Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od zizicek
Výborný článek.
Osobně používám Kingston DataTraveler Locker+ v 8GB verzi, a jsem naprosto spokojen. Soft v pohodě funguje i s omezenými právy, takže použití kdekoliv je zcela bez problémů ­(teda až na Linux, ale to mě osobně netrápí­).
Navíc jeho rychlosti jsou vynikající, a i testy tady to potvrzují, z hlediska čtení nejrychlejší ve své kategorii ­(disky s HW šifrováním­) a i rychlost zápisu se drží špičky.
Za tu cenu asi nejlepší koupě.
Odpovědět0  0
Upřímně řečeno jsem rád, že to není přes Bluetooth :­-­) ­(respektive že Logitech v drtivé většině svých periférií nepoužívá BT­)

Měl jsem co dělat s několika BT myšmi k notebooku od různých výrobců ­(HP, MS, Logitech­) a nikdy jsem nebyl s chováním myši spokojenej. Nejhorší na jejich chování je asi to zpoždění reakcí. Není sice nějak vysoké, ale oproti ­"běžným­" bezdrátům je znatelné. A když myš reaguje se zpožděním, dělá se hůře ve všem.
Taky jim po ­"usnutí­" výrazně déle trvá, než zase začnou fungovat. A i další negativa by se našla ­(třeba kratší výdrž beterek, vyšší cena apod.­)

Takže než mít BT myš, to radši budu mít stále v USB šoupnutý neno receiver ­(tak jak mám teď­) a myš běžně fungující tak, že nepoznám rozdíl od ­"drátu­". ­(Samozřejmě ve hrách je ten rozdíl znát, ale BT myši jsou na tom ještě hůř, s těma se hrát nedá ani omylem.­)
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu, že přesně tento model mám ve firmě, tak můžu popsat vlastní zkušenosti po 3 měsících používání.
1. víko nevrže při jakékoliv manipulaci, drží perfektně v jakékoli poloze, a do zavření se ­"docvakne­" ­(nevím jestli je to pružinou nebo magnetem­) a drží dostatečně silně.
2. touchpad... narozdíl od názoru recenzenta je toto provedení touchpadu nejlepší, s jakým jsem se setkal za posledních 10 let. Nejenže se prst vůbec ­"nelepí­", ono to v podstatě ani není možné díky provedení povrchu ­(není to jednolitá plocha­). Narozdíl od jiných touchpadů, kde se vrchní zdrsněná vrstva do roka vždy ošoupala a prst se poté na vyhlazenou plochu opravdu lepil, u tohoto touchpadu se nebojím, že by se něco takového mohlo stát.
3. v téměř celé délce kloubu displeje je umístěn subwoofer, i díky němu má NB velmi dobrý zvuk ­(srovnatelný s průměrnými stolními PC reproduktory­).
4. dotykové ovládání multimédií je sice zajímavé, ale použitelné pouze v media centru a acer arcade, což jsou tak pitomé programy ­(jak možnostma tak na ovládání­), že je vůbec nepoužívám ­(jen na televizi s ovladačem­), a celý ­"cinepad­" tak slouží jen k ovládání hlaitosti. A to opravdu není úplně přesné, hlasitost se mění spíše skokově, a zejména dosáhnout tišších hlasitostí je problém.
5. lesklá klávesnice vypadá velmi dobře, ale píše se na ní dost divně, mě osobně hladké klávesy nějak nesednou, a prsty mi po nich furt klouzají.
6. zapínací tlačítka wifi­/bt­/mail­/net na pravém boku jsou lehce zapuštěna pod úroveň, a je potřeba je opravdu stisknout, šance, že by je někdo zmáčkl omylem je mizivá. Co mi vadí je, že jsem zatím nepřišel na to, jak docílit toho aby po startu notebooku byla wifi deaktivována ­(a zapla se až tlačitkem­).
7. modrá světla na obou koncích víka jsou opravdu šílená, ve tmě dokážou ozářit půlku pokoje a jsou nepříjemně ostrá. Naštěstí v originálním balení byly oba konce ­"zašpuntovány­" krytkami, z pravé strany jsem ho nechal nasazený, a z levé strany ­(kde se připojuje napájení­) stačilo doprostřed krtyky vyvrtat otvor, kterým projde napájecí konektor, a je po modrých zářičích :­-­)
8. Displej je vynikající rozlišením, ale opravdu malý rozměry. Přestože na 15,4­" jsem používal 1680x1050 bez jakéhokoliv zvětšování, na tomto dospleji jsou ty písmena ještě menší, a bez zapnutí vyššío DPI se pracuje hodně špatně.
9. pevnost displeje a klávesnice ­(prohýbání apod.­) mi přijde zcela srovnatelná s jakýmkoliv jiným notebookem obdobné kategorie. Samozřejmě na kovem vyztužené displeje to nemá, ale ty patří do jiné kategorie notebooků.

V každém případě je tento notebook vynikající, a univerzálně použitelný pro práci i zábavu. Akorát novější hry je potřeba přepínat do nižšího rozlišení, na fullhd je grafika oprvadu krátká. Nicméně starší dobré kouksy jedou nádherně i v plném rozlišení. ­(A na hry je stejně lepší ­"herní počítač­" nebo konzole :­-­) )
Odpovědět0  0
s těmi notebooky.... záleží jak moc ­"komunikujici­" :­-­)
jestli se budou snažit všechny tahat data naplno, nebo budou jen brouzdat po internetu...
Osobně mám doma 802.11n router od ASUSu ­(přesně ten co je na obrázku v článku ;­-­), k němu mám drátem připojený stolní počítač, síťovou tiskárnu a VoIP telefon, a bezdrátem druhý počítač, a dva notebooky. Při běžném provozu jsem zatím nezaznamenal jediný problém s komunikací.
Odpovědět0  0
Tak přesně tuto myšku s notebookem používam už skoro rok a půl a musím potvrdit, že je to velmi solidní myška.
Za celou tu dobu ­(aktivní práce s myší průměrně 6 hodin denně­) jsem měnil baterie jen dvakrát, výdrž je opravdu vynikající. Pozitivně se na ní samozřejmě projevuje i umístění vysílače na spodku, které myš kompletně vypne.

Co se přijímače týče, je relativně velký, ale myslím, že zcela srovnatelný s přijímači Logitechu ­(kromě ­"nano­"). Při manipulaci s notebookem ­(přenášení, na klíně apod.­) je potřeba dát bacha na to, abych ho o něco ­"nezalomil­", ale protože většinu ma NB položený na stole, není to takový problém.

Co se týče tlačítek... ty hlavní jsou dobrá, na ­"necvakací­" kolečko se dá časem zvyknout, a to na boku vůbec nepoužívám :­-­) ­(Nemám ani nainstalovaný Intellipoint.­)

Celkově jsem s myší opravdu spokojenej a neváhal bych ji doporučit ­(hlavně díky velmi slušné ceně­).
Ovšem osobně už pomalu začínám uvažovat o koupi myši s BT, nebo s ­"nano­" od Logitechu, protože mě tak nějak přestává bavit pořád vytahovat přijímač z NB a zacvakávat ho do myši před převozem a opačně ­(u mě typicky 2x za den, občas i víckrát­).
Odpovědět0  0
Ehm nechapu vas komentar... vzdyt LAN porty jsou ­(minimálně u druhého routeru­) gigabitove, tak co vam vadi na teoretickych 300Mb na wifi? ze WAN pripojka je jen 100Mb? Kdo má dneska doma přípojku do internetu s vyšší reálnou rachlostí?
Vyšší rychlosti na ­"vnitřní­" straně routeru jsou vhodné pro přenosy mezi počítači za routerem, například mezi stolním PC a notebookem, nebo při použití NAS. Tam se vyšší rychlosti ­(jak wifi tak drátu­) jednoznačně využijí, a rozhodně nejde o vítězství marketingu.
A i kdyby wifi bylo 300Mb a LAN jen 100Mb tak to taky nevidím jako problém, reálný wifi přenos dat ­(opět přenos dat mezi wifi zařízením a něčím jiným ve stejné síti­) bude konečně stejně rychlý jako ethernet, a ne těch trapných reálných cca 20­-25Mbps na 802.11a­/g
Odpovědět0  0
Hmm tak uz jen na prvni strance uvedene pocty uzivatelu jednotlivych siti me moc nepresvedcily o vyvazenosti clanku :­-­)
Radit site podle poctu aktivnich uzivatelu je sice fajn, ale to by ty uvadene pocty musely byt srovantelne :­-D
Radit podle udaju v ruznych casovych obdobi ­(2004­-2007­), za ruzna teritoria ­(evropa­/svet­) apod. je zcela scestne :­-­)
Vzhledem k rychlosti vyvoje v teto oblasti jsou cisla z ruznych dob zcela nesrovnavatelna.
Odpovědět0  0
Anebo taky ten chladic v Barbone namontuji jak se jim hodi :­) mam ted tady od Barbone sestavu ­"Strike­", ktera je postavena na skoro stejnych komponentach, jiny je jen procesor ­(Core2Duo 6750­) a pameti ­(Axe Ram DDR2 800 CL4­), jinak je vse stejne, a chladic je otocen tak, ze nasava zepredu a vyfuk je k zadni stene skrine ­(na ni zadny vetrak neni, jediny outtake je ve zdroji­).
Odpovědět0  0