Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od vesejir
Nižší transakční náklady na obstarání výrobku nejsou nic jiného než dobrá distribuce! Žádné nástroje marketingového mixu ­(distribuce je jeden z nich­) nedeformují trh, všechny slouží ku prospěše zákazníka. Výrobek s lepší distribucí má o to vyšší ­(Vašimi slovy­) ­"necenové parametry, tzn. výkon­" ­(já bych to nazval ­"hodnotou pro zákazníka­").
Odpovědět0  0
Dovoluji si nesouhlasit s tím, že ­"pokud existuji naklady vstupu na trh ­­(libovolne­­), pak nejde o DOKONALE konkurencni trh...­" ­- správnější mi přijde ­/také se častěji uvádí­) ­"...pokud existuji BARIÉRY vstupu na trh...­" ­- náklady na vstup na trh nejsou bariérou. Protože vstupní náklady jsou bez vyjímky vždy nutné ­- pokud tedy nechcete naznačit že žádné trhy nejsou dokonale konkurenční. ­- Není ale důvod proč by se na dobrý podnikatelský záměr nedali sehnat peníze. Ovšem vejít se do produkční kvóty nebo obstarat si koncesi problém být může vzhledem k tomu, že rozhodování státu o nich nebývá ­(nemůže být­) zcela racionální.

Dalším faktem, který je třeba si uvědomit: tyto náklady museli být přítomny i u současných hráčů na trhu v době, kdy ti začínali ­-> podmínky jsou pro všechny stejné.
Odpovědět0  0
Stejně jako v minulé diskuzi :­-­) zdůrazňuji že jde o Windows HOME Server ­- což je něco docela jednoduššího ­(základ teda je Windows Server 2003 ale zapouzdřené do jednoduché rozhranní pro správu­)
Kdyžtak se podívejte na:
http:­/­/www.microsoft.com­/windows­/products­/winfamily­/windowshomeserver­/default.mspx
Odpovědět0  0
Bundle je pouze forma podpory prodeje. Manipulace s uživatelovou volbou je to do stejné míry jako například reklama. Proč nevěříte že se lidé chovají racionálně a porovnávají ­(i kdyby jen podvědomě­) náklady na hledání jiného řešení s užitkem z toho co mohou nalézt?
Odpovědět0  0
IE8 nemá novou ikonku.
A ještě jednou zdůrazňuju že jsem dříve používal FF ­(vlastně někdy stále používám­), když už jste se do mě pustil jako do ­"zatvrzelého IEčkaře­" ­(mohl jsem to čekat­). Ohledně toho jak si ­"nenainstaluju jiné prohlížeče­": mám nainstalovanou také ­(vedle IE a FF­) Operu, Chrome už ne a když na to příde, používám i Konqueror.

Taky jsem webový vývojář, možná né s tak dlouhou praxí na možná né tak velké řadě projektů ale i přesto k tomu mohu něco dodat... legenda o zaostalosti je dána především tím, že MS po vydání IE6 s vývojem výrazně zaspal ­- IE7 mělo přijít nejpozději o 2 roky dříve a nové IE8 taky není dokonalé, přesto už je na tom s podporou standardů srovnatelně ­(nebo nevýrazně hůře chcete­-li­). Nemůžete IE ale upřít prvenství ­(co se týče funkcí­) například v integrovaném XSLT procesoru i ­(co se týče ovládání­) v ergonomice některých prvků: tlačítko nové záložky vedle otevřených záložek, přiblížení vpravo dole ­- obojí převzala Opera.
A ještě bych si rýpnul do Vámi opěvovaného Gecka ­- co neumí je například postupné zobrazování XHTML stránky ­(musí nejdřív celé xhtml načíst, pak až začne vykreslovat­) :­-­) ­- je to jen drobnost, nemám nic proti Gecku

Je vidět Váš programátorský pohled když hodnotíte prohlížeč jen podle jádra. To člověku který si web prohlíží jsou bližší jiné funkce. ­(můžete srovnat se strukturou komplexního výrobku podle P. Kotlera­)

Moc nevím proč mi nevěříte, že jsem FF vyměnil za IE. Můžu napsat své důvody:
Jedním z nich je samozřejmě také že v některých funkcích pouze dohnal konkurenty:
a­) nastavitelné vymazání cache a historie
b­) možnost zobrazení webu bez stylu
c­) zobrazení zdrojového kódu které zvýrazňuje syntax ­(navíc nenarážím na problém ze starších verzí kdy se notepad ani neotevřel­)
Dále co si teď vzpomenu:
d­) ClearType ­(diskutabilní, ale mě vyhovuje­)
e­) Vyhovuje mi jeho kompaktnost
f­) nové, dobře použitelné Nástroje pro vývojáře
g­) každá záložka jako vlastní proces ­- když se vyskytne kritický problém na nějakém webu tak mi nespadne celej prohlížeč jako u FF ale jen ta dotčená záložka
h­) akcelerátory
i­) řada dalších drobností: Skupiny záložek, funkce Přehled záložek ­(v FF jsem musel mít doplněk Tab Catalog­), ...

Hlavní nevýhodou je asi absence správce stahování ­(když potřebuju použiju FF­) ­- nekontroloval jsem doplňky, nejspíš nějaký takový bude.

PS: nesouhlasím že je tu ­"prostředí které má pro MS protekční podmínky­" ... možná záleží na tom jak chápete slovo ­"protekční­" ...
Odpovědět0  0
Je to teda trošku mimo téma diskuze :­-­) ... I né tak úplně: antimonopolní politika s ekonomií souvisí :­-­) ...

Ale máte pravdu ohledně monetárního systému ­- ovšem tento systém je umožněn jen díky:
1­) podpoře ze strany státu ­- uzákonění, jištění centrální bankou
2­) abstraktní povaze peněz
Ovšem štědré sociální politiky a vůbec ­"politiky utrácení­" tyto problémy přinesly. Kéž by byli financování jen z daní, ale půjčkami se roztáčí inflační kolotoč, taky vytěsňovací efekt. Různými subvencemi deformuje trh. Všemožnými zárukami podporuje rizikové půjčky ... a už jsme vlastně u toho co je obecně považováno za příčinu totiž americký trh nemovitostí a hypoték...
Odpovědět0  0
Souhlasím že MS má silné prostředky jak propagovat například své online služby, ale to neznamená:
1­) že toho masivně zneužívá
2­) že my musíme skákat jak píská

Rozhodně není pravda že může obsadit celý IT segment. Osobně vidím spíš že se prosazuje i s dobrými inovacemi hůře než ­(zavedená­) konkurence, příkladem budiž:
a­) Expression nástroje vs. Adobe Photoshop, ImageReady, ...
b­) bing vs. google
d­) Silverlight vs. Flash
e­) .NET vs. Java
c­) Live Space vs. Facebook
Odpovědět0  0
1­) Co je špatného na odlivu peněz, jestli za ty peníze dostáváme něco co má pro nás jednoznačně vyšší hodnotu ­(jinak bychom to nekoupili­) => díky takovému odlivu peněz jsme bohatší
2­) Jaktože nám prostředky MS zabavené evropskou unií lokálně neuškodí ale prospějí? Já vidím důsledky takto: MS bude mít méně prostředků na vývoj i pro akcionáře, EU peníze přerozdělí z větší části zemědělcům a svým úředníkům
3­) za bundle k antimonopolnímu soudu? ... proč? Co je na nabízení balíků produktů špatné?
4­) ­"Každý ví­" že po MS se už léta vozí antimonopolní úřady celého světa a vzhledem k těm ohromným pokutám bych netvrdil že rozhodnutí jsou bezzubá,... bohužel
Odpovědět0  0
Chcete snad říct, že EU nám zlevnilo Windows tím jak vynutilo odebrání IE :­-D
Absurdní.
MS nepřestane vyvíjet IE ­(a to je dobře, protože IE8 mě přesvědčilo abych ho používal místo FF­) a bude ho tedy dále platit ze zisků z Windows ­(spekuluji stejně jako Vy­), takže jediné co se změní nebude cena, ale právě počet naštvaných uživatelů jako sarevok.
Odpovědět0  0
Jestli přízpěvku an který reagujete chybějí některí znalosti ­(S GUI přišel Xerox, to máte samozřejmě pravdu­) tak mu ale rozhodně nechybí zamyšlení se nad jádrem problému: ­"Microsoft by nedokázal své dominantní postavení uhájit kdyby neumožňoval téměř vše ­(stejně nebo více než konkurence­), nenabízel komplexí řešení pro všechny typy uživatelů a především kdyby neustále neinovoval!­"

A toto skutečně není spor Microsoftu a Opery, ale zdravého rozumu a evropské unie ... takové typické protipóly posledních let :­-­) ...

1. Co myslíte tím že jiní dělají kvalitnější produkt a nedokáží se prosadit? Z čeho vycházíte když hodnotíte kvalitu těch produktů ­- určitě ne z hodnoty pro zákazníka­/uživatele která přesně odráží tržní podíl a která je zároveň jediným racionálním hlediskem. ­(Samozřejmě se v ní promítá i dobrá integrovanost produktů­)
2. Jeslti jako typickou ŠKODLIVOU monopolní praktiku považujete: ­"nabízení dobře provázaných a spolupracujích produktů a služeb zdarma a rovnou integrovaných v nějakém základním balíku­" tak Vás asi nepřesvědčím.
3. Nevidím nic nefér na tom jak hraje Microsoft ­(na poli prohlížečů­). Celkem přirozené že propaguje vlastní produkty a velmi přínosné že je navíc i ­(Vašimi slovy­) bundluje. Přičemž nechává volný prostor jiným řešením.
Odpovědět0  0
Protože Linux si v domácim prostředí nikdo nenakonfiguruje.
Kdyžtak projděte odkazy na Windows Home Server ­- systém který byl pro správu laikem vytvořen a přitom nabízí jednoduše funkcionalitu která právě v domácím prostředí je výhodná ­(zálohování klientů, jedoduchá ochrana dat při výpadku disku formou dynamicky nastavitelné redundance, ...­)
15 ftp připojení v takových podmínkách asi nemá moc smysl uvažovat. Výkon bude dostatečný, WHS které vycházejí z WS2003 které vycházejí z XP :­-­) tak náročné nejsou a řekl bych že Linux by při stejném pohodlí a schopnostech o moc rychlejší nebyl.
Windows Home Server nejsou Windows Server i z pohledu ceny ­- prodávají se za 2000 takže podobně jako Home edice jiných Windows ­(zas tak podstatně levnější by ta krabička tedy nebyla)
Odpovědět0  0
Jenže tohle 1% poptávky po procesorech tvoří možná ­(odhadem­) 1­/3 poptávky po procesorech TÉHLE KATEGORIE. Samozřejmě že majoritní většina zákazníků si nevybírá podle možností přetaktování, ovšem také nevybírá výkonná dvoujádra a čtyřjádra, ale procesory okolo 2 tisíc popř notebookové procesory, ale tam jsou i zisky z kusu úplně někde jinde ­(níž jestli to někomu není jasné­) ­- proto se na luxusnějším zboží dá výrazně vydělat i když je trh mnohem menší.
Odpovědět0  0
Konečně si i Toshiba bere své z vývoje Cellu :­-­) Sony má PS3, IBM si staví superpočítač Roadrunner.
Jen by mě zajímalo jeslti SpursEngine v sobě nemá PPE? Z článku se zdá že ne, hádám ale že není potřeba když je to jen ­"pomocný­" čip.
Odpovědět0  0
v 6 hodin začali vybalovat servery. Tak jde o to jestli i vybalování počítáš do stavby superpočítače :­-­) Vzhledem k tomu že jich měli přes 800 ani bych se nedivil kdyby to 2 hodinky zabralo :­-)
Odpovědět0  0