jx77
|
12.4.201220:26
rád bych viděl článek o zálohování na externí usb disk pro běžného domácího uživatele, který zálohuje fotky a nějaké dokumenty.
aby tam bylo popsáno kolik má být záloh, jak správně postupovat pokud to jen zkopíruju a nepoužívám zálohovací sw, chci aby záloha byla funkční pro různé počítače, jestli složky zazipovat heslem, když budu zálohovat na dva disky jestli mám radši koupit různé typy od různých výrobců aby mě při stejném používání oba neodešli po roce. jestli mám občas nějak kontrolovat že soubory na disku jsou a že např některé fotky ze stovek fotek záhadným způsobem nezmizeli nebo nejsou čitelné, nebo jestli mám jen nesmyslný obavy.
jak píšete v článku i já patřím mezi ty co nemají zkušenost s tím že bych musel zálohu využít a rád bych abych nedělal nějakou chybu.
a taky třeba jestli jde disk USB 3.0 připojit kabelem od disku USB 2.0 (při rychlosti USB 2.0)
Odpovědět0 0
Pod timto nazvem clanku bych si predstavil, ze se dozvim neco jak vyuzit NAS pro zalohovani a ne jak pripojit NAS do site a o zalohovani ani jedna veta. To je pekny reklamni clanek. Moc se nepovedl, co?
Odpovědět1 0
Zalohuji data na tri zpusoby:
1] system - Acronis 2010 na druhy HD, pak vypaluji na DVD
2] data, ktera se nemeni - vypaluji a archivuji na DVD
3] data s kterymi pracuji a ktera se meni - na druhy HD pomoci MS SyncToy 2.1
Nikde se vsak nesetkavam s doporucenim nebo moznosti zalohovat na BlueRay. Proc?
Odpovědět0 0
_gp_
|
31.3.201215:46
Acronis přeci není NAS, je to SW na úrovni spustitelného live disku pro ukládání obrazů. Nic víc. Pokud chcete ovšem mít zabezpečené data, tak zapoměňte na NASy, protože z 95 procent dnešní NASy a Routry mají zmiňovaný mediální port na kterém běží DLNA, není vůbec bezpečný - vychází to přímo ze standardu, pokud se Vám někdo dostane na podsíť, vidí a může kopírovat vše čitelné. Takže jsme někde u šifrování a klonování dat, které vlastně normální uživatel dnes nedělá. A Acronis sice umí FTP, Winsíť Sambu, umí balíčkovat, ale často jsem se setkal s tím, že má problém přečíst vlastní balíčky. Takže přichází v úvahu normální PC, naněm dva páry zrcadlených disků, protože když odejde nějaká usb maličkost, můžete si akorát tak přečíst její povrch. Vím očem píšu, zálohování je o něčem jiném než tu píšete. Vše dobré_gp_
Odpovědět0 1
Kde je v článku probůh napsáno, že Acronis je NAS? Jinak služby jako DLNA jdou naprosto snadno vypnout a o ostatním už nemám sílu se dohadovat.
Odpovědět0 0
_gp_
|
31.3.201222:58
Otázka: Kde je v článku probůh napsáno, že Acronis je NAS?
Odpověď:
A co se týče softwarových řešení, v tomto případě se věnujeme především produktům společnosti Acronis,...
DLNA jde snadno vypnout? Tak to by mohl být námět článek a na recenzi výrobků které máte v bannerech v reklamě z které žijete, protože asi o spoustě zařízení nic moc co DLNA podporuje nevíte.
Odpovědět0 0
Opět se ptám, kde je napsáno, že Acronis je NAS? V té větě ani ve významu vět v jejím okolí to jaksi není. Tam je řeč obecně o zálohování, stejně jako v celé první kapitole.
Jinak jaksi nemůžu nést zodpovědnost za to, co nabízí inzerované produkty. Na druhou stranu nesu zodpovědnost za to, co si koupím a provozuju doma. A když nechci, tak prostě doma žádné DLNA/UPnP media servery mít nebudu.
Odpovědět0 0
_gp_
|
1.4.201220:08
Musíte si to přečíst v nadpisu a potom mezi řádky. Reklamní články nemám rád a promiňte mi. ...Tedy jestli dokážete pochopit komentář a nebudete se chovat jako uražený adolescent.
Odpovědět0 0
Já bych ho pochopil a akceptoval, jen kdyby se mi nesnažil vnutit něco, co jsem neřekl a nenapsal. Jinak jestli je onen článek reklamním, pak ta reklama je směrována pouze zpět na naše servery SHW a TVF.
Odpovědět0 0
co vymyslate s platenymi sw??? treba nainstalovat Cobian backup, nastavi to aj moja 80 rocna babka a zalohuje sa to samo, ked uz teda mam NAS. Ani NAS netreba, staci "raz za cas" zasunut podstatne lacnejsi USB disk, rucne pustit cobian a mam zalohovane ZADARMO. Takto si citatelia budu mysliet, ze musia kupovat drahe softy, nemusia.
Odpovědět0 0
A proč myslíte, že jsou ve třetí kapitole zmíněny placené i neplacené aplikace včetně funkcí samotných OS a ve čtvrté je uvedeno zálohování na USB disky?
Odpovědět0 0
neviem, ja som reagoval na: "True Image Home, za nějž se samozřejmě platí" Inak vela ludi ma notebook -> vela notebookov ma citacku SD/inych kariet. Odporucam kupit si takuto kartu vhodnej velkosti a cez Cobian zalohovat tam. Neuchrani to data pred kradezou booku, ale inak je to vyborne blbuvzdorne a nenarocne riesenie.
Odpovědět0 1
Aha, takže příště raději nezmiňovat placený software vůbec, jinak se pan sroobik rozohní. Znamenám si.
Odpovědět1 0
"...podporují spojení dvou Ethernetových portů (IEEE 802.3ad / Link Aggregation), díky čemuž bychom mohli teoreticky dosáhnout až dvojnásobné propustnosti. V praxi to ale není tak jednoduché, protože nárůst výkonu vůbec nemusí být dvojnásobný a v domácích podmínkách je také složité zajistit připojení pomocí dvou kabelů, neboť na to musí být uzpůsoben také ostatní hardware."
Myslím, že v praxi to zas tak težké není. Osobně mám na NAS od Synology Link aggregation nastavený + to mám takto nastaveno i na PC (na desce mám 2x intel gigabit siťovky) + samozřejmě musí být nastaveny dva porty i na switchi. Nicméně je důležité zmínit, že Link Aggregation je v situaci 1PC + NAS (oboji jakože nastaveno v rámci 2Gbit lajny) úplně naprd - tato vlastnost se využije až v případě, že danou NASku najednou vytěžují počítače dva. Až pak zjistíte, že v tomto spojení třeba NAS Synology DS412+ obsluhuje datový přenos ve výsledku okolo 180MB/s při zápisu a 200MB/s při čtení.
Odpovědět0 0
To je pravda, se dvěma PC se to může vyplatit více, ale uvažoval jsem spíš o vysoké propustnosti při zapojení do jednoho počítače vybaveného dvěma síťovkami, kdy NAS plní třeba roli rychlého úložiště pro střih videa, apod. V takovém případě se v jednom z testů výkon moc nenavýšil.
Odpovědět0 0
Preco mat data na strih videa na pomalom NAS-e ked mozem mat ten disk v lokalnom pocitaci, dnesne MB vacsinou podporuju 6 USB portov. 1x SSD ako system+pracovny disk pripadne, 2x SSD, plus 5/4x "uloziste". NAS ma vyznam iba a len vtedy, ak data treba zdielat medzi viac PC a niektory znich nieje nonstop zapnuty.
Odpovědět0 0
Připomínám, že článek se týkal zálohování a NAS. Tak sem nemíchejte něco, co s tím nesouvisí, díky.
Odpovědět0 0
_gp_
|
1.4.201220:26
V případě střižny zapomeňte na běžné síťovky. Pro střih videa i coby síťový prvek byly standardně určeny sériové porty typu firewire 400 nebo dnes 800 a v budoucnosti 3200. Zkuste se podívat na profikamery coby hw a potom v návrhu takové kombinace myslete. Ušetříte tak mnoho času a laborování s nějakými síťovkami.
Odpovědět1 0
AKcko
|
30.3.201216:33
Takze tenhle clanek mi dost pomohl, a asi pro me bude nejlepsi sehnat nejakej starej PC, hodina na nej W7 + nasdilet data a bude vystarano...
Odpovědět0 0
Asi je zly link v odkaze na router v texte "jako například Asus RT-N66U"
Odpovědět0 0
Už je tam správný.
Odpovědět0 0