Galerie 2
Facebook zpřístupňuje server pro umělou inteligenci
Aktualita Ostatní Počítače Servery Facebook

Facebook zpřístupňuje server pro umělou inteligenci

Jan Pánek

Jan Pánek

Boom v oblasti umělé inteligence pokračuje, a to nejen ze strany softwarové. Facebook nedávno představil svůj hardware pro umělou inteligenci, jehož návrh je volně přístupný pro jakékoli zájemce.

Reklama

Spousta velkých společností, jako jsou Google, Microsoft i Facebook, se v současné době zabývají vývojem umělé inteligence, která bude schopna tzv. strojového učení. K tomu však není potřeba jen softwaru, ale je důležité se zaměřit také na hardwarovou stránku, Facebook proto vylepšil servery Big Sur a návrhy poskytuje volně k dispozici, aby je mohl použít každý, kdo chce.



Facebook do oblasti strojového učení hodně investuje a svůj software dává podobně jako Google volně k dispozici, nyní však zpřístupnil i hardware. Jedná se o servery Big Sur, které se skládají z osmi jednotek Tesla M40 GPU od Nvidie.



Facebook zpřístupňuje server pro umělou inteligenci



(Zdroj: venturebeat.com)

Yann LeCun, šéf výzkumných laboratoří pro umělou inteligenci Facebooku, se k tématu vyjádřil následovně: "

Je to způsob jak říct: podívejte se, co používáme, podívejte se, co potřebujeme. Pokud budete mít lepší hardware, pravděpodobně ho do vás koupíme

."


Nejedná se o první generaci Big Sur, tato nová je však oproti předchozí dvakrát rychlejší. Je však dobře, že Facebook dal návrhy k dispozici, protože on sám vznikl díky svobodným technologiím, a takto budou moct hardware využít jiné společnosti a třeba i výzkumné univerzity.


Zdroj:

venturebeat.com


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama