ak je nutný prístup k HW je jednoduchšie mať pri PC bejzbalovú pálku a útočníka zlikvidovať presným úderom, potom z neho dostať heslo k jeho účtu a vybieliť mu ho ako odškodné, následne telo hodiť s kameňom do rieky prípadne zaliať do betónu . S takouto ochranou Björn zrejme neráta .
Odpovědět2 1
Jasně, běžný hacker (či spíš "hacker") ti fakt do baráku nepoleze. A když už, tak je asi snadnější čornout celé PC. Ale říkám si: teoreticky by to mělo obejít šifrování disku ne? Když to prostě "legálně"požádá systém o přečtení dat. Případně si to v ramce rovnou najde klíč. Nevím na koliik je nutná obsluha člověkem. Pokud by stačilo strčit do thunderboltu maliřkou "flashku" a třeba za týden jí nenápadně vytáhnout, tak by tím teoreticky šly napadnout i hodně bezpečné systémy. Takové, kde mají data velkou cenu :)
Odpovědět3 1
Ano, šifrování disku to obejít může (ostatně se o tom píše v aktualitě).
Odpovědět0 0
Jo, ale mě šlo spíš o to, jestli stačí do počítače vrazit nějakou mini klíčenku a třeba za týden si jí vytáhnout. Protože pokud ano, tak je to dost solidní hnus :)
Odpovědět0 0
Myslím že na druhé straně thunderboltu bude muset být nějaké malé PC (Raspberry Pi) a to bude komnikovat s jádrem, nebo odposlouchávat komunikaci.
Jinak ani Bit-Locker není neprůstřelný, a pokud znáš výrobní číslo PC je možné příslušný TPM čip replikovat a data získat. Ale budeš muset znát ministra obrany, nebo být výrobce těch čipů, smrtelník je bez šance. Dokonce existuje možnost, že jsou dva bitlocker klíče shodné, ale ta pravděpodobnost je
1 ku 10^48
bitlocker je 48 místné pseudonáhodné číslo. Hackeři budou VŽDY o krok vpředu.
Odpovědět0 0