Článek OK, ale chybí zmínka i o dalších výrobcích desek. Levná a dobrá je například i Asus H97-PRO eventuálně Z97-A. Případně i nějaký ASR výrobek....
Odpovědět0 0
že na rozdíl od jiných autorů se držíte v rozumných mezích a neradíte kupovat ty nejdražší desky s co nejvíce možnostmi, protože "kvalitní mothrboard je základ". Po létech praxe dnes postupuji tak, že ke zvolenému procesoru koupím tu nejlevnější desku s požadovanými porty a basta. Nesnažím se o upgrade novějším typem procesoru na tři nebo čtyři roky starý motherboard, ale měním vždy dvojici procesor + základní deska.
Odpovědět0 0
Zdravím, to mně tedy řekněte, jak to děláte se SW (OS, Office apod.), který je většinou vázaný právě na MB.
Odpovědět0 0
Office rozhodně na HW vázaný není, to jenom OEM licence Windows. Tu máme na jediném notebooku, jinak mám MSDN, případně W8 Upgrade, který je přenositelný.
Odpovědět1 0
Moc pěkný článek. Myslím, že každý, kdo se počítači baví, ale neživí, tu najde to své. Rozhodně se k němu vrátím, až budu zase nakupovat komponenty na nové PC ;-)
Odpovědět2 0
Ohebné piny socketů LGA pro procesory Intel s kontaktními ploškami jsou dobré i k tomu, aby Vám reklamační technici nejmenovaného eshopu s maskotem ufona oblečeného do kýblu mohli odmítnout záruční opravu motherboardu s odůvodněním, že piny určené pro napájení procesoru jsou "tmavší" než ostatní, protože jste zřejmě překročili povolené napájecí hodnoty procesoru a tudíž jste nedodrželi předepsané provozní podmínky. Tuto skutečnost Vám dokazují průzkumem dotčených pinů lupou. Že chcete desku reklamovat z důvodu nefunkční, integrované zvukové karty, je jim jedno. Jinak díky za pěkný článek.
Odpovědět2 0
Ale toto (podla mna tiez nie moc komfortne) riesenie ma aj svoj dovod -> znizenie parazitickych kapacit na sockete a tym lepsia spolahlivost pri inak rovnakych technologiach zbernice...
Takze to nie je primarne o `zlom inteli`
Odpovědět0 0