Galerie 2
AMD dnes uvedlo nové 45nm čtyřjádrové procesory Opteron
i Zdroj: Svět hardware
Aktualita Procesory AMD AMD

AMD dnes uvedlo nové 45nm čtyřjádrové procesory Opteron

Jan Vítek

Jan Vítek

Společnost AMD dnes uvedla na trh nové serverové čtyřjádrové procesory Opteron s kódovým označením Shanghai, které byly dlouho očekávané. Ty se dočkaly hned několika vylepšení a AMD zde klade důraz především na výkon při virtualizaci, o čemž se můžeme přesvědčit z výsledků benchmarku VMmark. Ještě do konce roku se mají objevit nové servery od světových výrobců založené na Shanghai a někteří lokální výrobci, jako třeba ABACUS, mají nové modely dostupné okamžitě. Co se týče dalších vylepšení, tak jde vedle virtualizace také o energetickou efektivitu. O tu se stará vylepšená technologie AMD PowerNow!, díky níž je možné v klidovém režimu snížením napětí a frekvence zredukovat spotřebu o 35 procent. Pak je zde Smart Fetch se schopností snížit spotřebu o dalších 21 procent tím, že uvede jádra do stavu "halt". Procesory jsou také schopné taktovat svá jádra nezávisle na sobě a Dual Dynamic Power Management (DDPM) zajišťuje oddělené napájení jader a paměťového řadič

Reklama

Společnost AMD dnes uvedla na trh nové serverové čtyřjádrové procesory Opteron s kódovým označením Shanghai, které byly dlouho očekávané. Ty se dočkaly hned několika vylepšení a AMD zde klade důraz především na výkon při virtualizaci, o čemž se můžeme přesvědčit z výsledků benchmarku

VMmark

. Ještě do konce roku se mají objevit nové servery od světových výrobců založené na Shanghai a někteří lokální výrobci, jako třeba ABACUS, mají nové modely dostupné okamžitě.

AMD dnes uvedlo nové 45nm čtyřjádrové procesory Opteron

Co se týče dalších vylepšení, tak jde vedle virtualizace také o energetickou efektivitu. O tu se stará vylepšená technologie AMD PowerNow!, díky níž je možné v klidovém režimu snížením napětí a frekvence zredukovat spotřebu o 35 procent. Pak je zde Smart Fetch se schopností snížit spotřebu o dalších 21 procent tím, že uvede jádra do stavu "halt". Procesory jsou také schopné taktovat svá jádra nezávisle na sobě a Dual Dynamic Power Management (DDPM) zajišťuje oddělené napájení jader a paměťového řadiče. Nakonec je zde AMD CoolCore vypínající jednotlivé části procesoru.

Výkon byl zvednut zvýšením kapacity L3 cache na 6 MB, architektura Direct Connect a HT 3.0 poskytuje propustnost 17,6 GB/s mezi procesory a výkon pamětí se měl oproti předchozí generaci díky Memory Optimizer Technology zvýšit až o 10 procent.

Nové Opterony si přitom zachovávají kompatibilitu se staršími verzemi a mají rovněž podobné nároky na energii, takže zákazníci mohou využít starší systémy a v nich pouze vyměnit samotné procesory.

Zdroj: TZ

AMD


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama