Galerie 3
HP nabídne mikroservery ProLiant nové generace
Aktualita Ostatní Počítače Servery HP

HP nabídne mikroservery ProLiant nové generace

Jan Vítek

Jan Vítek

1

Především pro malé jsou určeny nové mikroservery rodiny ProLiant MicroServer Generation 8 (Gen8), a to jak v podobě towerů i racků. HP tak reaguje na jistý průzkum, dle nějž je na světě 5,1 milionu malých firem, jež hodlají v příštích pěti letech kupovat svůj první server. Vedle toho pak HP představuje rovněž modely ProLiant DL320e Gen8 v2 a HP ProLiant ML310e Gen8 v2, jež mají nabídnout rozumnou cenu, flexibilitu, škálovatelnost a také slib spolehlivosti. Nové servery 8. generace jsou určeny pro firmy s maximálně 10 zaměstnanci, kteří mohou na nich sdílet dúležitá data. Ta pak budou přístupná odkudkoliv díky nástroji Microsoft Windows Server 2012 Essentials. Vedle toho tu máme nástroje HP iLO Management Engine (iLO4) a HP Intelligent Provisioning pro zjednodušení instalace, nastavení a rovněž údržbu celého systému. HP Integrated Lights-Out (iLO) Essentials zase poslouží pro vzdálenou správu serveru, což může v důsledku snížit provozní náklady, výkon a spotřebu lze monit

Reklama

Především pro malé jsou určeny nové mikroservery rodiny ProLiant MicroServer Generation 8 (Gen8), a to jak v podobě towerů i racků. HP tak reaguje na jistý průzkum, dle nějž je na světě 5,1 milionu malých firem, jež hodlají v příštích pěti letech kupovat svůj první server. Vedle toho pak HP představuje rovněž modely ProLiant DL320e Gen8 v2 a HP ProLiant ML310e Gen8 v2, jež mají nabídnout rozumnou cenu, flexibilitu, škálovatelnost a také slib spolehlivosti.



HP nabídne mikroservery ProLiant nové generace


Nové servery 8. generace jsou určeny pro firmy s maximálně 10 zaměstnanci, kteří mohou na nich sdílet dúležitá data. Ta pak budou přístupná odkudkoliv díky nástroji Microsoft Windows Server 2012 Essentials. Vedle toho tu máme nástroje HP iLO Management Engine (iLO4) a HP Intelligent Provisioning pro zjednodušení instalace, nastavení a rovněž údržbu celého systému.



HP nabídne mikroservery ProLiant nové generace


HP Integrated Lights-Out (iLO) Essentials zase poslouží pro vzdálenou správu serveru, což může v důsledku snížit provozní náklady, výkon a spotřebu lze monitorovat pomocí HP Active Health a HP Smart Update zase zajistí průběžnou aktualizaci systému.



Nové modely jsou založeny na platformě Intel s procesory Xeon E3-1200v2, což platí pro tower verzi HP ProLiant ML310e Gen8 v2 i rackový ProLiant DL320e Gen8 v2. A co se týče cen a dostupnosti, pak platí následující:


  • HP ProLiant MicroServer Gen8 je již celosvětově dostupný s cenou od 9 350 Kč
  • HP ProLiant ML310e Gen8 v2 by měl vstoupit do prodeje během července startující na 18 450 Kč
  • HP ProLiant DL320e Gen8 v2 lze koupit v celosvětové distribuci od 18 980 Kč

Zdroj: TZ

HP


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama