Bolševikovi je třeba dát čas od času přes prsty. Navíc je to firma, která krade technologie ostatních výrobců, kteří investují nemalé částky do vývoje RAM čipů. Krást se prostě nemá. Jsou hloupí, když se nepoučili z kausy Huawei, která zase šmíruje a krade osobní údaje uživatelů a už je to teď v podstatě mimo čínu technologická mrtvola. Amerika je jediná země, která má odvahu a sílu vzdorovat zlu. Bez nich bychom už byli dávno v ......☻
Odpovědět0 4
Ale prd. Už kolik let to nedělali, pač dolarů mají, že se s nimi může dláždit a bylo daleko jednodušší ty čipy koupit. Ovšem teď mají jen dvě možnosti. A) "ukrást" alias okopírovat, nebo B) osvobodit Tajwan. Protože k obdělávání rýže dřevěnou motyčkou a čekání na hladomor se fakt dobrovolně nevrátí.
Odpovědět0 0
Byly doby, kdy pokrok Číny vedl k oslabení a pádu SSSR. Tak jej USA podporovaly. V současnosti SSSR není a Rusko není vážnou hrozbou, ale Čína vyrostla. Na rozdíl od bývalého SSSR povede technologické embargo v případě Číny nejspíš k vývoji jejich vlastních nezávislých řešení. Kapacit i vědomostí mají zřejmě dost. Uvidíme za čas.
V minulosti byla pro Čínu největším problémem vnitřní nestabilita. Když upadala reálná moc císaře, místní velmožové si začali říši dělit mezi sebou. I vnější dobyvatelé se snažili těchto odstředivých tendencí využívat k podmanění celé země. Uvidíme, jak mají komunističtí císaři situaci pevně v rukách.
Odpovědět0 0
usa delaji to, co meli delat uz od zacatku vstupu Ciny do WHO a to tvrde vyzadovat stejny pristup pro cizi a cinske firmy. to, ze cizi firmy maji v cine obrovsky slozitou pozici a nesrovnatelne horsi konkurencni pozici, tak to asi vi kazdy. ta povinnost zakladat joint venture spolecnosti, pokud vubec chcete podnikat v cine vlatne nakopla domaci firmy a doala jim potrebne know how uplne zdarma. davat tohle za vinu trumpovi je jako davat policajtovi za vinu, ze vam zatknul kamarada , ktery spachal nejaky zlocin
Odpovědět2 6
Podmínkou vstupu do WHO nic takového nebylo. Chtěli vydělávat ne levné pracovní síle a velkém trhu. To že nám to teď Čína vrací je jen naše chamtivost. Nemá to nic společného s komunisty. Ti tam už byli a taky to nevadilo. Vadí to až teď.
Odpovědět8 0
Huawei trpí na politické rozhodnutia a obchodnú vojnu. Firma musí stiahnuť svoje aktivity a zostať na domácom trhu, konkurenti si môžu túto firmu vyškrtnúť zo zoznamu....je to zároveň príležitosť obsadiť tento voľný trh. Pre TSMC a Samsung sa nič nemení, čipy pre Huawei dodajú firmám ktoré obsadia trh po Huawei. Boľševikom nikdy nešlo podnikanie , vždy to končí rovnakým príbehom , ostanú len prázdne frázy a heslá typické pre ľudí , kde intelekt a inteligencia absentujú.
Odpovědět1 5
Už dávno nějaké restrikce: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] neřeším. Prostě jsou, nejsou. Ale kdo z toho bude mít REKLAMU? Ten co BANán dává a nebo ten kdo ho získal?
"AŤ tak či tak, vždycky je to dobře" a Nečum na mě. ;)
Odpovědět0 4
O dôvod viac, aby Čína neschválila fúziu ARM-NVidia. Teraz im to môže pekne vrátiť.
Odpovědět6 1
a proc by to delali. ARM pro ne je v teto chvili nejlepsi CPU bez zadnich vratek. proc by riskovali, ze cinske firmy nebudou moci licencovat ARM technologie. Je zcela jasny, ze Cina nemuze zvratit tento nakup a nejakou blokaci by spis riskovala, ze se odrizne od technologii uplne
Odpovědět0 8
V poslednich letech udelali nejvice kroku pro konkurenceschopnost Chiny vyhradne Spojene staty. Temahle saskarnama v tom budou jenom dale pokracovat - on si snad nekdo mysli, ze si jeden z nejinteligentnejsich, nejpocetnejsich a na zdroje nejbohatsich statu na zemi nedokaze v tomto postupne pomoci svepomoci? Takhle jenom podnecuji jejcich dalsi samostatnost a v dusledku je primo jenom posiluji, zvlastni starategie. Jo, mozna ziskaji nejaky rocek vyhodu, jenze je jenom otazkou casu, nez si China problem svepomoci vyresi a pote bude krom toho ze silnejsi, tak i o to nevrazivejsi vuci vsem tem (nam) "provokaterum" :(
Odpovědět9 1
Doba výhody je sporná. Čína už stroje pro 7nm výrobu má. Jeden rozebrat do posledního šroubku a začít z toho sekat kopie nebude zas tak těžké. A přitom Číňané ani nechtěli, bylo jednodušší to koupit včetně podpory. Ale když holt se jinak nedá.. Případné chybějící znalosti se dokoupí nebo získají špionáží.. (respektive řeknou jim to TAM zaměstnaní číňané..) To zas bude jekotu a brekotu, jak porušují duševní vlastnictví..
Odpovědět11 2
sranda je, že se Čína obdobně jako na 5G(kde má majoritu) podílí i na vývoji nástupce 7 a 5 nm procesu (USA neví co činí, když tlačí takového giganta do větší samostatnosti ..)
Odpovědět5 0
ten trumpeta, aspoň myslím že se ten rádo by americký prezident jmenuje. S tou paranoiou přehání, všichni dodávají čínské vládě. Už mu ale jeho volební období končí, a počítám že ovčané usa už si znovu nevyberou takového i.d.i.o.t.a aby byl v čele největší armády světa. Mám toho člověka za jeho výroky rád, asi jako hřebík v p.r.d.e.l.i. Snad ještě nestihne rozpoutat ww3
Odpovědět3 4
Ať vyhraje Trump nebo Biden, pro svět to bude v obou případech rána. Rozumného kandidáta s mozkem bohužel nemají.
Odpovědět10 1
Tak Biden je rozhodně lepší proti Trumpovi, nelže, nešíří dezinformace a na rozdíl od Trumpa není militantní, to je pro svět dobrá volba.
Odpovědět1 9
Biden a lepší? Ten Biden, který je schopný rozdat celou Ameriku do rukou černochů, gayů a transek jen aby se zalíbil? Ale jo, pro Čínu nebo Rusko je bezpochyby lepší...
Odpovědět5 1
Naopak Rusko se všemožně snaží ovlivnit američany, aby byl zvolen Trump!
Co je špatného na tom, že Biden podporuje všechny lidi, bez rozdílu rasy, vyznání, nebo sex. orientace?
Černoch, indián, asiat, nebo lesba, gay, transsexuál - ti všichni jsou stejně dobří jako vy!
Nebo jsou podle vás někteří lidé lepší, než druzí?
Odpovědět1 2