Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

venca_68

| TV Freak
Registrace: 19.12.2011
Komentářů: 30, score 1.4 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 1 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 7.1.2013 s hodnocením +2:
Aby mě někdo špatně nepochopil, nepovažuji Luxman za špatný DAC, on bude asi hodně, hodně dobrý. Jen reaguji na to, co jsem se v článku dočetl.
Pokud přístroj za 30 tisíc potřebuje k tomu aby jeho zvukový projev byl vynikající a ne jen velmi dobrý ­"berličku­" v podobě M2Tech hiFace EVO ­(který přijde spolu se zdrojem bratru na dalších 18 ­-20 tisíc­), pak je něco špatně.
Jestliže uvažuji o nákupu DAC jako zvukového výstupu z PC, pak očekávám hlavně slušnou interaktivitu s USB nebo s optickým výstupem, což jsou základní výstupy z PC. A jestliže Luxman tyto dva své vstupy neprovedl dokonale pak, alespoň já si to myslím, nemá cenu k němu dokupovat konvertor ale bude lepší poohlédnout se jinde.
Za 50 tisíc se určitě najde přístroj, který v jedné krabičce nabídne to, na co jsou zde potřeba krabičky tři.
Komentář z 26.9.2012 s hodnocením +2:
pokud někdo uvažuje o koupi převodníku s tím, že k němu bude chtít připojit více zařízení, měl by hledat přístroj, který umožňuje přepínání mezi jednotlivými zdroji.
Spousta převodníků, např. zde zmiňovaný Styleaudio CARAT­-TOPAZ Signature nebo Firestone Spitfire MKII ­(který jsem doma testoval­) mají pouze automatickou volbu danou prioritou vstupu. Pokud tedy budete mít zapojen zvuk z PC přes USB a jiný zdroj přes optiku, tak pokud bude zapnutý PC tak vám zdroj napojený na optiku hrát nebude. Budete muset buď vytáhnout USB kabel, nebo vypnout PC.
U Styleaudio CARAT­-PERIDOT2 už to někoho zrejmě ­"trklo­" a přepínač má.
Komentář z 30.4.2015 s hodnocením +1:
"Po připojení pak vyšle potřebná data záchranářům a půjde o přesnou polohu automobilu včetně směru v případě nehody na dálnici­". To ovšem znamená povinné vybavení vozidla GPS, ktreré musí být aktivní aby mohlo vyhodnotit směr. Jak tedy chtějí EU poslanci zajistit aby tento systém nezasahoval do soukromí a nemohl být využit ke sledování?
To nejpodstatnější však je ­- proč nemá řidič možnost svobodné volby zda si systém do auta pořídí? Automobilky nabízejí mnoho doplňkových paketů, tak by jednoduše od r. 2018 nabízely paket eCall za xxx Kč a kdo by měl zájem, ten by si ho zakoupil.
Jako obvykle se s námi jedná jako se stádem idiotů, kteří naprosto nic nechápou, ničemu nerozumí a tak musí přijít naši ­"nejmoudřejší­" aby nás spasili.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 27.9.2012 s hodnocením +1:
Myslím, že než pravo­-levý prostor by bylo vhodné pro zjednodušení rozlišit 3 kategorie:
1. dobrá sestava ­- nástroje a zpěv lze lokalizovat v prostoru mezi reproduktory
2. kvalitní sestava ­- nástroje a zpěv lze lokalizovat v prostoru ­(i vně reproduktorů­) a navíc by mělo být možno rozlišit i vzdálenost od mikrofonu ­(předo­-zadní prostor­), přirozená reprodukce bez zkreslení
3. vinikající sestava ­- to co má 2 + rozlišení drobných detailů, jako pohyb prstů po strunách, nádech před zpěvem, rozpoznání druhu nástroje, rozlišení vícehlasého zpěvu apod.
Vámi zmíněný Logitech bude nejspíš samostatná kategorie 0 popřípadě ­-1.
Kdo poslouchá přes kvalitní sluchátka mi snad dá za pravdu, že detaily, které lze slyšet ve sluchátkách, většinou v sestavách kategorie 1 člověk neslyší a ve druhé kategorii pouze tuší. To už musí být opravdu kvalitní sestava, aby si člověk vychutnal vše.
Komentář z 27.9.2012 s hodnocením +1:
Já osobně předpokládám, že tento článek se zabývá kvalitním ozvučením PC stolu, tedy reproduktory pro blízký poslech ­(Nearfield­). A pro tento účel jsou asi vhodnější aktivní repro. Otázkou zůstává, jestli si někdo může doopravdy vychutnat hudbu se všemi detaily na kancelářské židli s lokty opřenými o stůl. Já tedy ne.
U PC mám ­"obyčejné­" M­-Audio AV20 ­(cca 2000Kč­), zvuk pro poslech při práci ujde. V okamžiku kdy si chci opravdu něco poslechnout, přepínám přes DAC na pasivní ­"sloupy­" živené A­-čkovými monobloky ­(za cca 50000Kč­) a usedám do křesla.
U zvuku vám žádná recenze nepomůže, to je oblast, kterou lidé vnímají dost odlišně a to co se líbí jednomu se nemusí líbit druhému. Pokud je šance, chce to osobní poslech.