Společnost AMD si vedle nových APU Kaveri, které doplnily původní modely představené na začátku tohoto roku, připravila také dva další procesory. Jedná se o procesory pro socket FM2+ a AM3+.
V poslední recenzi jsme si vyzkoušeli
, které je zajímavou volbou pro ty, kdo chtějí slušný výkon a nižší spotřebu. Nyní se ale na trh dostává také nový
Athlon X4 860K
, což je také procesor vycházející z 28nm generace Kaveri, ovšem nejde o APU, protože má deaktivované grafické jádro.
Má ale čtyři procesorová jádra Steamroller pracující na 3,7 GHz a navíc i odemčený násobič, takže se můžeme pokusit o přetaktování. Nicméně čtyři procesorová jádra Steamroller mají pouze poloviční paměť L2 cache, takže celkem tu je pouze 2 MB L2 cache a L3 cache tento procesor samozřejmě nemá žádnou. Pracovat pak bude na základních deskách s čipovými sadami AMD A88X, A85, A75 nebo A55 a jeho TDP je 95 W.
Procesor
FX-8300
je již určen pro socket AM3+ a jde o 32nm generaci Vishera. Tento 95W procesor byl však představen již na samotném konci roku 2012, ovšem nebyl k dispozici pro maloobchodní prodej. Obsahuje celkem osm procesorových jader Piledriver na frekvenci 3,2 až 3,5 GHz, dále 2 MB L2 cache na dvoujádrový modul a 8 MB sdílené L3 cache.
Zdroj: