Společnost Elpida Memory se chystá dohonit Samsung tím, že vyvine vlastní verze 40nm čipů DDR3 SDRAM s kapacitou 4 Gb. Ty budou pracovat na základní frekvenci 1600 MHz při napětí 1,5 i 1,35 V a jeden takový čip má spotřebovat o 30 procent méně energie než 2Gb čip vyráběný stejným procesem. Využity budou protvorbu až 32GB modulů určených pro servery a 8GB DIMM modulů pro desktopy a či SO-DIMM pro mobilní počítače. Ještě v tomto čtvrtletí začne Elpida produkovat vzorky a později ve třetím kvartálu začne s výrobou ve velkém. Zdroj: TCM
Společnost Elpida Memory se chystá dohonit Samsung tím, že vyvine vlastní verze 40nm čipů DDR3 SDRAM s kapacitou 4 Gb. Ty budou pracovat na základní frekvenci 1600 MHz při napětí 1,5 i 1,35 V a jeden takový čip má spotřebovat o 30 procent méně energie než 2Gb čip vyráběný stejným procesem.
	Využity budou protvorbu až 32GB modulů určených pro servery a 8GB DIMM modulů pro desktopy a či SO-DIMM pro mobilní počítače. Ještě v tomto čtvrtletí začne Elpida produkovat vzorky a později ve třetím kvartálu začne s výrobou ve velkém.
Zdroj: