"V Holandsku vznikl jednosměrný supravodič, bude další počítačová revoluce?"
V dohledné době lidského života určitě ne. Revoluce se očekávala již např. od memristrorů, které bylo v té době mnohem snazší vyrobit.
Odpovědět0 0
"V Holandsku vznikl jednosměrný supravodič, bude další počítačová revoluce?"
V dohledné době lidského života určitě ne. Revoluce se očekávala např. od memristrorů, které bylo v té době mnohem snazší vyrobit.
Odpovědět0 0
Tak teoreticky by takový počítač mohl fungovat ve vesmíru, ideálně v zákrytu vzdálenější planety, které by odstínilo slunce. Protože na oběžné dráze kolem země je stále i v zákrytu docela teplo cca -180°C. Možná nějaký kráter na povrchu měsíce, kam slunce nedopadá po celý rok by mohlo stačit na první takový počítač. Dříve nebo později to tak uděláme. Takže Skynet "nebude" ze země, ale vznikne někde na okraji sluneční soustavy :)
Odpovědět1 1
tak ono když se tu koketuje s myšlenkou výroby energie ve vesmíru a bezdrátovym posíláním na zemi, tak proč by tato myšlenka nebyla jen předzvěstí Mlaskova nebo jiného investora, který se do toho pustí.... když potřebuješ nějaký "super"výpočty, tak počkat si, než to doletí na měsíc a zpět není tak hrozný, než se to tam vypočítá.... takže toto asi bude cesta...
Odpovědět0 0
Teoreticky by takový počítač mohl být v pohodě někde v kráteru u pólu měsíce. On sám ve stínu, a kolem na slunvi rozmístěné solární panely. Teoreticky by fungoval zcela zadarmo. V praxi by náklady na tahání materiálu "tam nahoru" byly astronomické. A totéž je s daty. Teoreticky nevadí přenos x hodin, pokud výpočty trvají dny a týdny. V reálu data bývají dost velká a výsledek také. Tak aby nebylo rychlejší a levnější to spočítat někde tady.
Odpovědět0 0