spise by byla sranda, kdyby jabka zakazali kompletne v cine jako odvetu za huawei, to by teprve byla primerena odveta :D
Odpovědět1 0
si budou posílat poštovní holuby :D
Odpovědět0 0
Typická čínska pseudo demokracia. Diktovať, trestať a diktovat. Nič nové pod slnkom.
Odpovědět1 3
Muhehe, namísto sledování Applem za účelem zisku z cílené reklamy přichází sledování čínskými úřady za účely zcela jinými. Holt pokrok...😡😡😡
Odpovědět1 3
Není od veci porovnt čip 5G modemu, který nemá mikrofon, neví nic o kontextu přenášených dat a nemá paměť ani výpočetní výkon na analýzu dat, s iPhonem, ktery trvale poslouchá, analyzuje zvuky kolem sebe a posílá informace na servery pro lepší cílení reklam. A položit si otázku, který z nich představuje realnejsi nebezpečí úniku citlivých informací.
Odpovědět5 0
Aj Android poslucha, co je system najvacsej americkej spionaznej firmy. To mozu pouzivat :)
Odpovědět4 0
"Podobně tak nejsou vítány např. korejské přístroje Samsungu."
"Úřady vyzývají své zaměstnance, aby do práce nosili jen zařízení čínských značek."
Nakousnuté jabko má proprietární OS, do kterého nikdo zvenku nevidí, proto je pochopitelně vnímán jako nejrizikovější. Android od Googlu je (do značné míry) otevřený a auditovatelný systém. Aktualizace Androidu nedělá přímo Google, ale jednotlivý výrobci telefonů. Proto není divu, že Android od čínských výrobců je z pohledu bezpečnosti před odposlechem Američany vnímán čínskými úřady a firmami jako přijatelnější, než androidí telefony výrobců ze zemí pod přímým americkým vlivem (korejský Samsung).
Odpovědět1 1
Pointa je spíše v tom, že do iPhone apod. Čínská vláda nevidí dostatečně, takže tě nemohou adekvátně odměňovat do rudé knížky Hodný občan.
Odpovědět7 1
Pointa ovšem zcela zásadní...
Odpovědět0 0
Než začneš mluvit o pointách, tak by sis možná měl přečíst ten článek pořádně. Nejde o občany a jejich soukromí, ale o státní úředníky a nošení mobilů do práce a na jednání.
Odpovědět1 1
To je mi novinka, úředník už není "občan"??? No v Číně ne...
Odpovědět0 2
No jestli nejsi schopen pochopit ani rozdíl mezi státním úředníkem a běžným občanem, tak do diskuzí možná radši ani nepiš.
Představitelé EU si na to, že je velký bratr z Washingtonu odposlouchává možná už zvykli (viz aféry s odposlechy Merklové a Macrona), ale v Číně to zřejmě za normální nepovažují. A těžko se jim divit.
Odpovědět2 0
Vy ste pekne naivný popleta🙄
Odpovědět0 0
Možná by nebylo špatné to hodnocení trochu podložit argumenty ;-).
Odpovědět0 0
Argumenty, čo je Čína za krajinu a ako funguje sú všeobecne známe každému, kto sa aspoň trochu pohybuje v geopolitike a rozhodne to neni žiadne tajomstvo. Treba len nebyť naivný a prijať jasne fakty, namiesto konšpirácii.
Odpovědět0 0
Tvl "citlivá informace" v Číně má zcela jinou váhu, než třeba v USA... cílení reklam tě do koncentráku nedostane. 😐
Odpovědět0 2
Najvačšia sranda je že všetrky mobili procesory aj GPU sa vyrabaju v Čine ale oni ich kupiť nesmu :D
Odpovědět0 3
Nevyrábí se ale náhodou v tý druhý číně? Ne že by se v týhle nic nevyrábělo, ale mám pocit že zrovna CPU a GPU se bude z větší části dělat v tý ostrovní…
Odpovědět8 0
Vyrábí se na Taiwanu, ne v Číně.
Odpovědět3 0