Server Expreview přinesl bližší informace o nové nereferenční grafické kartě AMD Radeon HD 4870 od výrobce Gainward. Karta bude celá předělaná, předně regulátor napájení jádra bude čtyřfázový a pamětí dvoufázový, samozřejmě včetně filtrace dodatečnými polymerovými kondenzátory. Tranzistory bude chladit větší černý pasivní chladič. Na jádře pak je chladič se třemi heatpipe, na němž je nasazen plastový kryt se dvěma ventilátory, jedním s rozměry 80 x 80 x 15 mm a druhým s rozměry 70 x 70 x 10 mm (který chladí převážně VRM). Maximální otáčky ventilátorů budou pravděpodobně stejně jako hluk velmi vysoké, snad tedy Gainward dobře vyřeší jejich regulaci. Karta spolu se dvěma standardními výstupy DVI bude opatřena i DisplayPortem. Gainward se rozhodl použít dva BIOSy, první se standardními frekvencemi 750 MHz jádro a 3,6 GHz paměti a druhý s takty 775 MHz jádro a 4 GHz paměti. Zdroj: Fudzilla
Co je RTX AI
Web Světhardware.cz přináší velký přehled o NVIDIA RTX AI ve vašem počítači a popisuje spolehlivou a bezpečnou cestu, jak si na svém počítači vytvořit lokální umělou inteligenci.
Server Expreview přinesl bližší informace o nové nereferenční grafické kartě AMD Radeon HD 4870 od výrobce Gainward. Karta bude celá předělaná, předně regulátor napájení jádra bude čtyřfázový a pamětí dvoufázový, samozřejmě včetně filtrace dodatečnými polymerovými kondenzátory. Tranzistory bude chladit větší černý pasivní chladič. Na jádře pak je chladič se třemi heatpipe, na němž je nasazen plastový kryt se dvěma ventilátory, jedním s rozměry 80 x 80 x 15 mm a druhým s rozměry 70 x 70 x 10 mm (který chladí převážně VRM).
Maximální otáčky ventilátorů budou pravděpodobně stejně jako hluk velmi vysoké, snad tedy Gainward dobře vyřeší jejich regulaci. Karta spolu se dvěma standardními výstupy DVI bude opatřena i DisplayPortem. Gainward se rozhodl použít dva BIOSy, první se standardními frekvencemi 750 MHz jádro a 3,6 GHz paměti a druhý s takty 775 MHz jádro a 4 GHz paměti.
Zdroj: