Zpět na článek

Diskuze: AMD Navi 33 v Radeonu RX 7600 XT má prý překonat RX 6900 XT

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Bertram
Bertram
Level Level
19. 7. 2022 13:23

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Já vím, že to píšu pokaždé, ale tentokrát top high end bude opravdu jen pro vyvolené. Karty jako 7700xt, 7800xt budou asi nejprodávanější. Do 7900xt pujdou jen nadšenci a do 7950 nebo jak se ta obludnost bude jmenovat, půjdou ti, kteří finance neřeší vůbec. Osobně bych těch $2k utratil uplně jinak.
Zatím nevyšla hra, kterou by moje 6800 xt neutáhla na 1440p/ultra na alespoň na 60fps(nebavím se o raytracingu samozřejmě ?)

unreall
unreall
Level Level
19. 7. 2022 15:58

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Bertram Neviem, či by som vôbec riešil nejakú grafiku, keby som už mal 6800XT, ale to už je vaša vec.
Ja som sa už napr. dávno naučil ignorovať nejaké prihlúple výrazy typu - ultra/60fps a pod.
Vôbec, ale absolútne vôbec mi nevadí, ak to aj klesne na 40fps, pripadne ak použijem vysoké detaily s vypnutým vyhladzovaním, čo v skutočnosti robím dobrovoľne, aj keď to grafika zvláda, pretože ten obraz je vždy bez AA proste ostrejší a samozrejme zubatejši, ale mne sa to práve tak páči - stará škola.
Práve naopak, čím som starší, tým väčšiu radosť mám práve z toho, že som nevyhodil toľko peňazí za grafiku, ktorá mi ma slúžiť na občasnú zábavu, ako z toho, že mi to beží bez prepadu pod 60fps a na ultra. Navyše, ak ma nejaká hra chytí, tak mi je po hodine úplne ukradnutý nejaký graficky detail navyše a dokonalá plynulosť. Odnášam si z tej hry v konečnom dôsledku ten istý zážitok.

Dodnes spomínam na 90tkove hry, aké boli skvele, pričom mi to všetko bežalo tak na 15-20fps max. A nič to neubralo ani po rokoch na zážitku. To je samozrejme už trochu extrémny príklad, ale ja mam v pláne skôr ušetriť a defakto zahrať si vlastne rovnako, ako majiteľ 6900xt.
Pre mna teda zrejme ani 7600xt nebude za tuto cenu a pôjdem asi nižšie.

15degren
15degren
Level Level
19. 7. 2022 08:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Je to samozřejmě blbost.
7600XT bude mít maximálně o 1/3 vyšší výkon než 6600XT. Nevidím důvod proč by výrobci grafik vybočovali v této třídě ze zaběhlých tradic a zbytečně si prznili trh. Nedělají to už 9 let, určitě s tím znovu teď nezačnou.

wrah666
wrah666
Level Level
19. 7. 2022 15:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@15degren Btw: Důvod by byl a dost pádný. Pád krypta a současný přebytek karet. Pokud bude nová silnější o 1/3, tak se spoustu lidí rozhodne, že si raději za podstatně nižší cenu zahraje na staré. Když bude 2x silnější, tak to staré karty dost brutálně zdegraduje. Plus se očekává značný nárůst výkonu i u NV. Následek zdravé konkurence.

batmaster
batmaster
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
18. 7. 2022 13:33

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

Z toho asi musí Intel dost mrazit v zádech. Vím že do nástupu nové generace karet zbývá ještě dost času (hlavně k dostupnosti), ale i tak to pro Intel do budoucna nevypadá moc růžově. Museli by opravdu za rok vydat novou "převratnou" architekturu s odpovídajícím výkonem. Ale i tak půjde již proti zavedeným kartám konkurence s odladěným chodem. No uvidíme.

snajprik
snajprik
Level Level
18. 7. 2022 15:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@batmaster Stale je to o SP aj ked ešte Intelacke SP nedosahuju vykonu AMD SP ale už su konkurencie schopne 2500SP AMD = 4000SP Intelu, ak sa podari intelu ziskať Apple kapacity na 3nm procese a na nom vyrobiť GPU dajme tomu so 20 000SP konkurencie schopny Intel bude určite :)

neverminde
neverminde
Level Level
18. 7. 2022 18:07

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@snajprik Intel by hlavne nemel zabirat tyhle procesy na GPU,ktery nemuzou vubec konkurovat. Proste Nvidea a AMD jsou o mile daleko. Skoda kremiku na Intel.

honza1616
honza1616
Level Level
Operační systém: PC
Procesor: AMD
Grafická karta: NVIDIA
19. 7. 2022 06:39

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@snajprik ????
To jsem tady už několikrát psal že je to plýtvání křemíkem a součástkami, prostě obecně materiálem.
Ale dostal jsem za to hodnocení komentáře asi -15
Konkurence je fajn, ale Intel není konkurence. Kdyby měl jen nevýkonné nebo žravé čipy, dalo by se s tím něco dělat, prost by měl nejnižší efektivitu.
Problém je že Intel má strašně slabé GPU a ještě to žere, Intel který celou svou nabídkou bude tvořit lowend přece nemůže mít 2 napájecí konektory (jejich TOP model) a žravost někde okolo 300W, lowend Nvidie a AMD si vystačí s napájením ze slotu a mainstream s 1 přídavným konektorem

Před pár týdny jsem to dohledával a dosavadní výkon ukazuje výkonově na (pokud si dobře vzpomínám) GTX960/770 a tomu pak odpovídá i to napájení. To jsu zvědav kam se vyškrábe ten jejich "highend" který ještě není na trhu.

neverminde
neverminde
Level Level
22. 7. 2022 08:03

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@snajprik Crypto jde do kopru.Do ted meli vyrobci GPU žně a žně prave skoncili. Intel gpu proste neproda. Jsou slaba.

Reklama
Reklama