Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Vraana
Jo, taky mě to dost zklamalo. Ale můžeš si koupit ty Attenuatory, fakt to hodně pomůže. Nebo si je vyrobit, je to v podstatě jenom kondenzátor ;­-)
Odpovědět0  0
Zkus se zamyslet nad tím, že komponenty nehřejou pořád stejně! Nechápu, proč by mi měl řvát větrák na přetaktovaným procesoru, když jsem ve Windowsech a koukám na net... To se procesor zpomalí a OPRAVDU se uchladí bez běžícího větráku.
Další věc je třeba zdroj. Spousta lidí neví, že když nechá běžet počítač jen tak, tak zdroj udělá třeba 40°C, ale když jede naplno, tak to leze k 70°C! A jak jinak chceš řešit regulaci zdroje?
Odpovědět0  0
Tak on stojící větráček na procesoru taky moc nenadělá. Já netvrdím, že je to špatný řešení, tvrdím, že je zbytečný...
Odpovědět0  0
Vtip je zaprvé v tom, že plnokrevný Athlon 64 má funkci Cool­'n­'Quiet, která je právě tohle podtaktovávání podle využití procesoru. Ostatně to dělají i grafické karty, tuším např. GeF FX58xx a výš.
Za druhé je otázka, co je to vlastně pasivní chladič na procesoru, když tvůj opěvovaný FOX Cult­-X má dva 80mm větráky, zdroj a ještě VGA Silencer. To je tolik větráků, že jeden 80mm by se na chladiči procesoru bez problémů schoval a nebylo by nutné použít tak nesmyslně drahý pasiv. Bohužel v testu není uvedeno nic o teplotách, takže o účinnosti chlazení by se dalo diskutovat. Myslím poměr účinnost­/hluk.
Odpovědět0  0
Ostatně aktivovat softwarové chlazení umožní procesoru klesnout ještě níž, samozřejmě v závislosti na zatížení. Můj Barton 3200+ ­(tedy 2200MHz­) běží teď když píšu na cca 60MHz a pasiv mu stačí úplně bohatě. Proto jsem si taky T­-Balancer koupil, protože potřebuju, abys se mi větrák na CPU zastavil, když není potřeba.
Mimochodem, zkusili jste někdy dát teplotní čidlo do zdroje? Rozdíl teplot při nečinnosti a např. při 3D hře je okolo 30°C!
Co se týče grafiky, tak ta si ve Windows módu vystačí taky s pasivem ale při 3D to chce rozhodně chladit pořádně. Takže opět T­-Ban :­-)
Odpovědět0  0
Jj, taky jsem se tím zabýval a MÁM ŘEŠENÍ!!!

V CPU MSR zvolíš Configuration a pomocí Save Current Configuration si uložíš nastavení do souboru. Ve Windowsech pak už jen nastavíš, aby se ten soubor otevíral pomocí CPU MSR a dáš ho do registru, nebo do Start ­- Programy ­- Po spuštění. A voilá! Docela mě štvalo, že CPU MSR zůstane otevřenej a budu ho muset po každým startu zavírat ­- a ono ejhle! Nastaví správný hodnoty a sám se ukončí!!! Geniálně jednoduché, jednoduše geniální ! :­-D
Odpovědět0  0
Zajímavý poznatek: MSI Core Center ukazuje jinou teplotu, než BIOS nebo např. Sandra. Sice 20°C je skoro moc, ale viděl jsem, že se to liší cca o 5°C
Odpovědět0  0
Zdravim.

Super článek, ale myslím, že by stálo za to zmínit ­(obzvláště u disků­) jednu dost důležitou vlastnost: spolehlivost. Nebylo by možné získat od Vašich sponzorů, kteří Vám zapůjčují disky ­(většinou velkoobchody, které jich prodají desítky až stovky­) nějakou statistiku návratnosti disků do reklamace? Takhle si např. čtenář udělá obrázek o disku, koupí si ho a pak zjistí, že jich je třeba 30% poruchových. Např. já jsem ­(jako maloobchodní prodejce­) reklamoval již 4 HDD Hitachi kvůli chybným sektorům...
Odpovědět0  0
Zdravím ­- dnešní otázka expertiády není ??? A to jsem si dal závazek, že letos něco vyhraju :­-)
Odpovědět0  0
Já myslím, že HUBOU marži neudrží... :­-D

Těch překlepů je trochu moc, ne? Co si to po sobě přečíst?
Odpovědět0  0