Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Xingular
Ale v tom případě nevíte, jak Ohmův zákon vypadá. Když už to chcete vyjádřit pomocí napětí, tak samotné napětí vám k tomu nestačí. Ani čas. Potom musíte vyjádřit náboj jako Q=­(U­/R­)*t. Za prvé. Takhle to ve článku opravdu napsané není, takže chyba tam je, ať se vám to líbí nebo ne. Za druhé. Proč to takhle vůbec vyjadřovat? Nevím, do jaké míry se memristor chová jako lineární součástka. Potom by se Ohmův zákon musel použít pouze pro okamžité hodnoty... Jde to a vyjádření přes napětí se samozřejmě bude používat, protože v obvodu budu pravděpodobně nastavovat napětí napěťovým děličem a dobu průchodu přes tranzistor a kondenzátor. Ale to nic nemění na tom, že tady je to napsaný špatně ­- neúplně. Je tam řeč POUZE o napětí a čase. Nic už o odporu...
Odpovědět0  0
"Memristor mění odpor podle napětí, kterým na něj bylo působeno a doby tohoto působení­" ­- Můžu se zaptat, jak jste dospěli k tomuto závěru? Když se podívám do prohlášení pana Williamse, jednoho z výzkumníků, který se podílel na vývoji memristoru, tak čtu, že odpor se mění podle množtví náboje, který jím protekl. K tomu samému závěru dojdu, když se podívám na matematickou interpretaci memristoru. A tím se dostávam k místu, kde jste asi udělali chybu. Coulomb je definovám jako náboj přenesený proudem 1 Ampéru za 1 sekundu. Proto, pakliže chcete vyjádřit náboj jinou jednotkou, předpokládám, že jste měli na mysli právě proud a čas, měla by věta znít ­"Memristor mění odpor podle proudu, který jím protéká a doby jeho protékání"
Odpovědět0  0
Co se týče technologických problémů, tak těmi Li­-Pol akumulátory ve větší opravdu netrpí. Omlouvám se za dezinformaci o problémech s vnitřním odporem. Tenhle problém tady opravdu byl, ale pouze v raných fázích jejich vývoje. Byl vyřešen a nyní jsou Li­-Pol akumulátory v poměru ke kapacitě schopny dodávat dokonce vyšší proudy než Li­-Ion. Další původní nevýhodou byly delší nabíjecí časy. I to už se z větší části podařilo eliminovat. V březnu roku 2005 Toshiba dokonce oznámila, že vyvíjí nový typ Li­-Pol akumulátorů, který by měl mít nabíjecí čas 1­-3 minuty. Posledním problémem, o kterém se mluvilo, byl malý počet nabíjecích cyklů. To je zatím jediný aspekt, ve kterém se Li­-Pol technologii zatím nepodařilo překonat starší Li­-Ion. Není to rozdíl nijak propastný, ale stále mají Li­-Pol akumulátory zhruba o čtvrtinu nižší počet nabíjecích cyklů. Takže jediným problémem, který zpomaluje nástup Li­-Pol akumulátorů je jejich cena. Polymerová elektroda v Li­-Pol je výrazně dražší než elektroda v Li­-Ion a to celkově zvyšuje jejich cenu. Proto se v současnosti využívají převážně tam, kde najdou uplatnění jejich výhody – tvarovatelnost a nízká hmostnost. Stále jsou ve vývoji a s tím, jak se budou zlepšovat jejich parametry a klesat jejich cena, tak bude stoupat jejich zastoupení na trhu.
Odpovědět0  0
Ten malý a konstaní proudový odběr jsem myslel v pohotovostním režimu. Jasněm, že například při přijímaní hovoru je proudový odběr mnohem větší. K tomu proudu celkově. Já to během týdne proberu s mým přednášejícím na elektrochemii a potom sem napíšu, k čemu jsem došel ;)
Odpovědět0  0
Nevím o tom, že by se už nepoužívali, ale nepoužívají se ve větší míře. Největší problém Li­-Pol baterií je jejich vnitřní odpor. Proto se dělejí zejména jenom pro mobilní telefony a další spotřebiče, které mají malý konstatní proudový odběr. Kvůli úbytku napětí na vnitřním odporu se jedná o měkký napěťový zdroj. To je jejich největší problém. I když mají oproti Li­-Ion akumulátorů spoustu výhod ­(větší hustota energie, menší hmotnost, jsou tvarovatelné do libovolných tvarů, více nabíjecích cyklů, širší spektrum provozních teplot...­), tak tento problém brání jejich širšímu rozšíření. Ale jsou stále ve vývoji a vypadá to, že se snad tyto problémy podaří vyřešit a mohli by v budoucnu Li­-Ion akumulátory nahradit.
zdroj: http:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Lithium_polymer
http:­/­/www.urbanmover.com­/technology_batteries_lipol.htm
Odpovědět0  0
Už před třemi lety, kdy jsem si sestavoval nový comp, byl problém sehnat solidní AGP grafiku. Chtěl jsem použít starší desku s AGP, kterou jsem měla doma, ale prostě jsme nemohl, protože jsem na ní neshnal žádnou solidní grafiku. Tak jsem si musel pořídit novou s PCI­-Express. Takže AGP je mtrvý už hoooooodně dlouho.
Odpovědět0  0
Tady je jasně vidět, že úspěch Intelu tkví v tom samém co úspěch Microsoftu ­- v kradení patentů a skupování potenciálních konkurentů, které následně potopí. Právě takové nekalé praktiky vynesly tyhle firmy tak vysoko. Bez nich by žádný Microsoft nebyl.
Odpovědět0  0