Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Zenon
Program letů na Měsíc pracoval s pevným termínem, větším přípustným rizikem, daleko větší prioritou a financemi. I tak se zpozdil například po požáru lodě Aplollo 1 při testování na Zemi.
Odpovědět1  0
Kdysi jsem ještě četl článek o japonském projektu kombinujícím hyperbolickou startovací dráhu s lineárním pohonem pro počáteční urychlení tělesa a raketovým pohonem, který by jej dostal na oběžnou dráhu.
Odpovědět0  0
V blockchainu jsou úplně všechny transakce. Dá se tedy dohledat pohyb odkud kam. Nicméně nelze dohledat majitele peněženky, pokud se k ní nepřihlásí nebo není registrovaná v rámci nějaké služby.
To, že chce někdo hotové peníze nevypovídá vůbec o ničem. Hotově se běžně platí všude, legálně. Že hotovost mohou použít i zločinci neznamená, že jsou podezřelí všichni, kdo ji používají. Stejně je to s BTC.
Odpovědět0  0
Každý bitcoin je v blockchainu dohledatelný. Nemusí být ale dohledatelný majitel peněženky. To, že někdo umožňuje nebo preferuje platbu v bitcoinech ještě neznamená, že je to lump. Bitcoiny umožňují rychlejší a levnější mezinárodní platby. Co se týká anonymity a využívání zločinci, problematičtější než BTC jsou fyzické peníze, mince a bankovky. Ty jsou úplně anonymní. Využívají je zločinci, platí se jimi za nelegální nákupy, používají se na úplatky, taky v šedé ekonomice. Pokud někdo nechce vaši kreditku a chce jen hotové peníze, tak to zase o něčem vypovídá ...
Odpovědět1  3
Do odesílací adresy můžete zadat cokoliv. Většina mail serverů ale při odesílání pošty kontroluje platnou adresu, můžete zadat třeba stejnou jako doručovací. Je třeba taky nastavit velikost ­(u videa délku­) odesílané přílohy. Například seznam ji má omezenou na 2MB.
Odpovědět0  0
Škoda, že AC opustil chladiče s přímým vyfukováním. Teplý vzduch nemá v bedně co dělat. Současné výkoné chladiče akorát honí ohřátý vzduch uvnitř bedny.
Výrobci karet a chladičů si vyměnili koncepty. Původně vířili vzduch uvnitř výrobci karet, dnes naopak výrobci chladičů. Dřív vyfukovali výrobci chladičů, dnes vyfukují výrobci karet.
Odpovědět1  0
Taky mě to napadlo. 1,5kg, mávat s tím celou šichtu, tak mám zápěstí jak horolezec. Nebo Pepek námořník :D
Odpovědět0  0
+450Kč k ceně za autorské poplatky
Odpovědět0  0
Opravdu? A co třeba Athlon, Athlon XP, Athlon 64 a jeho high­-end verze FX? Na to tenkrát Intel neměl odpověď a AMD si to taky nechávalo řádně zaplatit.
Každý výrobce se snaží dělat co nejvýkonnější hw. Je to prestiž, výkladní skříň. Pokud je výrobce schopný udělat nejvýkonnější hw, tak průměrný uživatel si pak řekně, že výkonnější bude jakýkoliv počítač ­(za průměrného uživatele beru člověka, co si koupí v supermarketu počítač jako rohlík­).
Odpovědět0  0
PS: u toho monitorování mělo být ­"... více pevných kamer.­" Jsou levnější, ve stejnou chvíli vidí celý prostor, ukládají opravdu jen při narušení. PTZ kamera při trasování vidí stejný bod 1x za počet bodů x interval mezi nimi!
Odpovědět0  0
Venkovní PTZ IP kamery se běžně pohybují přes 60000,­- Vivotek dělá SD7151 za 44000,­-
Kamery obecně snímají stále, pouze sw vyhodnocuje změny v obraze ­(motion detector­) a pokud jsou dostatečně velké, snímky uloží na HDD ­(nastavuje se citlivost, oblast hlídání, někde i kolik sousedních snímků se má porovnávat, případně zmizení předmětu z obrazu nebo nový předmět­).
Taky bych se zamyslel, jestli potřebuji otočnou kameru. Kdo s ní bude točit, když tam nebude obsluha? Bude trasovat automaticky ­(pak se bude neustále nahrávat, protože změny v obraze budou pořád­). Nebo ji jen občas nějak natočíte? Pokud jde o monitorování, je výhodnější použít více kamer. Pokud se chcete koukat po okolí a zoomovat, kupte si PTZ. Ale něco to stojí ...
Odpovědět0  0
Byl bych za to snímat tu mapu z větší vzdálenosti. 1,5m je moc blízko, je to vidět v rozích. Tyhle plastové atrapy objektivů nemají hloubku ostrosti a ani tu ostrost. Určitě by stálo za to, půjčit CCTV objektiv ­(k některým Vivotekům, třeba IP7151, se přibalují Computary­) a ukázat čtenářům, co to udělá s obrazem :)
Odpovědět0  0
Axis, Acti jsou trochu jiná kategotie. Stejně jako Vivotek jsou to spíše průmyslové kamery. Pak by tady chyběla spousta dalších značek.
Je to spíš na zaměření recenze, na ceně kamer a na účelu ke kterému si je uživatel chce pořídit.
Odpovědět0  0
Nezůstal Vám náhodou zdroj k PSC 2355? Děkuji
Odpovědět0  0