Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XP - nejde zapnout firewall

draxxx (19)|15.2.2009 23:23
Zdravím ,

na XP SP2 mi nejde zapnout firewall. Je vypnutý ( nevím proč ) a celé pole možností zakliknutí možností zašedlé. Jsem přihlášen jako jedinný uživatel mého pc.
Nemáte nějakou radu jak fw znovu zapnout?
astec (1823)|15.2.2009 23:30
[QUOTE=draxxx;219962]Zdravím ,

na XP SP2 mi nejde zapnout firewall. Je vypnutý ( nevím proč ) a celé pole možností zakliknutí možností zašedlé. Jsem přihlášen jako jedinný uživatel mého pc.
Nemáte nějakou radu jak fw znovu zapnout?[/QUOTE]

ve správci služeb je povolena? je spuštěna služba? jde spustit? pokud ne co to hlásí?
EditorPO (2819)|16.2.2009 01:09
Klikni na START>RUN, napis services.msc. Skontroluj, ci ti bezi sluzba Windows Firewall ICS. Ak nie, tak v jej vlastnostiach nastav automaticke spustanie a spusti ju. Pokial by bol problem ju spustit aj po restarte PC, tak mas mozno zavireny PC. Nejaky trojan alebo podobne svinstvo ti vypol firewall a blokuje jeho spustenie. Oskenuj PC na virusy.
Taktiez mrkni sem http://support.microsoft.com/kb/892199
Rosta43 (154)|16.2.2009 08:16
Kde a jak jsi zapínal Firewall???
Co to při té činnosti hlásí? Přesně. To KB výše uvedené asi nebude to pravé jakmile budu v práci piošlu Ti jiné, které používá příkaz netsh
astec (1823)|16.2.2009 08:32
[QUOTE=Rosta43;220010]Kde a jak jsi zapínal Firewall???
Co to při té činnosti hlásí? Přesně. To KB výše uvedené asi nebude to pravé jakmile budu v práci piošlu Ti jiné, které používá příkaz netsh[/QUOTE]

Nemusíš posílat,

http://support.microsoft.com/kb/920074/cs
http://support.microsoft.com/kb/892199/cs

nicmene dal bych potom i klasickou opravu winsock catalogu (netsh winsock reset) prip.TCP/IP stacku (netsh int ip reset log.txt)

To Rosta stav na kafe du za Tebou
EditorPO (2819)|16.2.2009 09:30
Tu mas v *.doc formate pomoc pri najcastejsich problemoch s firewallom
Troubleshooting Windows Firewall in Microsoft Windows XP Service Pack 2

BTW preco postujete to co uz bolo?
astec (1823)|16.2.2009 12:07
1. cmd
2. NETSH FIREWALL RESET

a dále

Start - spustit - rundll32 setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132 %windir%\inf\netrass.inf

dále pravé tlačítko na ikonu sítě - změnit nastavení brány ...
příjde hláška o potřebě spuštění sdílení internetu a tomu se vyhoví.

pokud ne tak

toto stáhnout a spustit
http://windowsxp.mvps.org/reg/sharedaccess.reg
a poté to co bylo před tím

Pokuid toto nepomůže tak nevím, jedině formát. Jde se k tomuto pořítači připojit pomocí vzdálené plochy???


P.S. omlouvám se za duplicitní odkaz.
P.S.S. Zameťte si před vlastním prahem
draxxx (19)|17.2.2009 21:49
Děkuji všem za rady:
Stav:
- služba spuštěna automaticky
- ruční spuštění lze nakonfigurovat, ale nic se nemění
- vir snad není kontrola Nodem s novou aktualizací + spybootem
- po kliknutí na ikonu firewallu v ovl. panelech jsou všechny možnosti zašedlé a vybráno vynutý firewall

Takže stav stále stejný.

P.
EditorPO (2819)|17.2.2009 23:03
fanynek (2048)|17.2.2009 23:24
Jen se blbě zeptám..... nemáš tam náhodou nainstalovaný nějaký bezpečnostní balík, který si automaticky systémový firewall deaktivuje? (dělá to např. Kaspersky Internet Security)

[SIZE="2"]***A KDYBYCH MĚL JÍT DO DŮSLEDKŮ A DOBŘE TI PORADIT.....VYKAŠLI SE NA TEN SYSTÉMOVEJ FW A NAINSTALUJ SI TAM NĚJAKÝ JINÝ, NAPŘ. COMODO, KERIO, ZONE ALARM A NEBO CELÝ BALÍK...Kaspersky Internet Security, ESET Smart Security, AVG Internet Security (to ale moc nedoporučuju).***[/SIZE]

A proč? Protože cituji:"Setkávám se dnes a denně s podceňováním firewallu (dále FW) jako základní ochrany PC. Bohužel si ještě furt mnoho lidí myslí, že FW je zbytečnost nebo že je dokonce ochrání rádoby-firewall v SP2. Veřte nebo ne FW je opravdu nutností! Takže neváhejte a nějaký si nainstalujte a překousněte ty 1. počátky kdy tomu ještě nerozumíte uvidíte, že si ušetříte spoustu nepříjemností."
(více tady http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=20980)
astec (1823)|17.2.2009 23:49
[QUOTE=fanynek;220777]Jen se blbě zeptám..... nemáš tam náhodou nainstalovaný nějaký bezpečnostní balík, který si automaticky systémový firewall deaktivuje? (dělá to např. Kaspersky Internet Security)

[SIZE="2"]***A KDYBYCH MĚL JÍT DO DŮSLEDKŮ A DOBŘE TI PORADIT.....VYKAŠLI SE NA TEN SYSTÉMOVEJ FW A NAINSTALUJ SI TAM NĚJAKÝ JINÝ, NAPŘ. COMODO, KERIO, ZONE ALARM A NEBO CELÝ BALÍK...Kaspersky Internet Security, ESET Smart Security, AVG Internet Security (to ale moc nedoporučuju).***[/SIZE]

A proč? Protože cituji:"Setkávám se dnes a denně s podceňováním firewallu (dále FW) jako základní ochrany PC. Bohužel si ještě furt mnoho lidí myslí, že FW je zbytečnost nebo že je dokonce ochrání rádoby-firewall v SP2. Veřte nebo ne FW je opravdu nutností! Takže neváhejte a nějaký si nainstalujte a překousněte ty 1. počátky kdy tomu ještě nerozumíte uvidíte, že si ušetříte spoustu nepříjemností."
(více tady http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?t=20980)[/QUOTE]

Hele toto bude asi nějaký vir či čo. Mám k této chvíli 17 mašin s takřka stejnými problémy. Proto jsem se ptal na možnost připojení se k PC na sdílený disk nebo pomocí vzdálené plochy. To mi to totiž také dělá.
U některých mašin se mi to podařilo opravi, jinde ne. Při představě reinstalace mně jímá hrůza
P.S. abych předešel flame mám legální XP Pro, poslední aktualizace a u uživatelů předpokládám takřka na 100% kázeň a znalost, ale...
EditorPO (2819)|18.2.2009 00:32
Tiez som to riesil pred tyzdnom v jednej firme. Bol to virus.

Uz som to spominal

[code]tak mas mozno zavireny PC. Nejaky trojan alebo podobne svinstvo ti vypol firewall a blokuje jeho spustenie. Oskenuj PC na virusy[/code]
fanynek (2048)|18.2.2009 00:37
No, hlavně bych ty PC okamžitě odstavil od sítě a začal jedno po druhým čistit.:notsure
astec (1823)|18.2.2009 08:46
[QUOTE=fanynek;220811]No, hlavně bych ty PC okamžitě odstavil od sítě a začal jedno po druhým čistit.:notsure[/QUOTE]

No jo, největší sranda je ta, že jsme to čistili ve více lidech kažkou mašinu zvlášť ( každý má ty své nej....) a někde to pomohlo a někde ne. To je záhada. No což vznesu dotaz na Microsoft guru partnery. Reinstalace bohužel nevyjde levněji než jejich odpovědi.