Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od vmull
Pokud vím, tak ve střední Evropě odpuštění daní na x let a další podpory jsou také ­- nakonec Hyundai i původně TPCA dostaly obrovské pobídky a odpuštění daní na mnoho let. Takže v tom to není ­- spíš je to o tom, že firmy s novými technologiemi prostě investují raději v zemích s nižšími náklady na práci ­- nakonec chipy se dají snadněji převážet než auta. Že to je v delším horizontu krátkozraké je věc druhá.
A ten Bosch ­- ano, ale výroba ještě neběží a 300 mm se fakt nedá brát moc vážně.
Odpovědět0  0
sice by bylo ideální, aby třeba AMD nebo někdo další postavil továrnu na výrobu čipů i v Evropě ­(ideálně dvě­) ­- myslím, že zrovna u nás je stabilní podloží kde zemětřesení v podstatě nehrozí, ale i Polsku, na Slovensku, Maďarsku a v dalších zemích ­- ale bohužel takovéhle investice se zřejmě nedočkáme. Třeba by mohl Vyskočil zajet znovu na Tchajwan a dohodnout něco takového s TSMC. Každopádně čím víc, tím lépe.
Odpovědět0  1
myslím, že nemá ­- pokud je optimální teplota žíhání 350. Tedy méně je hodně mizerné a více je už taky špatně.
Odpovědět0  0
Poslat odkaz nemůžu. Tyhle věci se veřejně nesdílí a odkaz z privátní ­(placené­) sekce vám nepošlu. Prostě berte to tak, že od určité kvality nahoru prostě celeron nestačí. Pokud nepotřebujete­/nechcete tak vysokou kvalitu ­(TV je potřeba vyšší a nová řada OLED ­- a prosím nechci flame o tom, že to splňuje Qled aj., klidně, může být, já prostě používám OLED­), tak vám to jistě stačit může. Já se ovšem takhle už jednou spálil a to co stačí první rok prostě nestačí další a většinou se NAS nekupuje na rok.
Odpovědět0  0
Co tomu říká vidipedia už vůbec ne. Minipočítač byl lednice před 30 lety, když ještě počítač znamenal sálový počítač. Dnes je to server a pod pojmem počítač se běžně rozumí PC. Víc není co dodat.
A k domu dekódování 10bitů ­- tak nemáte pravdu vy ­- zkuste si to. Moje zkušenost ­(a bohužel jsem na to doplatil­) je taková, že se sice tváří že ano, ale nepřehraje ­- když už vůbec najede, tak se trhá a po chvíli se zasekne úplně. Odzkoušeno v reálu.
Odpovědět0  0
Ale to já vám věřím, můžete ho používat na cokoliv. Samozřejmě můžete používat kamion na přepravu osob, když na to přijde ­- a občas se tak děje. Jenže je zde to ale....
Ke Kodi v QNAP NAS se nebudu vyjadřovat ­- dostali bychom se jinam. Nainstalovat ovšem není totéž jako provozovat.
Odpovědět0  0
ad a­) ­- HDR 10+ nepřehraje. 4K nebo ne, vždy jen 8bit. Chybí HW akcelerace.
ad b­) ­- podívejte se prosím na jakýkoliv eshop na kategorii minipočítačů ­(někde je o jako mini PC ­- ale je to totéž­). Rád bych věděl, co do tak velké lednice dáte.
Odpovědět1  0
Tenhle procesor zvládne samozřejmě i filmy ­- ale podstatná je kvalita. Schopnost přehrání u celeronu končí někde na HEVC v lepším případě. HDR 10 bit ­(10+ atd.­) prostě nepřehraje ­- zkušenosti. Nemá na to HW akceleraci.
Kodi ­- do QNAP systému ho nedostanete, dát tam ubuntu ­- ano, fajn ­- ale proč potom na ubuntu kupovat tohle??
Fakt je lepší mít NAS jen opravdu na sdílení souborů ­(ať už obsahují cokoliv­) ­- v podstatě je to bezúdržbové ­- a na práci nebo Kodi použít specializovaný HW. Nebudu jmenovat, nechci dělat tady ničemu reklamu ­(to by se stejně redakci nelíbilo­).
Odpovědět0  0
Ano, ovšem většina použije právě WD RED, byť asi spíš 10 TB než 2TB. Ono ale záleží hodně na tom, jak jsou ty disky v NASu odhlučněné ­- usazení, izolace stěn, .... a to je to co bych v recenzi uvítal. Jinak díky za ni.
Odpovědět0  0
Škoda, že tento parametr není nikde uveden. Na druhou stranu ­- procesor je tak slabý, že ho k TV stejně použít nepůjde ­- pokud by skutečně měl být připojen k TV, aby bylo HDMI 2.0 k něčemu, tak bych očekával že na něm bude možné přehrávat filmy ­- to ovšem procesor vylučuje. Cena je samozřejmě bez disků, takže jako PC ­(k TV­) je mnohem výhodnější jakýkoliv minipočítač. Takže jak bylo uvedeno na začátku ­- jde jen o další krabičku, kam lze strčit disky a zasunout někam, odkud to nebude moc slyšet a kde nebude vadit a rušit ta plejáda diod.
Odpovědět0  0
a taky bez optického zvukového výstupu ­- tak to je snad blábol.
Předpokládám, že testy multimédií byly jen na sdílení disků, max. překódování jednoduchého videa a sdílení na mobil. Složitější překódování to samozřejmě nezvládne a nezachrání to ani další paměť.
NAS za tuhle cenu s těmito konektory a určením ­- no, do domácnosti určitě ne a do firmy při max. 4 sdíleních taky ne. Tak nevím, k čemu tahle konfigurace je.
Odpovědět1  2
Sice chápu, že autor o tom takhle mluví, ale je to hodně nepřesné ­- andorid je taky linuxové jádro a andromeda bude taky. Nesrovnáváme tady přece linuxové distribuce ­- nebo pokud ano, tak mělo být android, andromeda, ubuntu, ...
Odpovědět0  0
Myslím, že spíš než Star Wars je protiváhou k Star Treku seriály a filmy řady Stargate ­- ať už co se týká doby vysílání, tak i různých pokračování. 10 sérií SG01, 5 Atlantidy a 2 SGU, k tomu 3 celovečerní filmy a samozřejmě obrovská fanouškovská základna.
SW je nyní 7 filmů, ale seriály jen animované.
Odpovědět0  0
Většina PC je ve firemní sféře. Linux se tam neprosazuje hlavně proto, že pro desktopy není zajištěna garantovaná podpora. Málokterá firma si nasadí na 200 PC systém, ke kterému nemá smluvně zajištěnou podporu externí firmy.
Odpovědět1  2
Dobrý den,

děkuji za odpověď a chtěl bych jen doplnit pár poznámek. Bohužel moje zkušenosti s hesly uživatelů jsou dlouhodobě špatné. Nejhorší situace je právě tam, kde se uplatňují pokud možno všechny a v co největší míře bezpečnostní politiky, vymyšlené před mnoha lety a pro anglosaské prostředí. Chápu, že pokud mám abecedu 26 znaků, tak je vhodné, aby heslo nebylo vytvořeno jen z nich, ale aby tam byla i číslice případně nějaký další znak. Co nechápu je, proč v heslech, kde je povolena a běžně se používá čeština, má být nutné totéž ­(vždyť se znaky s interpunkcí má abeceda o 20 znaků víc ­- počítám i německé přehlásky, které jsou přes mrtvé klávesy na české klávesnici běžně k napsání­) a tedy bohatě tyto požadavky splní. Pro prolomení hesla je přece naprosto jedno, jestli je tam řží nebo $#8, jenom ta první trojice je pro běžného člověka lépe zapamatovatelná.
Naprosto klasický způsob, jak si hesla zapamatovat a přitom nemít všechna stejná, je mít a pamatovat si konstrukci hesla a nikoliv heslo samo. Heslo pak může být věta s určitým typem konstrukce. Obavy ze slovníkových útoků se dají lehce odmítnout rozumným vypouštěním nebo nahrazováním mezer, případně přesmyčkou.
Moje zkušenost s ukládáním si hesel do jednoho souboru, který je šifrován, není vůbec jednoznačná ­- už jsem se setkal s tím, že takovýto ­"heslář­" zůstal otevřený na obrazovce uživatele, který si odskočil na kávu apod. a proto to nedoporučuji. Mluvím o běžném uživateli bez hlubších znalostí IT.

S tím zneužitím dat ­- ano, máte pravdu, ovšem já to vztáhl jen a jen k tomuto případu a článku, tedy ke zcizení a zpronevěře dat přes cloudové služby ­- a sám uvádíte, že prostě některé služby ­(iBackup­) nebyly dostatečně zabezpečeny další autentizací, takže mohlo dojít k prolomení i v případě, že by uživatelé vícefaktorovou autentizaci použili. Tohle je už ovšem přímo vina zabezpečení dat v tomto cloudu. Můžeme pochopitelně diskutovat o tom, že si dotyční nemají takovéto fotografie pořizovat ­- ale ono nejde jen o fotografie ­- prostě, každý má důvěrná data, která nechce zveřejnit ­(ať už osoby nebo firmy­) a otázka nezní mít ta data nebo ne ­(tedy požizovat nebo nepořizovat ty fotografie­), ale zda povolit pro tato data umístění v cloudu nebo ne, resp. vůbec cloud využívat. To si myslím, že ukáže teprve budoucnost, ovšem tyto aféry určitě nepřesvědčí vedení firmy, že by svá důvěrná data měly do cloudu umisťovat.
Odpovědět1  0
Tahle věta vámi uvedená je samozřejmě v pořádku, další pokračování ovšem nabádá k používání takovýchto hesel, např. tvrzením, že kdyby uživatel měl takovéto heslo... atd...
Zabývám se bezpečností již mnoho let a nejhorší případy jsou na jedné straně hesla 00000 ­(tedy šest nul, jedniček apod.­), kdy systémy umožňují krátká 6znaková hesla a nekontrolují žádnou politiku, na druhé straně právě hesla, jejichž příklad byl uveden v článku. Ta jsou totiž nezapamatovatelná a vždy jsou někde napsaná. A to vede k dalším problémům ­- více v reakci k p. Tuhému.
Odpovědět1  0
jsou bohužel v tomto článku. Sice chápu, že pisatel je zastáncem cloudových řešení, ale přesto to s těmi tvrzeními přehání. Např. s tím heslem ­- kolik lidí si bude schopno pamatovat takhle vygenerované heslo, aniž by si ho zapsala? Jeden z tisíce ? Ani to ne. Proto je tahle argumentace nesmyslná ­- heslo má být dostatečně dlouhé a dostatečně mnemotechnické na zapamatování ­- tedy rozhodně ne tenhle uvedený slepenec znaků.
Závěrečná otázka tomu ovšem nasazuje korunu ­- ono totiž v tomto případě nejde o ztrátu dat, ale o jejich zneužití a to je opravdu, ale opravdu, o nečem jiném :­-­). Pokud budu mít data na externím domácím disku, který si jednou za čas připojím přímo k PC ­(ideálně nepřipojenému k internetu­), a nikde jinde, tak sice mám opravdu vyšší riziko ztráty dat než v cloudu, ale nekonečně menší riziko zneužití ­- tedy že se mi někdo z druhé zemské polokoule na ten disk nabourá a něco ­- v tomto případě fotografie ­- zneužije.
Odpovědět4  0
Není uvedena grafika, takže je otázkou, jak moc bude schopná HW akcelerace výstupu. SW video výstup 1080p s lepším bitrate na ARM procesoru fungovat nebude. A poměrně vysoká cena. Takže finál ­- nic moc.
Odpovědět0  0
Jo, takže DVD ­- nejde to napsat rovnou? To je asi jako kdybyste napsal, že děláte recenzi na výpočetní zařízení a nikoliv na notebook.
Odpovědět0  0
Tedy ne DVD, ale optický disk? Přes co se připojuje?
Odpovědět0  1
a už je v nabídce i u nás. Ale bohužel schází některé informace a to i na webu asusu a její technické podpoře. Co by nejvíc zajímalo mě ­- a ví­-li to někdo, ať prosím uvede: Je možné doplnit další disk? Do tohohle stroje bych chtěl SSD disk jako primární na SATA III a ten co tam je nyní tak buď úplně vynechat, nebo ho použít jako druhý disk pro data. Je zde možnost připojení na mSATA konektor?
Lze vůbec tyhle all­-in­-one kompelxy jednoduše doplňovat, rozšiřovat o interní zařízení ­- disky, paměť, vyměnit další grafický řadič apod., nebo je to ­"black box­"?
Odpovědět0  0
Používám to přesně tak. Notebook mám jako hlavní pracoviště se kterým pracuji ať jsem kde jsem. A protože používám více OS současně ve wmvare, tak potřebuji pro práci kapacity, které prostě uvnitř NB nikdy mít nebudu. Takže 2TB disk s eSATA jako pracovní je v podstatě jediné řešení, mít přes USB připojený disk, v něm wmvare partition a chtít v něm něco instalovat a ověřovat je nemožné.
Jo a desktop při Share Office realizovat nejde.
Odpovědět0  0