Copak o to, dlouhá životnost a absolutní bezúdržbovost je rozhodně plus. Energetická hustota žádná sláva, ale při statickám použití by měla být v pohodě. Ještě se uvidí co cena a jestli to náhodou nemá nějaký háček při provozování "běžným" člověkem.
Odpovědět3 0
Pokud to zvládne nějaký větší proudy, tak to bude asi ideální jako baterie k solárním panelům nebo různý záložní baterie kde na velikosti moc nezáleží když se to nepřenáší.
Odpovědět2 0
Je celkem velká. Ideální to nebude k solárním panelům... Ledna, že by majitel měl dost místa a nemusel to řešit..
Odpovědět0 0
Platina a Paladium. A já už se málem lekl, že tam budou nějaké nedostatkové materiály.
Odpovědět4 2
Že mě nepřekvapuje, že se zas ozval někdo, kdo si to pořádně nepřečetl a nepochopil (platina se tam nepoužívá). Otázkou je, co je ta jiná věc. Na internetu jsem našel několik možností, nicméně o moc lepší mi to většinou nepřišlo.
Odpovědět2 0
Zmíněné jsou dva prvky s tím, že ve finále nevíme, co přesně je použito tady.
Odpovědět2 0
Dva prvky, které se obvykle u tohoto typu baterií používají, ale také to, že oni použili nějaké snadno dostupné materiály, u nichž ale přesně nevíme, které to jsou.
Našel jsem, že při vývoji se zkoušeli různé katalyzátory, ať už prvky ze stejné skupiny (ruthenium), tak směsi podobné z lithiových baterek (NMC), tak i právě něco, co je "earth-abundant material", který má být o cca 3 řády levnější než platina. Bohužel nevíme, co to přesně je.
Odpovědět0 0
Jasně rozumím. Teď jde o to, jestli to bude mít stejné parametry jako ta "kosmická" verze. Když to bude z jiných materiálů.
Odpovědět0 0
Tak kosmická vydržela 100 tisíc cyklů, tohle má vydržet 30 tisíc a 30 let. Ať tak či onak, stále je to více než dost (pokud baterka projde jedním cyklem denně, tak je to okolo 80 let).
Odpovědět2 0
S tím vodíkem bysme se i tak nemuseli obávat, že to bude levné:).
Odpovědět0 4
Co s tím má společného vodík?
Odpovědět0 0