Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od ugh
Jazykově matematický koutek:

Máme dva hráče. Hráče A a hráče B. Hráč A má skóre 5. Zároveň má hráč A skóre rovnající se průměru všech hráčů ­(tedy dvou­). Jaké skóre má hráč B? :)
Odpovědět2  0
Jasně, že se to dá normálně používat. Ale mně šlo o tu efektivitu.

Tyhle procesory jsou super na práci s videem ­- velká paralelizace a HW akcelerace ­(ale při absenci aktivního chlazení taky škrcení výkonu při delší zátěži­). Ale co jiné úlohy? Jaký je u single­-thread výkon? V rodině máme studentský Air s M1 a i MS Office ­(verze pro ARM­) tomu dávají občas pěkně zabrat ­(což může být způsobeno MS Office­).
Odpovědět0  0
Dá se to efektivně použít na něco jiného než práci s videem?
Odpovědět2  0
Já bych se divil, kdyby k tomu už dávno nedocházelo. První ukázku fingerprint pomocí rozdílů v renderování jsem viděl už pěkných pár let zpátky.

Tehdy nic, co by zajímalo mainstream, ale s tím, jak se mluví o ­"zákazu cookies­", se to dostalo na světlo. Prostě se hledá něco, co spolehlivě nahradí trackovací cookies a pod.
Odpovědět1  0
Plno ­"chytráků­" zbohatlo na kryptověcech nebo covidu. Je třeba je taky trochu zkásnout, než to udělá servis Lamborghini...
Odpovědět6  0
A co takhle vypálit scalperům rybník tím, že budeme prodávat zboží v aukci? Kdo dá víc, ten ho dostane. A nemá cenu se prát s ostatními, protože draze zakoupené zboží už s výrazným ziskem neprodám.

Jenže to by bylo moc tržní a kapitalistické... Lepší bude předprodej zakázat a plejstejšny ­(přesto­) se budou válet u scalperů ve sklepě, dokud je někdo nekoupí za ­"skutečnou tržní cenu­".
Odpovědět2  1
Vždyť není nic jednoduššího, než udělat crossplay opt­-out.

Kdysi, když jsem hrával Vietcong, tak mě taky pořád vyhazovali za cheaty. A při tom jsem měl navrch jen díky tomu, že jsem znal mapu ­(Halong port­) a používal při hraní mozek.
Odpovědět2  0
Krásná nová Evropa, kde budete mít zakázáno na svém železe pálit vámi zaplacenou elektřinu na provozování určitého algoritmu, jehož výsledcích je poptávka.

A místní tomu budou tleskat, protože si od toho slibují levnější HW na hraní her. Přitom jim vůbec nedochází, že oni budou další na řadě. Hned jak soudruzi zjistí, že na svém železe pálí svoji elektřinu jen tak pro zábavu.
Odpovědět18  7
Kdysi jsem někde četl, že HW, který lze odrovnat běžným uživatelským SW, si nic jiného nezaslouží...
Odpovědět5  0
Jestli kartám Palit padá výkon při těžbě o 10 %­/rok, doporučuji se jim velkým obloukem vyhnout, protože to bude pěkný šmejd.
Odpovědět15  1
Nevím jak v Německu, ale když jsem viděl, co učí naše středoškoláky v Excelu, tak by jim stačil Office 97. Navic je tam učí vyloženě antipatterny. Děs.
Odpovědět3  0
Já vám nevím. Neměl by nejdřív někdo kupujícímu dokázat, že udělal něco špatně? Koupit něco i když za nízkou cenu­(ne každý je takový excelentní zbožíznalec jako Ing. Kačanová­) není nic nelegálního.
Odpovědět8  1
Jako zástupce PC Master Race říkám, že i myš může pocukávat.

Každopádně tohle je průšvih. u ovladače za 1500 bych čekal nějakou životnost. A jestli mají opravdu interní materiál, cco počítá s životností v řádu měsíců, koledují si o pěknou žalobičku.

Přitom já mám u PC ovladač od X360 už nějakých 6 let a jediné, co pozoruji je menší odpor páček ­(mám tu ještě jeden téměř nepoužívaný, takže mám srovnání­). Ten, co vymyslel ten geniální plán, jak ušetřit pár centů na každém ovládači se teď asi trochu potí...
Odpovědět0  0
Přesně tak. Nemůžete si jen tak přijít a vydat hru na PS nebo Xbox. Musíte získat certifikaci od majitele platformy a krom ­(tohle bude individuální­) platby předem odvádět i nějakou částku z prodejů.

Takže za stav na konzolích je sice zodpovědný CD Projekt, ale stejně tak, ba možná ještě více majitelé platforem. Protože hlavně ti by si měli ohlídat, že jim tam nebudou vycházet zmetky.
Odpovědět2  0
Nechápu následující:
A možná právě DLSS je příčina toho, že ray tracing pro Radeony zpočátku ještě nebude připraven, neboť AMD ještě nemá na DLSS k dispozici odpověď a výkon jeho karet by tak mohl být tristní.

Co má DLSS společného s Raytracingem? To jsou přeci dvě nezávislé technologie. Klidně můžou mít raytracing bez DLSS a obráceně. DLSS používá akceleraci ­(předpočítané­) neuronové sítě k odhadování obrazu ve vyšším rozlišení než v jakém je hra skutečně renderovaná. Raytracing používá stejnou akceleraci ­(jiné neuronové sítě­) k vyhlazení výsledku raytracingu, který je bez vyhlazení byla plný šumu.

Takže pokud je opravdu problém raytracingu v nedostatečném výkonu bez DLSS, není to ani tak záležitost DLSS, ale krvavými nároky raytracingu, s kterým hra nedokáže běžet v požadovaném rozlišení a musí se to dohánět supersamplingem ­(přičemž DLSS dává v současnosti nelepší výsledky s přihlédnutím k výkonu­).
Odpovědět4  2
Může mi prosím někdo vysvětlit, co má znamenat ta křivka ­"Operational demand­"? Myslel jsem si, že je to spotřeba, ale to nedává smysl, aby v poledne byla nejnižší ­(viz http:­/­/www.eru.cz­/documents­/10540­/6616306­/Ctvrtletni_zprava_2020_II_Q.pdf­/50f5fe4c­-d0eb­-44ea­-8c7c­-0065666e0302 str. 37 a dále ­- denní spotřeba v ČR za 2. čvrtletí 2020­).
Odpovědět0  1
Může mi prosím někdo vysvětlit, co má znamenat ta křivka ­"Operational demand­"? Myslel jsem si, že je to spotřeba, ale to nedává smysl, aby v poledne byla nejnižší ­(viz http:­/­/www.eru.cz­/documents­/10540­/6616306­/Ctvrtletni_zprava_2020_II_Q.pdf­/50f5fe4c­-d0eb­-44ea­-8c7c­-0065666e0302 str. 37 a dále ­- denní spotřeba v ČR za 2. čvrtletí 2020­).
Odpovědět0  0
To jim tak žeru. Chtějí dál šmírovat, ale maskují to za bezpečnost. Schválně za jak dlouho se provalí, že tato funkce se vlivem ­"chyby­" těměř nikdy nevypíná? Už jednou to museli po tlaku veřejnosti vypnout. Pamatujete? https:­/­/www.makeuseof.com­/tag­/uber­-stops­-tracking­-after­-ride­-ends­/

Kvůli bezpečnosti docela stačí, když to pojede na jednom telefonu ve vozidle. Nejlépe takovém, co je upnutý ve stojanu. A takový tam má zpravidla řidič...
Odpovědět1  0
Soubor si může stáhnout kdokoliv kdo má odkaz. Dá se sice přidat ochrana heslem, ale spoléhal bych na to asi stejně jako na ochranu heslem na ulož.to

End to end šifrování zde znamená, že by nemělo jít soubor přečíst při odchycení komunikace mezi vámi a serverem.
Odpovědět0  0