Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od VitekCzech
Naprosto chápu. Nezbývá tedy nic jiného než aby se ti ostatní toho ujali, nekupovali desetleté routery za 200Kč z druhé ruky a koupili jakžtakž aktuální generace AP. Tím uvolní 2,4 GHz i pro zmiňované důchodce a všichni budou happy.

Rychlou domácí WiFi, ale ocením hlavně v rámce propustnosti mezi zařízeními v domácnosti, jako kopírovaní dat mezi PC, videostream z úložiště či stream her z PC do VR berjlí, na to by se mi už hodila i WiFi 7, momentálně to funguje taktak s velmi silnou kompresí. Ale věřím, že důchodce takové problémy nemá a může klidně zůstat na 2,4 GHz.
_
Co se týče starlinku, tak není všespásný. Je na něj pokud vím pořád dlouhá čekačka, je pak fixovaný na adresu a je vcelku problém ho pak přesunout. jsou s tím vcelku čachry.

5G mobilní připojení je o něco aktuálnější. Sám sedím v RD uprostřed Prahy ve Strašnicích a jako hlavní domácí připojení mám 5G od nordic telecom. Nikdo mi nedokáže nabídnout lepší službu. Smluvní rychlost 100­/10 někdy i o 20% rychlejší. Optika není, lokální ISPíci na mě nemají výhled a s VDSLkem od cetinu se žít nedalo, zlomek rychlosti za o půlku větší peníze oproti 5G. Mohu doporučit a to se označit za relativně náročného uživatele :­)

Zdar a sílu s těma internetama :D
Odpovědět1  0
Dovolím se podělit zase o svůj pohled.
Mám kolem sebe spoustu lidí jak v panelákách tak v bytech, kteří mají trvalý problém s připojením, které výměna AP nevyřešila.
Situace:
Byt 2kk, jedno AP, jeden člověk, jeden ntb.
Internet přes den funguje jakžtak, spíše jen někdy. Po cca 17h odpoledne internet vypadne a nedaří se spojit ­(AP je ve stejné místnosti­). Signál sice ukazuje, že je silný, ale zařízení se prostě nedomluví, spojení s AP se většinou daří navázat zase až po 22h večerní.
Zde není problém ani v AP, ai v koncovém zařízení, ale čistě v zarušení 2,4GHz pásma, kdy se zařízení tak překřují, že si nikdo nerozumí. Ve skutečném světě bych to přirovnal k rozestavění 50 lidí do tělocvičny do kruhu a všichni by se snažili komunikovat s tím naproti. Hluk strašný a nikdo se s nikým nedomluví, tak funguje 2,4GHz pásmo. Případně analogie kolegy s jednímpruhem vs dálnicí je také hezká.
Další případ v RD kdy se zařízení od AP náhodně odpojí ve frekventovaných časech. Opět výměna AP od poskytovatele za X jiných nepomohla.
V obou případech při nasazení AP s 5GHz pásmem a v kombinaci s kombatibilním zařízením nedochází k žádným problémům a naopak ještě uleví 2,4 GHz pásmu pro ostatní.
Odpovědět0  0
S příchodem 6GHz pásma se rozloží ­"zalidněnost­" na ostatních pásmeh, hlavně na 2,4GHz, kde efektivně fungují jen 3 kanály, které se nepřekrývají. Představte si panelák, všechny Wifi adaptery, notebooky, mobily, chytré spotřebiče, myši, klávesnice, ty všechny jedou na 2,4 GHz. Ty všichni se dělí jen o 3 kanály a to to ještě funguje tak, že nedokáží mluvit všichni anjendout a tak si přidělují časová okna a střídají se v intervalech, kdo právě může vysílat. Proto je ve většině města hlavně paneláků tak nestabilní wifi.
WiFi 6 7 přidávají další pasmo kde místo původních 3 kanálů jsou najendou desítky a stovky volných kanálů a díky tomu se podporavané věci jako mobily, ntb, televize můžou přesunout a uvolnit místo v již tak přeplněném 2,4 GHz bandu. Většina lidí v panelíku si na 2,4GHz wifině nemůže pustiut ani film ze své NASky.
Díky tomu že zařízení jako telefony a ntb mají své kanály se kterými se nemusí dělit, mají větší efektivní rychlost, nemusejí čekat až přijde jejich okénko na vysílání a tím se snižuje spoždění. Díky tomu lze tyto nové Wifi standardy nazvat jako efektivní alternativou kabelovému připojení PC přes RJ45 ethernet.
Bez WiFi 5,6,7 si 4k­/8k televize opravdu nemohou dovolit přehrávat filmy v původním rozlišení a stramování VR ani nemluvě.
Takže ne, nejsou to jen žvásti, spousta lidí na nové standardy čeká jak na spasení. S novými standardy lze na wifiny v jednom místě napojit násobně více zařízení bez negativních efektů viz ­"panelákový efekt­"
PS: teoretické maximální rychlosti jsnejsou důležité, tak jako stabilita a rychlost ­(pochop jako spoždění a doba reakce­) než propustnost.
PS2: rychlost WiFi vůbec nesouvisí s rychlostí internetu od poskytovatele
PS3: většina lidí v paneláku nedokáže využít rychlost netu za kterou si platí právě proto, že úzké hrdlo není poskytovatel, ale jejich vlastní domácí WiFi připojení
Odpovědět3  0
Tak mód je stále v experimentálním vývoji, není optimalizovaný. Není připravený na veřejné vydání, kvůli reakcím jako je ta vaše. Toto není hotový produkt jen ukázka.. Všechny hry v expermintalní části vývoje mají a normálně vysoké nároky..
Odpovědět1  0
Náročné je to hodně, autor doporučuje min gtx 1070 Ti­(testováno s i9 posl gen­) , aby hra běžela na ještě použitelných 20 ­- 40 fps. Ale doporučuje novější generaci ­(jen kvůli hrubému výkonu a ne kvůli RTX, mód kvůli mechanikám optifinu neumí využít RTX jádra­). Bohužel mód je zatím v experimentál fázi vývoje a mají k němu přístup jen lidé z patreonu za 10 USD měsíčně. Až bude mód ready, bude zdarma ­(placené módy jsou zakázané přímo pravidly Minecraftu­). Zdroj: Patreon autora modu
Odpovědět3  0
Při surfování na netu, kancelářské práci atp se externí grafická karta ani nezapne ­(pokud sis to sám nepřenastavil­), tzn jede interní. Mám­/měl jsem stejný problém. Mám noťas s i5 4210H a GTX 860M. Při surfování se taky cca 2x za den shodil ovladač a vypadla hláška, že byl obnoven. Zkoušel jsem různé verze, odinstalovat driver, nainstalovat nový, vždy to mělo problém. Taky se mi občas stalo, že když jsem vytáhl HDMIčko od ext, monitoru tak se pak nechtěl nahodit ten monitor, musel se restartovat ntb aby ho to zase načetlo. Dnes ráno jsem dal ve správci zařízení ­"Automaticky vyhledat a nainstalovat nejnovější ovladače­" ovladač se aktualizoval a už je to OK ­(samozřejmě u interní grafiky­), tak snad to už opravili :)
Odpovědět0  0