Galerie 2
Češi si odvezli ceny z mezinárodní soutěže Intel ISEF
Aktualita Ostatní Intel

Češi si odvezli ceny z mezinárodní soutěže Intel ISEF

Jan Vítek

Jan Vítek

Nadace společnosti Intel vyhlásila vítěže soutěže pro mladé vědce, která se konala v rámci veletrhu vědy a techniky Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) v Renu. Porota vybírala z celkem 1561 účastníků z 56 světových zemí a mezi nimi vynikli češi ve dvou kategoriích. A rovnou první místo si v oblasti elektronického a mechanického inženýrství z celkem 278 týmových projektů odnesli Marek Votroubek, Petr Bubeníček a Jan Král z Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli. Ti přišli s projektem EMSARobot - dálkově řízeným vozidlem s uchopovacím zařízením. V kategorii jednotlivců pak dosáhl Jan Nezval ze Střední odborné školy průmyslové v Prostějově na čtvrté místo za programovatelnou ohýbačku háčků. Pak to byl také Smart Framework pro Web2.0 Vojtěcha Víta a Štěpána Šindeláře z Gymnázia Arabská v Praze, který zaujal porotu a vedle něj i projekt zabývající se rozkladem antibiotik v odpadních vodách pomocí UV záření. S tím přišel Jan Justr z Gymnázia v Brně-Řečkov

Reklama

Nadace společnosti Intel vyhlásila vítěže soutěže pro mladé vědce, která se konala v rámci veletrhu vědy a techniky Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) v Renu. Porota vybírala z celkem 1561 účastníků z 56 světových zemí a mezi nimi vynikli češi ve dvou kategoriích.

Češi si odvezli ceny z mezinárodní soutěže Intel ISEF

A rovnou první místo si v oblasti elektronického a mechanického inženýrství z celkem 278 týmových projektů odnesli Marek Votroubek, Petr Bubeníček a Jan Král z Gymnázia Aloise Jiráska v Litomyšli. Ti přišli s projektem EMSARobot - dálkově řízeným vozidlem s uchopovacím zařízením. V kategorii jednotlivců pak dosáhl Jan Nezval ze Střední odborné školy průmyslové v Prostějově na čtvrté místo za programovatelnou ohýbačku háčků.

Pak to byl také Smart Framework pro Web2.0 Vojtěcha Víta a Štěpána Šindeláře z Gymnázia Arabská v Praze, který zaujal porotu a vedle něj i projekt zabývající se rozkladem antibiotik v odpadních vodách pomocí UV záření. S tím přišel Jan Justr z Gymnázia v Brně-Řečkovicích. Tyto dvě práce dostaly ocenění od Lemelsonovy nadace za kreativitu, technologickou inovaci a komerční naději.

Intel také dal k dispozici videozáznamy, jež můžete vidět

zde

.

Zdroj: TZ

Intel


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama