Mohu se zeptat jak funguje to "těžení" např bitcoinu atp ? Nějak to nechápu
Odpovědět0 0
Další ukázka jak je kryptoměna taky cestou do pekel.
Mimochodem kdo stanovuje kurz mezi kryptoměnou a např. dolarem? Čili to, že je pak kryptoměna směnitelná na peníze použitelné po celém světě?
To co se děje teď s kryptoměnou je ukázka toho, jak lidi něčoho takového umí zneužívat.
Říkejte si co chcete, ale přeju si, aby kurz kryptoměn z minuty na minut spadnul na nulu a těžaři měli útrum.
Odpovědět0 0
Ten stejný kdo stanovuje směný kurz mezi třeba korunou a eurem, nebo třeba mezi rohlíkem a korunou. Trh. Pokud by nikdo nechtěl bitcoiny kupovat neměly by žádnou cenu, což je to stejné co by se stalo třeba s korunou a to i kdyby se čnb na hlavu stavěla. Stejně tak pokud by kurz padl na nulu útrum by neměly jen těžaři, ti by na tom asi byli i celkem dobře, protože spousta z nich bitcoiny prodává okamžitě když je natěží, navíc to co by to nejspíš mohlo způsobit je nalezení kritické zranitelnosti v použitých šifrovacích algoritmech, které jsou tuším obecně užívané, takže by to způsobilo obrovské škody celé ekonomice, nejen bitcoinu. Peníze v bitcoinu nemají jen těžaři, bitcoin je totiž i jednoduchý způsob jak převést peníze na druhou půlku světa s minimálními ztrátamy a rychle, což myslím je stále pro banky nesmlnitelný cíl, dále je to i investiční prostředek (riskantní, ale s velkým potenciálem, fakticky alternativa k riskantním akciím), navíc má jednu výhodu, neexistuje centrální banka která by se mohla rozhodnout pro intervence. K zneužití, dolary nejsou zneužívány k obchodu s drogami, lidmi? Dolary nejsou padělány? Krátká rada na závěr, nechtějte zničení toho čemu nerozumíte.
Odpovědět1 0
Já nemám nic proti decentralizované měně (banky a centrální banky nás odírají a samy vydělávají jak mohou), ale v současné době je vidět co taková decentralitovaná měna znamená a způsobí.
A pokud je taková měna nějakým způsobem navázána na centralizovanou měnu (např. dolar) tak je vlastně centralizována.
A ona virtuální měna na tu "fyzickou" centralizovanou musí být navázána, protože nikdo by nedostal nějaké dolary či jinou měnu se kterou můžeš přijít do krámu a zaplat s ní.
Tím zneužíváním jsem myslel, že např. těžeř vyprodukuje naprosto nic (jen nějaké nuly a jedničky) ale má možnost za to dostat v současné době obrovské prachy.
Jo, pokud např. ethernium, jak mi někdo nedávno sdělil, bude vlastně počítat věděcké úlohy, tak je to o něčem jiném. Každý takový věděcký výpočet nezávisle na výsledku posouvá někam vědu a za to by si lidi nějakou odměnu zasloužili.
I virtuální měny se zneužívají z čištění špinavých peněz...takže ani jedna měna si "nemá o vyčítat".
Bohužel lidstvo dospělo do doby, kdy prahy (měna, jakákoliv) vládne světu.
My lidi chceme být klamáni, chceme být rozdělováni na bohaté a chudé, chceme mít moc nad ostatními, jsme chamtivý atd.
Vlastně prachy jako takové...to je větší mor lidstva!
Současný kurz virtuálních měn je jen uměle vyvolaný. Až dosáhne určitého vrcholu, padne jak šutr ke dnu jezera.
Takhle to chápu. Možná to chápu špatně, ale...."milion lidí" milion způsobů chápání :-)
Odpovědět0 0
Právěře ťežaři celý chod bitcoinu umožňuji. Výpočetní výkon který síti poskytují je nutný pro funkci bitcoinu a to co natěží je odměna. Touto logikou by šlo napadnout banky že zneužívají měnu, když umožnují za poplatek převod z účtu na účet. bitcoin má limit na maximální počet kolik bude natěženo bitcoinů s tím že poté bude provoz této infrastruktury placen skrze poplatky za transakce. (Respektive že odměna za těžbu se postupně přelívá z nových btc na poplatky) není to tedy za nic. Je to odměna za provoz bitcoinu. Ano můžete říct že si to nezasloužily, ale pokud by to nedělaly bitcoin by nefungoval a popravdě nic vám nebrání v tom koupit potřebný hw a začít těžit.
A máme to tady, prachy jsou mor lidstva, kořenem všeho zla,... na to vás mohu pouze odkázat na proslov o penězích v atlasově vzpouře (kniha, lepší než zkrácená filmová verze) na youtube lze najít (
https://youtu.be/wkivn_3zn5I) video
Odpovědět0 0