Za zlomek ceny si to postavím sám.
Odpovědět1 1
Tak do toho. Jestli to dokážeš postavit "za zlomek ceny" tak já to dokážu prodat a budeme milionáři. :)
Odpovědět4 0
Hele, jsem modelář, karbonového FPV drona si taky umím postavit, a nakonfigurovat Betaflight, ale na ty všechny asistenty, senzory a já nevím co všechno ty komerční hračky mají - na to jsem fakt krátkej.
Moderní dron typu DJI Mavic, který dokáže se šmatlafounem ovládat i polodementní děcko - něco takového rozhodně nejde za takové peníze (a s rozumnou spolehlivostí) podomácku postavit. Fakt ne. A to si o těch hračkách můžu myslet, co chci.
Odpovědět2 0
Až 3kg zátěže nebo bez zátěže výdrž přes hodinu
Parádní parametry a kompatibilita s výbavou na přání,
ale kolik dokáže v podvěsu unést granátů to článek neuvádí,
no budeme si muset počkat na nějaké zprávy přímo z Ukrajinského bojiště ?
Odpovědět3 0
2 nebo 3 "obranná" vajíčka by to uneslo. A osobně bych to spíš než pro armádu viděl, pro "nekalé živly". Terrorismus, mafie, průmyslová špionáž, vydírání, black ops... Například bych si představil, jak to v noci vyletí nad protější mrakodrap, zaměří laserový odposlech na okno zasedačky, odšmíruje schůzku, a v noci opět odletí. Nebo ty granáty, jen tak shozené do davu na nějaké akci. Sport, koncert, pohodička. Na vojáky se granáty hází blbě, mají detektory vysílání, radary a podobně. Kdežto civilisté zírající třeba někde na festivalu, jsou skvělé cíle.
Odpovědět1 0
No vidím občas záběry jak se granáty hážou z dronu docela dobře. Ale to je jeden dron, chtělo by to poslat letku dronů, třeba tak 1000 každý se 3 granátama a prolétnout se přes nepřátelské území :) Se divím že to ještě nedělají, když vidím jak dokážou synchronizovat stovky dronů v Asii, tak tomu dávám pár let než tu budou létat celé letky dronů a zasypávat území granáty a proti nim stovky dronů snažící se je sestřelit.
Námořní verze jak zneškodnit letadlovou loď by byla úplně brutální. Stačilo by se přiblížit a vypustit stovky dronů a pápá, sice by se nepotopila, ale pro letadla by byla nepoužitelná.
Odpovědět1 0
Ano, tisícovka by určitě nadělala solidní paseku. Ale na podobnou legraci je dolet 40 minut (se zátěží) trochu málo. A druhá věc je, že při ceně 180k, plus nějaké ty úpravy je tisícovka podobných mašinek docela dost drahá, pokud by se o podstatné procento přišlo. A třetí věc je logistika. Už jen dobít, základně zkontrolovat a dozbrojit 1000 mašin by byla práce pro pěkných pár lidí. A podobná jednotka bude rozhodně potřebovat vlastní ochranu, jelikož bude velice významný cíl.
Odpovědět1 0
180k CZK je levná sranda. Jenom JAVELIN stojí 180k USD. Samozřejmě, že systém musí být mobilní a plně automatizovaný. Speciálně upravený náklaďák říkejme mu třeba ÚL pro cca 100 dronů, odkud vzlétnou a přistanou pro nabití nebo výměnu baterie a munice zároveň a úder může přijít znovu. Není to náhrada za stávající systémy, ale je to nový druh jednotky.
Odpovědět1 0
"levné" je relativní. Těch 1000 dronů s granáty, auty a obsluhou vyjde na čtvrt miliardy kč. Což tak málo není. Jasně, dokud to úspěšně vybombarduje nepřátelské pozice a přijde se o pár dronů, které sestřelí pohotový voják kulometem, je to v pohodě. Ovšem v okamžiku, kdy proti nim vystartuje podobná tisícovka obranných dronů a půlku jich sestřelí, tak půjde jen o nesmírně drahou legraci, víceméně bez efektu. Pravda, přenese to část ztrát z lidí na fabriky, ale tam, kde je lidí dost, to bude jen drahé.
Odpovědět0 0
Pokud se ostřelují raketometné systémy výsledek je v cenách i vyšší. Ano 1000 bombardovacích dronů proti 1000 stíhacích dronům je na prd pro bombardéry, ale to je i letadlo proti kterému letí raketa země vzduch za 3M USD. Prostě je to jednotka pro nějaké užití, a když to umíte využít je to super, když to poděláte tak nazdar, stejně jako útočit tankem proti zakopanému vojákovi s Javelinem.
Odpovědět1 0
Na co granaty? Kdyz to uveze 3000 davek, tak za jednu cestu jste milionar.
Odpovědět0 0