Galerie 2
Intel chystá i serverové procesory založené na Atomech
Aktualita Procesory Intel Intel

Intel chystá i serverové procesory založené na Atomech

Jan Vítek

Jan Vítek

Společnost Intel si dle TCM připravuje na příští rok nové serverové procesory, které budou založeny na modelech Atom. U nich je známo, že výkonem zrovna neoplývají, ale také nebudou určeny do výkonných serverů, ale tzv. micro serverů s jedním socketem a velmi nízkou spotřebou. Ta bude maximálně 10 W na čip. Krom toho si ale Intel připravuje i nové nízkospotřebové Xeony, a to konkrétně Xeon E3-1260L (4 jádra @ 2,4 GHz / 3,3 GHz Turbo, 8 MB L3 cache, 45W TDP) a Xeon E3-1220L (2 jádra @ 2,2 GHz / 3,4 GHz Turbo, 3 MB L3 cache, 20W TDP). Ty jsou již za dveřmi a následovat je budou v druhé polovině roku verze založené na procesorech Sandy Bridge s TDP do 15 W. Zdroj: TCM

Reklama

Společnost Intel si dle TCM připravuje na příští rok nové serverové procesory, které budou založeny na modelech Atom. U nich je známo, že výkonem zrovna neoplývají, ale také nebudou určeny do výkonných serverů, ale tzv. micro serverů s jedním socketem a velmi nízkou spotřebou. Ta bude maximálně 10 W na čip.

Intel chystá i serverové procesory založené na Atomech

Krom toho si ale Intel připravuje i nové nízkospotřebové Xeony, a to konkrétně Xeon E3-1260L (4 jádra @ 2,4 GHz / 3,3 GHz Turbo, 8 MB L3 cache, 45W TDP) a Xeon E3-1220L (2 jádra @ 2,2 GHz / 3,4 GHz Turbo, 3 MB L3 cache, 20W TDP). Ty jsou již za dveřmi a následovat je budou v druhé polovině roku verze založené na procesorech Sandy Bridge s TDP do 15 W.

Zdroj:

TCM


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Reklama
Reklama