Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od venca_68
Ať si je lišta klidně přes celou stránku, ale ať dostanu na výběr. Souhlasím ­- Nesouhlasím. A pak ať už dají s lištou pokoj.
Odpovědět0  0
"Po připojení pak vyšle potřebná data záchranářům a půjde o přesnou polohu automobilu včetně směru v případě nehody na dálnici­". To ovšem znamená povinné vybavení vozidla GPS, ktreré musí být aktivní aby mohlo vyhodnotit směr. Jak tedy chtějí EU poslanci zajistit aby tento systém nezasahoval do soukromí a nemohl být využit ke sledování?
To nejpodstatnější však je ­- proč nemá řidič možnost svobodné volby zda si systém do auta pořídí? Automobilky nabízejí mnoho doplňkových paketů, tak by jednoduše od r. 2018 nabízely paket eCall za xxx Kč a kdo by měl zájem, ten by si ho zakoupil.
Jako obvykle se s námi jedná jako se stádem idiotů, kteří naprosto nic nechápou, ničemu nerozumí a tak musí přijít naši ­"nejmoudřejší­" aby nás spasili.
Odpovědět1  0
"Corsair je jednou z mála firem, která se vždy snažila posunovat výkon USB flash disků dopředu.­"

Můj první flash disk byl modrý Corsair Voyager 1GB a uměl zapisovat cca 13­-14 MB­/s a číst cca 17­-19MB­/s s čímž jsem byl na tehdejší dobu spokojen. Když odešel, tak jsem si koupil červený Corsair Voyager GT 16GB ­(v domnění, že GT znamená vysoký výkon­). Byl jsem však zklamán, čtení sice atakovalo 25­-27MB­/s ale zápis se oproti starému propadl na cca 10­-11MB­/s. A tomu já neříkám posun výkonu kupředu.
Pro mě to byl ­"podraz­" od Corsairu a i vzhledem ke krátké životnosti jejich flash disků jsem přešel k Transcendu ­(Supersonic 32GB, USB3­), se kterým jsem již řadu let naprosto spokojen.
Odpovědět0  0
Je otázkou, zda PC není přehrávačem budoucnosti?

Již dnes je možné na internetu koupit­/stáhnout ­(legálně­) hudbu nahranou ve vysokém rozlišení. Bohužel i ve Flacu může mít jedna skladba přes 100MB o Wavu ani nemluvím. To dnes člověk na CD nekoupí­/nezaplatí.

Doporučuji vyzkoušet například toto a pochopíte, že kvalitní hudba si žádá kvalitní aparaturu ­(i když se to hezky poslouchá i na té ­"obyčejné­"). Nabídka ukázkových skladeb se mění.
http:­/­/www.cardas.com­/music_download.php
Odpovědět0  0
No vidíte, stačilo do článku napsat to, co jste napsal nyní ve třetím odstavci a nebyl by důvod k diskuzi :­-­).

Úmyslně jsem začal tím, že je mi jasné že Luxman umí... protože opravdu umí. To co se mi nelíbí jsou ty ­"tři krabičky­". Nevěřím, že by na trhu nebyla k dostání alternativa ­"All in one­", problém dnešní doby je, takové zařízení objevit.

Logicky by mělo být, dle mého názoru, levnější a snazší vyrobit vše vjedné skříňce. Když pro nic jiného, tak pro eliminaci propojovací kabeláže. A osobně nevěřím tomu, že jeden výrobce umí jenom převodníky a další zase jen konvertory. Spíše půjde o firemní politiku, kdy výrobce, který nabízí i vyšší produkty nechce riskovat, že by přišel takovýmto ­"levným­" kvalitním přístrojem o potencionální kupce dražších strojů.
Odpovědět0  0
Testováno bylo se zesilovačem Luxman L­-507u, takže komplet atakuje hranici 200 tisíc. To by asi receiver za 50 tisíc neustál :­-­)­)­).
Odpovědět0  0
Aby mě někdo špatně nepochopil, nepovažuji Luxman za špatný DAC, on bude asi hodně, hodně dobrý. Jen reaguji na to, co jsem se v článku dočetl.
Pokud přístroj za 30 tisíc potřebuje k tomu aby jeho zvukový projev byl vynikající a ne jen velmi dobrý ­"berličku­" v podobě M2Tech hiFace EVO ­(který přijde spolu se zdrojem bratru na dalších 18 ­-20 tisíc­), pak je něco špatně.
Jestliže uvažuji o nákupu DAC jako zvukového výstupu z PC, pak očekávám hlavně slušnou interaktivitu s USB nebo s optickým výstupem, což jsou základní výstupy z PC. A jestliže Luxman tyto dva své vstupy neprovedl dokonale pak, alespoň já si to myslím, nemá cenu k němu dokupovat konvertor ale bude lepší poohlédnout se jinde.
Za 50 tisíc se určitě najde přístroj, který v jedné krabičce nabídne to, na co jsou zde potřeba krabičky tři.
Odpovědět2  0
Ano, brum způsobují nekvalitní trafa v reproduktorech a projevují se konstantním zvukem ­(brumem­), který je slyšet hlavně v klidovém stavu. Někteří výrobci mají trafa odstíněna lépe, někteří hůře. Mám doma M­-Audio AV 20 a tam je brum slyšet na cca 2m, pokud však hraje hudba, tak to nevadí.
K DAC. Uvedl jsem pouze příklady levnějších zařízení, existují i jiné přístroje. Ale ten Firestone mi přišel k notebooku celkem vhodný ­- ­"fleška­" s výstupem na 3,5mm jack.
To jestli bude zvuková kvalita vyšší než při výstupu z interní ZK se dá zjistit pouze poslechem. A je otázkou zda se projeví na raproduktorech, které zakoupíte. Ono je to tak trochu alchymie, s jedněmi reproduktory může dojít ve spojení s DAC k výraznému zlepšení, s jinými, které si budou s vaší integrovanou ZK rozumět, nemusíte výrazný kvalitativní posun zaznamenat.
Moje doporučení:
- Pokud máte možnost vzít NB a zajít někam, kde lze nějaké repro + DAC otestovat, určitě ideální volba.
- Pokud tuto možnost nemáte, objednejte si např. repro Audioengine a KRK najednou, k nim nějaký DAC a snažte se v průběhu 14­-ti denní lhůty otestovat a po zhodnocení poražené kandidáty vrátit.
- Pokud se necítíte ani na toto, objednejte to co považujete za optimální a modlete se, aby to hrálo dobře :o­)­).
Odpovědět0  0
O tom nic nevím, ale ty Icebox 2 hrály výborně. Kdysi jsem měl v hledáčku model Shan 520, ale nakonec to nedopadlo. Přednost dostal nový počítač a pak už nebyly k dostání.
Odpovědět0  0
Zásilková forma nákupu přináší určitá rizika. Občas je lepší využít služeb poslechových studií. Je to možná o něco dražší, ale myslím, že se to vyplatí. Pokud je ve vašem okolí možnost do nějakého zajít, rozhodně vám to doporučuji. Tam budete mít možnost otestovat své uši a možná že vám tam nabídnou i to, co hledáte.
K aktivním repro. Pozor na brum, trpí tím většina reproduktorů ve vašem cenovém limitu. Na fórech většina lidí M­-Audio kritizuje, takže z vašeho výběru spíše KRK.
K DAC. Jak jsem již psal dříve, myslím, že k reproduktorům v této cenové relaci bude i PERIDOT2 luxusní DAC, jehož kvality vámi uvažované reproduktory nevyužijí. Když jsem doma testoval Firestone Spitfire MKII a Styleaudio CARAT?­-TOPAZ Signature tak jsem nezaznamenal téměř žádné rozdíly a to jsem testoval přes aparaturu za cca 50k. Já osobně bych k reproduktorům ve vaší cenové relaci do takto kvalitního DAC nešel. To bych zkusil spíš třeba toto: http:­/­/www.hifionline.cz­/d­-a­-prevodniky­/1806­-firestone­-audio­-blackkey­-usb­-dac­/, nebo toto: http:­/­/www.positronix.cz­/audioengine­-w1­-aw1. Rozhodnutí je však na vás, poslouchat to budete vy :­-­)­)­).
Odpovědět0  0
Už jsem to tu psal, nesnažte se koupit reproduktory na základě testů a referencí, snažte se koupit to, co vám bude poslechově vyhovovat. Autor článku tu v komentáři informoval o možnosti vrácení zakoupeného zboží bez udání důvodu, proto pokud nebudete se zvukem objednaných reproduktorů spokojen, vrátíte je a objednáte si něco jiného. Je to sice běh na dlouhou trať, ale tento druh zboží nekupujete každý rok ;­-­).
A abyste to rozhodování měl složitější tak vám nasadím dalšího brouka do hlavy ­- Paradigm Shift A2. Test je např. zde http:­/­/hometheaterreview.com­/paradigm­-shift­-series­-a2­-powered­-loudspeaker­-reviewed­/, a pokud by se vám líbily, tak koupit můžete např. zde http:­/­/www.hifistore.cz­/1.469.eshop.zbozi­-paradigm­-shift­-a2­-reproduktorove­-soustavy­-%E2%80%9Estereo%E2%80%9C?kategorie=11&omezit_vyrobce=9.
K DAC. který máte na mysli? Styleaudio CARAT­-TOPAZ Signature ­(ten vlastním a jsem velmi spokojen­) nebo Styleaudio CARAT­-PERIDOT2? I když z mého pohledu to je celkem jedno protože kvalita těchto převodníků převyšuje kvalitu reprosoustav v cenovém pásmu do 10k. Možná autorem zmiňovaná Dynaudia by mohla být rovnocenným partnerem.
Odpovědět0  0
Shan stále existuje a na posledním Top Audiu byla možnost si je poslechnout ­- http:­/­/www.shan.cz­/.
Odpovědět0  0
A tohle máte na stole u PC?
Odpovědět0  0
Ano, máte naprostou pravdu. Ale zase bych se toho tolik nebál. Ti, kteří mají zájem poslouchat v lepší kvalitě, většinou poslouchají takovou hudbu, která je i celkem slušně nahraná ­(výjimky však existují všude­).
I proto ale všem doporučuji osobní poslech toho, co si hodlají pořídit. V okamžiku, kdy na špičkové aparatuře slyšíte mizernou nahrávku, začnete pochybovat jestli má vůbec smysl vyhodit takový prachy oknem za takovou hrůzu, která vás z křesla spíše vyžene. Z druhé strany, v okamžiku kdy vložíte CD s kvalitní nahrávkou, kde po zavření očí máte pocit, že muzikant s kytarou sedí 2,5m od vás a další metr za ním stojí dvě holky, co mu zpívají refrény, máte celkem jasno.
Sám mám nyní podobné dilema. Byl jsem v poslechovém studiu a poslouchal své potencionální nové sloupky, Některé skladby se však nedaly poslouchat. Např. 2CD To nejlepší od Plavců znělo příšerně ­(a to jsem se těšil na kvalitní vokály Vančury nebo Hájka­) a ani Pat Benetar nedopadla nejlépe. Většina z toho co jsem si přinesl mne ovšem příjemně překvapilo a ten cenový rozdíl je slyšet.
Odpovědět0  0
Myslím, že než pravo­-levý prostor by bylo vhodné pro zjednodušení rozlišit 3 kategorie:
1. dobrá sestava ­- nástroje a zpěv lze lokalizovat v prostoru mezi reproduktory
2. kvalitní sestava ­- nástroje a zpěv lze lokalizovat v prostoru ­(i vně reproduktorů­) a navíc by mělo být možno rozlišit i vzdálenost od mikrofonu ­(předo­-zadní prostor­), přirozená reprodukce bez zkreslení
3. vinikající sestava ­- to co má 2 + rozlišení drobných detailů, jako pohyb prstů po strunách, nádech před zpěvem, rozpoznání druhu nástroje, rozlišení vícehlasého zpěvu apod.
Vámi zmíněný Logitech bude nejspíš samostatná kategorie 0 popřípadě ­-1.
Kdo poslouchá přes kvalitní sluchátka mi snad dá za pravdu, že detaily, které lze slyšet ve sluchátkách, většinou v sestavách kategorie 1 člověk neslyší a ve druhé kategorii pouze tuší. To už musí být opravdu kvalitní sestava, aby si člověk vychutnal vše.
Odpovědět1  0
Ne každý dnes na to křeslo má čas, ale já bych nebyl schopen při práci ty finesy nahrávek, které přináší právě až kvalitní aparatura, vychutnat. Buď by mne to odvádělo od práce nabo by naopak hudba prošla naprázdno. Ale každý jsme jiný a naštěstí je již dnes k sehnání pro každého to jeho ­"pravé ořechové­" ;­-­)­)­).
Odpovědět0  0
Já osobně předpokládám, že tento článek se zabývá kvalitním ozvučením PC stolu, tedy reproduktory pro blízký poslech ­(Nearfield­). A pro tento účel jsou asi vhodnější aktivní repro. Otázkou zůstává, jestli si někdo může doopravdy vychutnat hudbu se všemi detaily na kancelářské židli s lokty opřenými o stůl. Já tedy ne.
U PC mám ­"obyčejné­" M­-Audio AV20 ­(cca 2000Kč­), zvuk pro poslech při práci ujde. V okamžiku kdy si chci opravdu něco poslechnout, přepínám přes DAC na pasivní ­"sloupy­" živené A­-čkovými monobloky ­(za cca 50000Kč­) a usedám do křesla.
U zvuku vám žádná recenze nepomůže, to je oblast, kterou lidé vnímají dost odlišně a to co se líbí jednomu se nemusí líbit druhému. Pokud je šance, chce to osobní poslech.
Odpovědět1  0
Testoval jsem doma Firestone Spitfire MKII a Styleaudio CARAT?­-TOPAZ Signature. Nakonec jsem se rozhodl pro Styleaudio. Nebylo to však kvůli zvukové kvalitě, ale převážila přítomnost sluchátkového výstupu, ze kterého jsem byl přímo nadšen. Zvukově oba DAC katapultovaly hudbu, v porovnání s analogovým připojením, o několik tříd nahoru.
Pokud máte možnost, rozhodně doporučuji otestovat, to žádný názor v diskuzi nenahradí. Z mého pohledu byl Spitfire o chlup méně muzikální, ale zase mi zvuk připadal analytičtější, což by vám coby vlastníkovi Xavianů mohlo vyhovovat. Já poslouchal na Dali 104 s monobloky Ri­-Audio Mk1.
Odpovědět0  0
V mém případě to bude nejspíš problém připojení zesilovačů i PC na jeden zásuvkový přívod. Ten brum vznikal už za dob, kdy jsem měl PC připojené k předzesilovači přes analog ­(RCA ­- 3,5 mm jack­).
A právě to byl důvod pro pořízení DAC. Měl jsem možnost si domů půjčit k vyzkoušení Styleaudio CARAT?­-TOPAZ Signature a Firestone Spitfire MKII. Bohužel, v obou případech se ten brum při zapojení přes USB objevoval. A tak to jedu přes optiku a je klid.
To důležité je, že kvalita šla několikanásobně nahoru. I proto mne zajímalo, jestli by s kvalitní zvukovou kartou s optickým výstupem šlo jít ještě o kousek výše.
Odpovědět0  0
Oprava:
Styleaudio CARAT?­-TOPAZ Signature přepínání má. Teď jsem to doma kontroloval, omlouvám se za dezinformaci.
Odpovědět0  0
Přes USB jsem to zkoušel také ­(mám Styleaudio CARAT­-TOPAZ Signature­), ale generovalo mi to po cestě do reproduktorů brum. Proto používám optiku.
Nikdy jsem však neměl samostatnou zvukovou kartu s optickým výstupem abych to mohl porovnat.
Odpovědět0  0
pokud někdo uvažuje o koupi převodníku s tím, že k němu bude chtít připojit více zařízení, měl by hledat přístroj, který umožňuje přepínání mezi jednotlivými zdroji.
Spousta převodníků, např. zde zmiňovaný Styleaudio CARAT­-TOPAZ Signature nebo Firestone Spitfire MKII ­(který jsem doma testoval­) mají pouze automatickou volbu danou prioritou vstupu. Pokud tedy budete mít zapojen zvuk z PC přes USB a jiný zdroj přes optiku, tak pokud bude zapnutý PC tak vám zdroj napojený na optiku hrát nebude. Budete muset buď vytáhnout USB kabel, nebo vypnout PC.
U Styleaudio CARAT­-PERIDOT2 už to někoho zrejmě ­"trklo­" a přepínač má.
Odpovědět2  0
Má význam uvažovat o kvalitní zvukové kartě kvůli optickému výstupu, pokud je již na základní desce?
Odpovědět0  0
Už jsem se radoval, že si je půjdu poslechnout... a pak jsem se podíval na stránky Datartu a zjistil, že jsou dostupné pouze v Brně, Praze a Ostravě. V HK bohužel ne, škoda :­-­(.
Odpovědět0  0
Rád vyslechnu jakýkoliv názor, nepatřím však ­(naštěstí­) do kategorie ­"netopýří uši­" a tak mám jednodušší volbu. Reproduktory, které jsem neslyšel, bych si nikdy nekoupil a nakupuji pouze v případě, že jsem se zvukem spokojen.
Co se týče QLN 604 MK II tak tam je prodejní cena 25000,­- ­(mám však možnost koupit škrábnuté za mnohem nižší cenu­), DYNAVOICE DF­-6 přijdou na cca 17000,­-. A i zde platí, pokud nebudu se zvukem spokojen, nic nekoupím.
Ale to odbočuji od tématu článku ­- takže B&W MM­-1 jsou hezké, asi i dobře hrají, ale musel bych je slyšet abych změnil názor... a případně šel rozbít prasátko :­-­).
Odpovědět0  0
Díky za info. Ty sloupové reproduktory jsou samozřejmě pro klasický stereo poslech. Potřebuji po letech náhradu za stařičké Dali 104.
Já osobně bych 15k do repráků na PC stůl nedal. To si právě raději koupím ty sloupy. Když chci poslouchat hudbu a soustředit se na ni, tak v klidu a pohodlí, což u PC moc dobře nejde.
A místo testovaných M?­-AUDIO Studiophile CX5 jsem si nakonec koupil ­"obyčejné­" M?­-AUDIO AV20 ­- hlavně kvůli mobilitě s mp3 přehrávačem. Není to sice žádný zázrak, ale pro ozvučení při práci na PC nebo při krátkodobém výjezdu mi bohatě stačí.
Odpovědět0  0
To doufám, rozdíl 15k se musí někde projevit ;­). Ale za tyhle prachy už je lepší, alespoň podle mne, jít do klasických sestav. Já se právě chystám jít testovat QLN 604 MK II vs. DYNAVOICE DF­-6. Jsem limitován výběrem repro s vysokou citlivostí kvůli zesilovačům ­- mám monobloky FOX Audio MK1 ­(25W v A třídě­) s pasivním předzesilovačem.
Jak jsou na tom ta Dynaudia co do schopnosti ozvučení cca 20m2 ­(5×4m­)?
Odpovědět0  0
S prvním odstavcem naprostý souhlas. Psal jsem v podstatě to samé v odpovědi Pepekovi.
Ta ­"kritika­" výstupu USB z mé strany je odůvodněna tím, že vlastním iRiver H120, který disponuje i optickým výstupem a reproduktory s USB připojením obecně k takovýmto přístrojům nelze připojit ­(pominu­-li tu linkovou nouzovku­).
Měl jsem možnost slyšet právě ta M?­-AUDIO Studiophile CX5 s mým Carat­-Topaz Signature a zvuk byl velmi, velmi slušný. Ty B&W jsem neslyšel ale pokud snesou srovnání s Dynaudio MC?­-15 + slušný DAC ­(což představuje cca 35 tisíc­), pak klobouk dolů. M?­-AUDIO jsem uvedl právě proto, že jsou určeny také k blízkému poslechu.
Odpovědět0  0
Tak to se těším, protože Topaz mám. Pořídil jsem si ho místo zvukovky a táhnu to přes optiku přímo z MB.
Ale přes jack to asi nebude tak kvalitní. Repro za 14k by měly mít minimálně RCA cinch. Ale to bude tou filozofií konstrukce ­- interní DAC + amp. + repro.
Já osobně preferuji před USB optiku. Rozdíl v kvalitě zvuku jsem nezaznamenal žádný a díky optice odpadl rušivý brum způsobený koax. kabelem připojeným k TV kartě ­(když jsem chtěl poslouchat, tak jsem musel anténu vytáhnout­).
Odpovědět0  0
Design je povedený, a předpokládám, že firma B&W by ­"šunt­" nevyrobila. Škoda, že reproduktory nemají jinou možnost připojení než USB. Pro ty, kteří používají takové reproduktory i k připojení mobilních přehrávačů jsou pak nezajímavé.
Já osobně bych šel za ty peníze asi jinou cestou ­- např. repro M­-AUDIO Studiophile CX5 + DAC Fubar nebo Firestone. Finančně zhruba na stejné úrovni, zvukově však min. o třídu jinde.
Kdo však má rád na stole pořádek a minimum kabelů asi neprohloupí.
Odpovědět0  0