Galerie 2
Čínský Linglong vyrobil pomocí 3D tisku polyuretanovou pneumatiku
i Svět hardware
Aktualita Ostatní 3D tisk

Čínský Linglong vyrobil pomocí 3D tisku polyuretanovou pneumatiku

Milan Šurkala

Milan Šurkala

1

3D tisk bude patrně výrobním postupem budoucnosti pro tvorbu pneumatik. Další společností, která s ním experimentuje, je čínský Linglong. Dokázal totiž pomocí 3D tisku vyrobit první čínskou polyuretanovou pneumatiku.

Reklama

O pneumatikách vyrobených pomocí 3D tisku jsme již na stránkách SHW psali, nedávno to bylo např. o pokusu společnosti Michelin. Nově se přidává i čínský Linglong, který ve spolupráci s Beijing University of Chemical Technology vyvinul první čínskou polyuretanovou pneumatiku vyrobenou pomocí technologie 3D tisku. 

Polyuretanová pneumatika Linglong vyrobená 3D tiskem
i Svět hardware
Polyuretanová pneumatika Linglong vyrobená 3D tiskem

Použitým materiálem je přesněji TPU (termoplastický polyuretan), který má ve srovnání s klasickou gumovou pneumatikou nižší valivý odpor. Lepší je také výdrž a ekologické dopady takové pneumatiky, ta se také mnohem snáze a levněji vyrábí i recykluje. Jaké ale budou schopnosti pneumatiky co se týče jízdních vlastností vozů, zpráva nezmiňuje. 


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama