej RV770 cipu.
Odpovědět0  0
Myslim ze specifikace budou uplne stejne jako 1002HA akorat ze telo nebude mit na sobe hlinik. Velkou vyhodou proti starsim EEE je baterie umistena v predni casti pod klavesnici, takze se mnohem lepe pise na kline diky vyvazeni.
Odpovědět0  0
Je pekne cist co jsou za super mysitka a ze se daji koupit i za par korun. Osobne mam A4Tech X7 jako pracovni a sem spokojen. S cim ale nejsem vubec spokojen je Trust Laser Mouse MI­-6970C. Tu sem koupil taky do prace, ale pouzivat se skoro neda. Jeji hlavni problem je v senzoru, ktery snima na moc dlouhou vzdalenost. Pokud tedy potrebuji mys nadzvednout a posunot abych mohl tahnout dal, skoro se mi to nepovede. Je nutne mys zvednout tak vysoko, ze z toho celkem boli zapesti a hlavne na to musite porad myslet. No proste fuj mys.
Odpovědět0  0
OKI C5900, tisk bez problemu, ovladaci soft naprosta katastrofa. Pri prvnim spusteni software pro nastaveni se do tiskarny ulozilo nejake cislo ktere identifikuje soft,OS a PC. Nejde to jakkoliv zmenit, potvrdil to i technik od OKI. Az se to PC pokazi, nevim co s tim budu delat.
Odpovědět0  0
Mam takovy pocit ze Intel pro svou vyrobu 45nm postupem pouziva stejny jako pouzival na predchozi velikosti, tedy suchou litografii, ale jen mirne modifikovanou. AMD proti tomu bude 45nm postup delat sloziteji imerzni litografii, na kterou je prechod slozitejsi, ale pak uz nebudou muset tolik upravovat na 32nm, kam se ale klasickym zpusobem suche litografie neda snad ani dosta.
Mozna je to uplny kec, ale tak nejak sem to kdysi a kdesi cetl.
Odpovědět0  0
Ja teda nevim jestli jste se divali jak ty pocitace vypadaji, ale to se teda s Apple produkty neda srovnat.
Odpovědět0  0
Pro me osobne by bylo idealni reseni delat max 2 jadra, tj. 48XX a treba 46XX nizsi vykon uz resit pouze integrovanou grafikou, ktera by byla soucasti kazdeho chipsetu ­(nebo procesoru­). Dneska kdyz se me nekdo pta zakolik poridi grafiku, tak mu rikam ze kolem 2­-3 je solidni vykon, ty levnejsi ani nezminuju a nikomu to ani nechybi. Pokud je to no noveho pocitace a neni penez na rozdavani, doporucuju integrovanou a za par mesicu dosetrit na lepsi.
Odpovědět0  0
Fotky jsou ti na nic, vymena jako takova je jednoducha. Nejvetsi problem je sundat puvodni chladic. Chvilema sem si myslel ze ho sundam i s nejakou pameti, nekonec to slo. Hlavne nepouzivat srubovak ani jina pacidla, neni nad utrzeny kondik, nebo proskrable spoje PCB.
Odpovědět0  0
Uchladi ji na 100%
Mam 3850 pretocenou na 800MHz, pameti na 2GHz a chladim to S1 rev.1. Vse je uplne v poradku, teploty 35 v klidu, 51 zatez. Skrin je vetrana 2x12cm + 12cm zdroj, vse je tak na 650ot.
Odpovědět0  0
Rozhodne co Nvidea neproda do zari, pak uz pujde tezko. GDDR5 budou cim dal levnejsi a cim dal vic a jak je znamo ovladace u Ati uz budou taky o dalsich par generaci dal. Pak se opravdu muze stat ze Ati bude cenou jenom lehce kontrovat a nenasadi tak extremni politiku ve snizovani. Podle meho nazoru tu rady 2XX a 4XXX budou hodne dlouho a zas tak rychle nebude potreba jejich vymena, teda krom zlepsovani spotreby a zmensovani vyrobni technologie.
Odpovědět0  0
3870 ma o trochu mensi spotrebu nez 4850, takze bych hadal ze pasivni chladice pujdou jen v dobre vetrane skrini, ale s aktivnim chlazenim bych se urcite o vykon nestrachoval.
Odpovědět0  0
Ani tak neni vubec nizko, podel vykonu 260 si myslim ze se zastavi u nas na nejakych 4 tis. a 280 bude na 6­-6,5. Cena je hodne umerna vykonu a proto bych necekal ze Nvidia bude drzet vysoke marze. Vyrobni naklady takove to karty jsou urcite mnohem nizsi, vetsi problem bych videl v zaplaceni vyvoje, jehoz cenu urcite nikdo z nas neodhadne ani priblizne. Kazdopadne jsem moc vdecen obema vyrobcum za jejich snahu a doufam ze s dalsi generaci to nebude jinak.
Odpovědět0  0
Myslím že to úložiště mělo být spíše interní.
Odpovědět0  0
Me se to moc nezda, karta neni tak rozdilna oproti 3850 a ten rozdil teplot je nejak moc velky, myslim ze se jim to mereni asi nejak nevyslo. 3850 bere ma v idle 35­-40 stupnu a takt 300MHz na jadro. Otazkou jeste je od jakeho vyrobce karta byla, protoze ti co si upravuji biosy, jako treba PowerColor co mam prave v bedne, maji mnohdy vysoke takty a napeti i pro idle.
Odpovědět0  0
Atom na 1,6GHz je vykonove srovnatelny s CeleronemM na 900MHz, hlavni rozdil je ve spotrebe, coz je ale zanedbatelne jakmile bude pocitac na el. siti.
Odpovědět0  0
Pokud tedy muzeme temto testum verit, jako ze asi jo.
Tabulka spotreby: http:­/­/www.worlds­-fastest.com­/wf3400.html
Rozdil zacina naskakovat s rostoucim poctem pametovych modulu a graduje pri osazeni 2 procesory.
Pro celkem bezny server specifikace 2x4jadro procesor a 16x1GB pamet je rozdil spotreby 173­/295W a pri plnem vytizeni 262­/333W pro AMD Opteron 2350­/Intel Xeon E5345.
To je pro stale bezici stroje prilis velky rozdil, ktery se slusne projevi na vyuctovani energii.
Odpovědět0  0
Podle dnesnich cen by to melo stat 104tis. v dobe uvedeni by cena mohla byt kolem tech 80tis. Vzhledem k tomu ze tyhle disky nejsou zrovna masova vec, bude tam nejspis slusna prirazka.
Odpovědět0  0
Presne to je totiz cena 2x1GB A­-Data ktere mam. No nevim, ale latenci, rychlost pri cteni i zapisu maji A­-Data lepsi. Myslim ze tyhle pameti jsou vyhozene penize. Kdo si to nemysli at je kupuje.
Odpovědět0  0
Melo by jit o system podobny HyperTransport sbernici, ktery se bude postupne vyvijet do jakesi externi RingBus. Pametove cipy by mely byt sdileny mezi vsemi jadry, ktere budou na PCB obsazeny. No uvidime kam se to dostane. Rozhodne je ale treba vymyslet zpusob jak vyuzivat vykon takovych to GPU i k¨jinym vecem nez vypoctu grafiky potazmo fyziky ve hrach.
Odpovědět0  0
Celkem je zajimave srovnani fps. Prumerne hodnoty jsou u obou karet dost podobne, maximalni jsou take velmi blizko, ale min. fps u 8800GT je 1,2 a u 3870 je 9,5. Jedna se sice porad o nehratelne hodnoty, ale stoji to za povsimnuti.
Odpovědět0  0
Pouziva tahle deska nejake prevratne nove napajeci obvody, nebo je to beznejsi reseni u high­-end desek. Ma malo kondiku, tak nevim.
Odpovědět0  0
Koukam ze vsichni mame stejny zvyk, ze kdyz uz musime dostat lux do ruky, tak nejvice casu zabere odpraseni skrine a komponent. :­-­) No i chlapi maji svoje milacky.
Odpovědět0  0
ale ty neni problem dat pryc ze. Libi se mi 5,25 pozice az dolu, coz zpevni celou konstrukci a kazdy disk muze byt pekne na gumickach, nebo v boxu. Nevim jak u teto skrine ale u Matrixe jsou ty predni zaslepky resene jako tenky plech nacvaknuty na umele hmote a to cele pak nacvaknute do skrine. Hodne to chrastilo kdyz vibrovala mechanika na plne otacky, tak sem musel ze zadni strany všechny zakapnout tavnou pistoli, pak uz to byla dobra skrin.
Odpovědět0  0
Zajimalo by me zda LED podsviceni nejak zmeni spotrebu panelu. Preci jenom v mobilnim segmentu je to hodne znat a pri takove velke plose by to mohlo byt dost. Muzete to nejak zmerit a eventuelne zahrnout tuto hodnotu do testovani, ciste pro informaci. Me by treba zajimalo kolik mi ta mrska bere, treba i v zavislosti na jasu.
Odpovědět0  0
Na konci zpravy pisete XTX misto XT.
Jinak dobra zprava pro lidi bojici se OC.
Odpovědět0  0
Zato ty disky budou myslis neco levneho?
Odpovědět0  0
Naprosto s tebou souhlasim toto jsou opravdu posledni zbrane od Intelu co na dlouhou dobu uvidime.
Odpovědět0  0
Je sice fajn ze se zvetsi kapacita, ale co rychlost? Dockame se r­/w kolem 150MB? Vyhodou bude urcite pouzivani jen jedne plotny a snad se budou i zvedat otacky, k tomu se snad jeste prida nejaka ta vestavena pamet a uz by mohla byt prace rychlejsi.
Odpovědět0  0
Zajimalo by me od jake vzdalenosti se mohou projevovat chyby. Me u HDMI tesi jeho velikost, ale kvalitu sem nikdy nezkoumal, protoze ho nemam. Pokud je kvalita dobra do 4m tak v tom nevidim sebemenci problem.
Odpovědět0  0
Cisla nam toho moc nereknou. Kdo trochu sleduje testy, tak vi ze na tak nizkem rozliseni a s vyplym AA a AF je tezko rozeznatelny opravdovy vykon karet. Napriklad 1950pro by ve stejnem zebricku vypadala take jako high­-end. Uz v predchozich testech nV karet bylo ukazano ze high­-end je pro lidi s 20­-30­" monitory a teprve na vysokych rozlisenich jde posuzovat kvalitu archytektury­/karty. Dulezite je minimalni fps a to se bude urcite lisit, hlavne s rostoucim poctem pixelu. Nezbyva nam tedy nic jineho nez opet cekat na dalsi a snad uz vice vypovidajici testy.
Odpovědět0  0
AMD melo v bance slozeno 1,2 miliardy$ pro pripad problemu, Q1 prodelalo cca 640mil$ z toho sekce grafik asi 38mil$. Prej budou slevnovat vyrobu a zacnou od vedeni, asi je jich tam moc. Kompletni zmena planu je podle nich nemozna z duvodu takrka vydanych R600 a K10. V Q2 se planuji dostat na 0. No snad se jim to povede. Pokles celkoveho podilu na trhu dela u AMD z 15,7 na 11,4%. Presna cisla uz se mi nechtelo znovu hledat, ale cca to sedi.
Odpovědět0  0
Kdo chce v zakladu vykon za malo penez voli AMD. Kdo chce spickovy vykon a hodla si pohrat s pretaktovanim voli Intel. Je to jako za starych casu, jenom ty ceny josu mnohem hezci.
Odpovědět0  0
Mam klasickz Voyager 1GB uz vic nez rok a na gumu si nestezuju. Kamarad si nedavno koupil 2GB verzi a tak sem skoumal jestli se neco zmenilo a opravdu. V cepicce pribyly male zoubky, ktere mnohem lepe drzi na konektoru. Problem ulomeni konektoru je velky, je to ale neduh vsech USB disku.
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu ze je pouzita 128b sbernice, coz znamena levne pcb, cip je mensi a tudiz levnejsi, tak cekam cenu ze zacatku mozna stejnou jako 1950Pro, ale spis kolem 4400. Mainstream se holt diky zlevnovani high­-endu hodne roztahl a je tezko definovatelny. Tezko rict jaky pohled na to ma Ati. Kdyby to bylo jako v historii, tak nejvyssi model RV630, tedy s 512MB pameni, bude za necelych 6 tis.. 256MB za 5 tis. pomalejsi za 4,5 a uplny snek za 4,2. To by mi tak nejak sedelo.
Odpovědět0  0
Ja bych to tak spatne nevidel. 128bit sbernice je dost, pokud ji jadro vyuzije na 100%. U R600 je top, ktery skousi nove veci a necha si za to dobre zaplatit. Mainstream naopak sazi na dobry pomer cena vykon. Bude li tedy karta s R630 stejne vykonna v DX9 jako nap X1950Pro a bude stat okolo 5 tis. pak to neni zadna potupa ze strany AMD pouzivat 128bit sbernici. Realne bych vykon a cenu srovnaval az v lete, kdy se ukaze jaky rozdil je mezi DX9 a DX10 grafikou v prvni konkretni hre.
Odpovědět0  0
Pak uz se budu tesit az muj 350W zdroj konecne vyuziju aspon na 80%.
Odpovědět0  0
Jenom doplnim ze ten zdroj ma na 12V vetvich dohromady 32A tj, 384W.
Odpovědět0  0
Tech 480W byla spickova namerena spotreba, nebo jenom odhad?
Odpovědět0  0
http:­/­/www.amd.com­/us­-en­/Corporate­/VirtualPressRoom­/0,,51_104_543~114948,00.html
Myslim ze to jasne dokazuje ze AMD tam patri, ne sice do te jejich skupiny ale na vyvoji se podlela.
Odpovědět0  0